Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir. Onedio ana sayfasından, kategori sayfalarından ve arama motorlarından bu içeriğe ulaşılamaz.

Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir. Onedio ana sayfasından, kategori sayfalarından ve arama motorlarından bu içeriğe ulaşılamaz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Tiyatro Salonlarında Karşılaşabileceğiniz Değişik Seyirci Hareketleri

0PAYLAŞIM

İnstagramda izlediği tiyatro oyunlarını yorumlayan "tiyatrocandir" hesabı oyunlarda karşılaştığı seyircilerden bahsediyor.

1. Sahneye Fırlayıp Oyuncularla Selfie Çekmeye Çalışan Seyirci

Pek eğlenceli oyunun sonunda, oyuncular selam verirken bir yandan da ellerinde mikrofon oyunun şarkısını söylüyorlardı. Bir seyirci sahneye çıkıp bütün oyuncuların yanında poz verdi, arkadaşı da fotoğrafını çekti.
Oyuncular daha ne olduğunu anlamadan seyirci indi sahneden.

Şarkının bitimine yakın tekrar çıktı sahneye ve bu sefer elinde telefonuyla oyuncularla tek tek selfie çekti.

Bu arada oyuncular şarkıya devam ediyorlar, sahnedeki adamla ilgilenmemeye çalışıyorlardı. Seyirci bu duruma kayıtsız kalamadı ve oyuncuların elindeki mikrofona uzanıp o da şarkıyı söylemeye çalıştı.

Oyuncular şarkıyı kısa kesip perde arkasına geçtiler. Sahnedeki seyirci ise halinden memnun olarak geceyi sonlandırdı.

Oyuncunun işini engelleyerek gösterilen sevgi! Ne enteresan....

2. Oyun Devam Ederken Birden Ayağa Kalkıp Slogan Atan Seyirci

Oldukça büyük bir salonda komedi oyunu izliyordum. Sahnede ekip kalabalık, seyirciler izledikleri oyundan çok memnun. Her şey mükemmel.

Birden bir seyirci ayağa kalktı ve oyunla hiç alakası olmayan bir slogan atmaya başladı. Bir yandan bağırıyor, bir yandan alkış tutuyor.

Sahnede çok deneyimli bir oyuncu sesin geldiği yöne bakarak "bu olmaz" bakışı attı. Seyirci hız kesmeden devam ediyordu ki güvenlik görevlileri gelip bu seyirciyi uyardılar.

O dakikadan sonra seyirci durdu ama etkisi bizler üzerinde oyun sonuna kadar devam etti.

3. Yetişkin Oyununa Çocuk Getiren Ebeveyn Seyirci

Bir anne baba en fazla 6 yaşındaki çocuklarını da alıp yetişkin oyununa gelmişler. 3 kişiler ama 2 kişilik bilet almışlar, yani çocuk kucakta.

Doğal olarak çocuk bir zaman sonra sıkıldı. Annesinin kucağından indi, babasının kucağına çıktı. Sonra rahat edemedi, ayağa kalktı. 

Koltukların arasında gezindi, yan koltukta oturan diğer seyircileri iyice rahatsız etti. Susadı, tuvaleti geldi. Tabii bunlar olurken konuştu, annesi ve babası da çocukla konuştu. Bir ara sıkıntıdan yere oturdu, annesi hasta olacak diye endişelenip kızdı.

Oyun ara verdi, çıktılar. Dönmezler diye düşünmüştük ama tam kadro geldiler tekrar. İkinci yarıda da aynen devam etti bu durum.

Çocukta asla suç bulmuyorum, sıkılmaması garip olurdu. 

Anne ve baba da biz diğer seyirciler gibi oyunu düzgün izleyemediler, çocuk zaten eziyet çekiyor ayakta belli. Neden inatla oyunda kalmaya devam ettiler hiç anlayamadım.

4. Ortada Komik Bir Durum Yokken Bile Dikkatleri Üstüne Toplarcasına Gülen Seyirci

Var böyle insanlar.

Neden olduğunu çözemiyorum ama gülünecek bir oyun değilken yalan olduğu o kadar belli olan bir kahkaha atıp seyircinin de oyuncunun da dikkatini dağıtıyorlar.

İnsanlar dönüp kendilerine baktığında da mutlu oluyorlar.

Değişik.

5. Oyuncu Tarafından Kendisine Laf Atılmasını İsteyen Seyirci

Biraz seyirciyle iletişime geçilen bir oyun olması bu tarz seyircilerin kendini göstermesi için yeterli. 

Oyuncu bir seyirciye ya konuştuğu için ya telefona baktığı için eğlenceli bir şekilde laf atar, gülünür, eğlenilir.

Sonra bir başka seyirci oyuncu kendisiyle de konuşsun ister. Telefon ele alınır, oturulur kalkılır, huzursuz sesler çıkarılır. Oyuncu kendisini fark edip de laf atıncaya kadar devam eder bu durum.

Bazısı biraz çabaladıktan sonra laf atılmayınca pes ediyor, bazısı sonuna kadar inatla devam ediyor. Valla bazısı da istediğini alıyor, laf çarpılıyor oyuncu tarafından... Sonra huzurlu bir şekilde devam ediyor oyunu izlemeye.

6. Oyuncuyu Düzeltmeyi Kendine Görev Edinen Seyirci

Bir komedi oyununda oyuncu metin gereği bir kelimeyi söyleyemiyor, dili sürçüyormuş gibi yapıyordu. Oyun da zaten biraz bu durum üzerine kurulmuş.

Seyircilerden biri her bu kelime söylenemediğinde sesli bir şekilde doğrusunu söyleyerek oyuncuyu düzeltmeye başladı.

Bir andan sonra oyuncuya da seyirciye de gülme geldi, oyuncu da tatlı tatlı takıldı bu seyirciye.

İyi niyet.

7. Oyun Esnasında Oyun ve Oyuncuları Eleştirmeye Başlayan Çok Bilgili Seyirci

Bu tarz seyirciler genelde en önde otururlar.

Oyunu beğenip beğenmemek sorun değil de neden yanında oturan hiç tanımadığın seyirciye oyun devam ederken düşüncelerini aktarır ki insan?

Oyun bitince konuşulur da, oyun esnasında seyircinin dikkatini dağıtmak ve etkisi altına almaya çalışmak biraz ayıp bence.

8. Telefonunu Elinden Bırakırsa Ölecek Seyirci

Evet! Telefonsuz bir hiçiz ama tiyatroda telefonla uğraşan seyirci diğer insanları çok rahatsız ediyor. Bir kere  seyirci tarafı karanlık olduğu için telefonun ışığı inanılmaz derecede göz alıyor ve ilgi birden sahnedeyken o telefona dönüyor.

Fotoğraf ya da video çeken seyircilere ise, eve gidince bakıyor mu çektiklerine diye sormak lazım. Oyunu kaçırıyorlar herşeyden önce. Birçoğunun sadece sosyal medyada yayınlamak üzere çekim yaptığını farkındayız.

Bir de gizlice fotoğraf çekmeyi geçtim flash patlatanlar var, o konuya hiç girmek istemiyorum.

9. Tiyatronun Adabına Uyan Oyuna da Oyuncuya da Saygı Gösteren Mükemmel Seyirci

Canım seyirci.... Böyle seyirci topluluğuyla izlenen oyunların güzelliği bir başka oluyor. Herkes bilinçli, kimse kimseyi rahatsız etmiyor.

Oyuncu da daha verimli anlatıyor derdini, seyirci de daha temiz bir şekilde alıyor oyundan alması gerekeni.

Eğlenmek için, güzel vakit geçirmek için gelen herkes mutlu bir şekilde ayrılıyor salondan.

Saygı çok önemli.

Eğitim Şart.

Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir