Görüş Bildir
Haberler
Tiyatro Sanatçısı Turgay Yıldız Son Yolculuğuna Uğurlandı

Tiyatro Sanatçısı Turgay Yıldız Son Yolculuğuna Uğurlandı

Tedavi gördüğü hastanede 56 yaşında hayatını kaybeden tiyatro sanatçısı Turgay Yıldız, Karşıyaka Mezarlığı'nda son yolculuğuna uğurlandı.

Geçtiğimiz günlerde günlerde kalp spazmı geçiren ve dün hayatını kaybeden oyuncu Turgay Yıldız'ın cenazesi bugün Ankara Karşıyaka Mezarlığı camisinde kılınan cenaze namazı sonrası defnedildi.

Yıldız'ın cenazesi camiden alkışlarla uğurlandı.

Yıldız'ın cenazesi camiden alkışlarla uğurlandı.

Yıldız'ın cenazesinde ailesinin güçlükle ayakta durduğu görüldü.

Yıldız'ın cenazesine ailesi ve sevenlerinin yanı sıra Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve akademisyen Üstün Dökmen de katıldı.

Kaftancıoğlu: Hayallerini yaşatmak bizlere kaldı

Kaftancıoğlu: Hayallerini yaşatmak bizlere kaldı

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Yıldız için şunları söyledi:

'Öncelikle hepimizin başı sağ olsun. Turgay Yıldız hakikaten derdi olan bir sanatçıydı. Ama bu derdi kendisiyle ilgili bir dert değildi. Toplumsal derdi olan ve toplum için olan derdini korkmadan, cesaretle haykıran bir sanatçımızdı. Ne yazık ki gencecik kalbi bu kadar çok derde dayanmadı. Hem sanat camiası, hem de hepimiz çok şey kaybettik. Turgay Yıldız'ın hayallerini yaşatmak hepimizin sorumluluğu olarak bizlere kaldı. Söz bitiyor kimi zamanlarda, başımız sağ olsun.'

Üstün Dökmen: Olan Türkiye'ye oldu

Üstün Dökmen: Olan Türkiye'ye oldu

Akademisyen Üstün Dökmen ise şöyle konuştu:

'Turgay Yıldız; Türk tiyatrosundan, Türk kültüründen Yıldız Kenter gibi, bir yıldız gibi kayıp gitti. Çok donanımlı bir sanatçıydı, çok. Lafın gelişi değil, dört dörtlük bir sanatçıydı. İyi bir metin yazarıydı, iyi bir oyuncuydu, Türkçeyi güzel konuşuyordu; şan eğitimi almıştı, sesi güzeldi. Ölen için bir şey yok, o farkında değil ama olan Türkiye'ye oldu.'

Vefat haberinin öğrenilmesi sonrası CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti lideri Meral Akşener, Deva Partisi lideri Ali Babacan, HDP Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, sanatçı Zülfü Livaneli, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca gibi isimlerin de olduğu çok sayıda kişi, Yıldız için taziye mesajları yayınlamıştı.

Karar

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın