Tanıştığın İnsanın İlk Neresine Baktığını Söylüyoruz

72PAYLAŞIM

Tanıştığımız insanların bazen istemsizce de olsa bazı yerlerine gözümüz takılır. Hatta bazen o kadar uzun süre bakarız ki artık yeni tanıştığımız insan sonsuza kadar tanışamayacağımız insan olarak kalır. Sen tanıştığın insanın ilk neresine bakıyorsun? 

Hazırsan hadi testee!

1. Önce cinsiyetini seç.

2. Şimdi de yaşını seç.

3. Bugünkü modunu seç bakalım.

4. Hoşlandığın kişiye nasıl açılırsın?

Direkt konuşurum.
Arkadaşlarım aracılığıyla açılırım.
Onun gelmesini beklerim.
Kimseye açılacak halim yok.

5. Peki kendinde en önem verdiğin şey ne?

Kıyafetlerim
Saçlarım
Parfümüm
Ellerim/Tırnaklarım

6. Bunlardan hangisi ilk buluşma için güzel bir yer.

Kafe
Restoran
Ev
Sahil

7. Peki birinin seni etkileyebilmesi için ne renk giymesi gerekir?

8. Bunlardan hangisine daha çok önem veririsin?

Eğitime.
Dış görünüme.
İnsanlara davranış şekline.
Temizliğe

9. Peki karşındaki insan söylememesi gereken bir şeyi ağzından kaçırdı. Bu durumda ne yaparsın?

Duymamış gibi yaparım.
Lafı geçiştiririm.
Uzun bir sessizlik olur.
Tepkimi gizleyemem.

10. Son olarak sen bu kavramlardan hangisine kendini yakın buluyorsun?

Sen ilk gözlerine bakıyorsun.

Sen ilk tanıştığın birinin ilk gözlerine bakıyorsun. "Gözler kalbin aynasıdır" sözüne çok fazla inanıyorsun. Gerçekten de insanların nasıl biri olduğunu sadece gözlerine bakarak anlayabilirsin. Güzel gözlere, özellikle mavi ve ela gözlere zaafın var. Güzel ve anlamlı bakan kişiler seni çekiyor. Derin ve uzun bakışlardan çok etkileniyorsun. Ama bunların yanında en önem verdiğin şey karşındaki insanın, gerçekten duygulara değer vermesi. Seni anlaması ve hissettiklerini küçümsememesini istiyorsun. Şimdiye kadar karşılaştığın insanlar seni anlamak bir yana dursun, sürekli bencil davranışlar sergiledikleri için ilişki içerisinde sen unutulmuşsun. Bunun sebebi ilişkide kendinden çok vermenden de kaynaklanıyor olabilir. Sevince gözün ondan başkasını görmüyor ve elinden gelen her şeyi yapıyorsun. Onu sadece 1 dakika görmek için bile kilometrelerce yol gidebilirsin. Herkesin aradığı bu özellik senin kötü insanlara denk gelmenle, hayatını kalp kırıklıklarıyla doldurmuş. Uzun uzun ve anlamlı bakışları ile seni etkileyip daha sonra seni üzen insanlar çok olmuş.

Sen ilk dişlerine bakıyorsun.

Sen bir insanın ilk önce dişlerine bakıyorsun. Senin için en önemli şey diş düzgünlüğü ve temizliği. Çünkü sen de dişlerine çok iyi bakıyorsun. Fiziksel özelliklerimizden en önemlisi olan dişin eksikliği veya kötülüğü seni bir insandan soğutmaya yetecek güçte. Önce diş güzelliği sonra iç güzelliği olarak benimsediğin bir hayat felsefen olduğunu tahmin ediyoruz. Şimdiye kadar büyük bir çabayla aradığın gerçek aşk, uzun süredir karşına çıkmayınca umutlarını tüketmiş olabilirsin. Ama şu an durmanın değil hareket etmenin zamanı. Kötü ve şanssız deneyimlerin olsa da, bu aşk duygusunu yaşamana engel değil. Çok güçlü bir karaktere sahipsin. Her şeye göğüs gerebilir ve karşısında dik durabilirsin. Bu zamanla insanların senin kırılabileceğini unutmasına neden olmuş. Sonuçta güçlü olman başına gelen olayların ağır ve zor olmadığı anlamına gelmez. En çokta yanına derdini ve yüklerini paylaşacak birini istiyorsun. Bazen senin de şımartılmaya ve birinin gerçek sevgisine sığınma ihtiyacın oluyor. Sana önce inci gibi dişli birini daha sonra da yol arkadaşını bulmanı temenni ediyoruz.

Sen birinin ilk gülümsemesine bakıyorsun.

Sen ilk önce birinin gülüşüne bakıyorsun. Herkesin sahip olamadığı güzel gülüş bir bakanı bir daha baktırıyor. Etkilenmemenin elde olmadığı bu fiziksel özellik senin de ilk sıranda yerini almış. Gülüş insana birçok şey anlatır. Tatlılık, sevimlilik, hayatı dolu dolu yaşama isteği uyandıran bu özelliğe sahip birini bulduğun zaman bırakacağını sanmıyoruz. Önce güzel gülüşlü birini sonra da hayatının en güzel zamanlarını yaşayacağın birini istiyorsun. Sen ilişkilerde biraz zor birisin. Bu zorluğunun sebebi herkese içini dökememenden kaynaklanıyor. Kimseyle paylaşmadan, kendi içinde yaşayıp hallettiğin bir sürü problemin olmuş. Ama hiçbir zaman yardım istememişsin. Çok hassas ve düşünceli birisin. İnsanlar senin bu yanını görmeyip sana diledikleri gibi davranabiliyorlar. Sen yine bu yaşananları içine atıyorsun. Gidip yaptıklarını ve bu yaptıklarının sana hissettirdiklerini anlatmak varken sadece susuyorsun. Bu durum zamanla seni yıpratır ve yorar. Bu senin hayatın. Başrol oyuncusu da sensin. İnsanların isteklerine ve seni sokmak istedikleri kalıplara göre yaşamamalısın. Sen onları kırmamak için nasıl çaba sarf ediyorsan, onlardan da aynı şeyi beklemelisin. Bir sonraki, hayatına girecek kişinin gülüşüyle, hayatının değişeceğini hissediyorum.

Sen tanıştığın kişiyi baştan aşağı süzüyorsun.

Sen tanıştığın kişiyi baştan aşağı süzüyorsun. Senin için şurasına bakıyorsun desek yanlış olabilir. Çünkü o hızlı göz hareketlerinle en ince ayrıntıya kadar kafanda yerleştiriyorsun. Hiçbir şey gözünden kaçmıyor. Her konuda olduğu gibi bu konuda da oldukça dikkatlisin. Giyiminden saçına, gözlerinde ellerine kadar her şeyi kontrol ediyorsun. Dış görünüş senin için oldukça önemli. Sen de kendine oldukça önem veriyorsun. Bakımsızlığa asla tahammül edemiyorsun. Çünkü hisler aynı zamanda insanın dışına da yansır. Aşık olduğunda aynaya bakınca artık kendini daha farklı görürsün. Güzel hisler insanı güzelleştirir. Senin bu hayatta ihtiyacın olan şey güzel bir temizlik. Yanlış anlama bu temizlik insan temizliği... Samimi ve cana yakın tavrın, hayatına çok fazla insan girmesine neden olmuş. Ama sen bu insanlardan ne kadar memnunsun? Senin enerjini çeken ve iyi hissettirmeyen insanları hemen hayatından çıkarmalısın. Sana kendini değersiz hissettireni bir dakika bile hayatında tutmamalısın. Emin ol hayatından çıkardığın insanlar yerine, bir süre sonra başka birileri girecek ve bu insanlar sana hiç tatmadığın duygular yaşatacak. Dışı da içi de dörtdörtlük biri bir anda karşına çıkacak.

Bu içerikler de ilgini çekebilir.

Senin Yüzde Kaç Gerçek Dost Olduğunu Söylüyoruz - onedio.com
Senin Yüzde Kaç Gerçek Dost Olduğunu Söylüyoruz - onedio.com
Bu Fotoğraf Testine Göre Senin Nasıl Biri Olduğunu Söylüyoruz - onedio.com
Bu Fotoğraf Testine Göre Senin Nasıl Biri Olduğunu Söylüyoruz - onedio.com
Psikiyatrist Stenberg'in 7 Aşk Tanımından Hangisine Sahip Olduğunu Söylüyoruz - onedio.com
Psikiyatrist Stenberg'in 7 Aşk Tanımından Hangisine Sahip Olduğunu Söylüyoruz - onedio.com
Her Gün Yesen Bıkmayacağın Yemeğin Hangisi Olduğunu Tahmin Ediyoruz!😋 - onedio.com
Her Gün Yesen Bıkmayacağın Yemeğin Hangisi Olduğunu Tahmin Ediyoruz!😋 - onedio.com
Seçimlerine Göre İnsanlarda Nasıl Bir İzlenim Bıraktığını Söylüyoruz! - onedio.com
Seçimlerine Göre İnsanlarda Nasıl Bir İzlenim Bıraktığını Söylüyoruz! - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
it.hurts.until.it.does.not

Sen ilk gözlerine bakıyorsun. Sen ilk tanıştığın birinin ilk gözlerine bakıyorsun. "Gözler kalbin aynasıdır" sözüne çok fazla inanıyorsun. Gerçekten de insanların nasıl biri olduğunu sadece gözlerine bakarak anlayabilirsin. Güzel gözlere, özellikle mavi ve ela gözlere zaafın var. Güzel ve anlamlı bakan kişiler seni çekiyor. Derin ve uzun bakışlardan çok etkileniyorsun. Ama bunların yanında en önem verdiğin şey karşındaki insanın, gerçekten duygulara değer vermesi. Seni anlaması ve hissettiklerini küçümsememesini istiyorsun. Şimdiye kadar karşılaştığın insanlar seni anlamak bir yana dursun, sürekli bencil davranışlar sergiledikleri için ilişki içerisinde sen unutulmuşsun.

it.hurts.until.it.does.not

Bunun sebebi ilişkide kendinden çok vermenden de kaynaklanıyor olabilir. Sevince gözün ondan başkasını görmüyor ve elinden gelen her şeyi yapıyorsun. Onu sadece 1 dakika görmek için bile kilometrelerce yol gidebilirsin. Herkesin aradığı bu özellik senin kötü insanlara denk gelmenle, hayatını kalp kırıklıklarıyla doldurmuş. Uzun uzun ve anlamlı bakışları ile seni etkileyip daha sonra seni üzen insanlar çok olmuş.

kaneki_tokyoghoul

Gözlerine dedi ve doğru

develop-er

Göze bakıyorum evet doğrudur, direk gözlerinin içine bakarım.. Hoşlanmıyrosam yada uyuşmuyorsak yüzüne bile bakmam.. Amaaa. :D Yeşil ve ela daha çok tercihim, mavi ve ela değil yeşili de koydunm oraya ben işte o..

eslem-yuzkolar

Sen tanıştığın kişiyi baştan aşağı süzüyorsun.

teyla

Sen ilk dişlerine bakıyorsun.DOĞRU

Görüş Bildir