Televizyon Ekranlarında Görünce Sinirden Kumandayı Kırdırtan 13 Mutluluk Düşmanı

576PAYLAŞIM

Televizyon seyretmek uzun zamandır hayatımızın bir parçası. Ne onunla oluyor ne de onsuz... Müptelası olduğumuz dizileri, seyretmekten bıkmadığımız filmleri bir yana koyalım. Televizyonu açar açmaz karşınızda görünce sinirlerinizi alt üst eden şeyler vardır, bildiniz mi? Üstelik yıllardır gitmiyorlar da, hep oradalar! Buyrun o huzur ve mutluluk düşmanlarına!

1. İnsan ırkının en ender çeşitlerinin yer aldığı evlilik programları!

Bütün kafadan kontak, cins, eğlenceli, acayip arkadaşlarınızı aynı eve toplayıp parti düzenleseniz böyle ortamı yakalamanız mümkün değil. Özellikle hiçbir boku beğenmeyen adaylar ve onların çok ilginç hikayeleri insanı antidepresan kullanmaya zorlayabilir.

2. Hortumdan çok uzaylı bir yaratığa benzeyen ve kafasına göre uzayıp kısalan Kobra hortum reklamı!

Bir insanın bağı bahçesi olur, anlarım. O zaman diyebilir ki "Keşke kendiliğinden uzayan bir hortumum olsaydı". Hani bir ihtimal belki o zaman deriz. Bizim öyle bir durumumuz da yok ama nedense yarım saat boyunca bu ürpertici reklam bizi esir alıyor. Açık konuşayım, ben korkuyorum!

3. Dünyanın hiçbir bölgesinde yaşanması mümkün olmayan ilişkiler sarmalı ile kısmet programı!

Gerçekten çok ilginç şeyler oluyor bu evde. Seveni kadar sevmeyeni de çok. Hayattaki dayanma gücü diğerlerine göre daha sağlam olan bireyler oturup seyrediyor. Ekrana 5 dakikadan fazla bakınca Survivor şampiyonu oluyorsunuz.

4. "Ben onun yüzüne de söylerim" temalı, bol bol arkadan atmalı magazin ve dedikodu programları!

Hayattaki bütün hırsını magazin dünyasında o ara gündemde olan kim varsa ondan çıkartan sunucuların çıldırdığı programlar bütünü. Kimisi diyor ki "Ben onu ünlü olmadan önce de tanırdım", kimisi diyor ki "Allah onun çıkardığı albümün belasını versin!". Ortalık kan gölüne dönüyor, sağdan soldan atlılar koşarak geçiyor...

5. Bütün bir gezegeni yiyip bitirerek hayatta kalmaya çalışan, kronik aç sunuculu yemekli gezi programı!

Küçük bir çekirdek ailenin aylık gıda tüketimini bir öğünde yiyen sunuculu programı bilenler bilir. Allah daha çok versin, afiyet ollun gözümüz yok. Ancak gecenin bi saatinde kimsenin kuyu kebabı bulma imkanı olmuyor. İnsan biraz can çektirmeden yer ya!

6. Futboldan başka her şeyin konuşulduğu ve konunun asla penaltıya, kırmızı karta bağlanmadığı futbol programları!

Sizi bize sayıyla verdiler büyük ihtimalle. Dört tane insanın bilinç altında kah oraya kah öbür tarafa sürüklenen ne kadar düşünce varsa hepsine tanık oluyoruz. Çoğu insanın ulaşmak istediği kafa belki de böyle... Olamaz mı? Olabilir...

7. Altı üstü 5 kavanoz bal satmak için ev, araba, arsa gibi mülk teklif eden çok ilginç bal reklamı!

"Bi ara ne furyaydı ya, kayboldu gitti" diyenler uydudan çeken kanalları bir açsın. Açsın da görsün olayın nerelere geldiğini. Bakın bu balı almanız için ev veriyorlar. Israrla neden almıyorsunuz hala anlamış değilim...

8. Kısa bir aradan sonra asla birlikte olmamıza izin vermeyen ve yarım saat süren haber bülteni sonu reklamları!

Bizi niye kandırıyorsunuz, bunu bir söyleyin? Bize deyin ki haberler bitti ya da ne bileyim artık sadece reklam seyredeceksiniz... Belki dünyada iyi şeyler oluyordur da en son söylersiniz diye bir umut bekliyoruz ekran başında. Ne o? Her nerede yaşıyor ve yaşatılıyorsanız bye bye... Yok ya???

9. "Bi saniye ben sizi dinledim" temalı, sabaha kadar tartışılsa ortaya hiçbir şey çıkartmayan gündem programları!

Bu programlarda çoğu zaman hiçbir şey anlatılmıyor arkadaşlar. daha doğrusu anlatanı dinlettirmeyen bir başkası kesinlikle oluyor. Tam "Aha bi şey diyo" dediğimiz an "Sadece soruyorum" ya da "Efendim ben sizi dinledim bi saniye.." gibi şeyler araya giriyor.

10. "Acaba şimdi ne yapacak?" diye mal gibi ekranın karşısında beklediğimiz yetenek programı yeteneksizi!

"Acun Abi ben şimdi size uçan tekme atma şovu yapacam" dedikten sonra umudumuzu hiç kaybetmediğimiz günler oldu. Millet olarak ön yargılı olmamayı, bir şans vermeyi seçtik. Peki o ne yaptı dersiniz? "Hiçbir şey" dediğinizi duyar gibiyim...

11. Bitkileri cinsel hayatımızın bir yerine sürtmeye kararlı, al yanaklı civan doktor!

Aslında sadece cinsel yaşam için değil çoğu sağlık sorunu için çeşitli çözümler sunduğunu iddia ediyor kendisi. Doğruluğunu bilemiyoruz. Sadece kendisinin prostat, iktidarsızlık gibi sorunları anlatırken kullandığı araç gereç ve alet edevat oldukça ilginç. Konulu, resimli anlatım!

12. Hiçbir zaman o kadar paramız olmadığı için anlamadığımız ekonomi programları!

He diyeceksiniz ki "Bunu anlamak için zengin olmak gerekmez!". Net olarak söylüyorum, parası olmayan oturup seyretmez. Zaten bu programları bizim için yapmıyorlar, umurlarında da değiliz. "Hayatımda bir boşluk var" diyenler buyursun seyretsin. "Düğünde kaç çeyrek takarlar ki?" diye düşünenleri de böyle alalım.

13. Kendi başına sadece Nihat Doğan!

Çok fazla sebep açıklamaya gerek yok. Sohbeti kesmek için televizyonu kapatmanız yeterli...

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
baydunyali

Editör zaten kadın siz #6 sıradakinden ne anlarsınız sizin bitmeyen aşk dizileri çok normal dimi

Gizli Kullanıcı

Fotoları gprünce bile sinirlendim

culog

Hiç biri ile aram yok izlemiyorum.Çünkü ben acemi bir "Gamer"ım.Yaşasın oyun oynamak :D

kp-gokce-dilsu-yilmaz

yaşasın oyunlar

fatih2685

ZULÜMMMM.

onur-kabil

Bu yüzden bu yaşımda bile hala çizgi film izlerim :) Hepsinden daha iyiler. Türk dizilerin hepsi diye de listeye ekleyebilirdi aslında.

Görüş Bildir