Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Terör Saldırısında Yaralanan Derik Kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk Hayatını Kaybetti

 > -
Abone ol

Dün Mardin'in Derik ilçesinde Kaymakamlık binasına el yapımı patlayıcı ile saldırı düzenlenmiş, Mardin Valiliği'nin açıklamasına göre saldırı sonucu ilçe belediyesine kayyum olarak atanan Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk'ün de aralarında olduğu 3 kişi yaralanmıştı.  PKK'lı teröristlerin bombalı saldırısında yaralanan Safitürk, tedavi gördüğü hastanede bu sabah hayatını kaybetti. 

Ne olmuştu?

Dün Mardin'in Derik ilçesinde Kaymakamlık binasına el yapımı patlayıcı ile saldırı düzenlendi.

Doğan Haber Ajansı, saldırının saat 12:10'da Kaymakam Muhammet Safitürk'ün makam odası önünde meydana geldiği bilgisini  paylaştı.

Kaymakam Safitürk'ün de aralarında olduğu 3 kişi yaralanmıştı.

Muhammet Fatih Safitürk

Mardin Valiliği, el yapımı patlayıcıyla gerçekleştirilen saldırı sonucu Derik Belediyesi'ne eylül ayında kayyum olarak atanan Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk ile 2 kişinin yaralandığı bilgisini aktardı.

Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya ağır yaralı Kaymakam Safitürk'ün tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybettiğini açıkladı.

Saldırının ardından önce Kızıltepe Devlet Hastanesi'ne kaldırılan, buradaki ilk müdahalenin ardından ambulans helikopterle Gaziantep'teki Doktor Ersin Arslan Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne nakledilen Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk, tedaviye alındı. 

Ancak 35 yaşındaki Kaymakam Safitürk, doktorların tüm çabasına karşın bu sabah saat 07.46'da hayata veda etti.

Kaymakam Safitürk aynı zamanda belediyede kayyum olarak görev yapıyordu.

Derik Belediye Başkanlığı da, kanun hükmünde kararnameyle kayyum atanan belediyeler arasındaydı. 

Safitürk 1981 Sakarya doğumluydu. Gözaltına alınan 30 kişinin emniyetteki sorgusu sürüyor.

DHA ve Al Jazeera

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir