Görüş Bildir
Haberler
"Takımın Çok Eksiği Var"

"Takımın Çok Eksiği Var"

Batuhan
03.08.2015 - 13:17

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, takımının beceri, yetenek ve oyun temposu olarak çok eksiğinin bulunduğunu söyledi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, takımının beceri, yetenek ve oyun temposu olarak çok eksiğinin bulunduğunu söyledi.

Avusturya’da gerçekleştirdikleri kampın değerlendirmesini basın mensuplarına yapan tecrübeli teknik adam, hem antrenmanların hem de hazırlık maçlarının kendileri için bir deneme özelliği taşıdığını belirterek, “Bütün oyuncuları yıpranmaya sebebiyet vermeden oynatmaya çalıştık. Hem oyuncuları hem bazı pozisyonlarda neler yapacağımızı gördük. Beceri, yetenek ve oyun temposu olarak eksiğimizin çok olduğunu görüyorum. Hiç ara vermeden, sürekli çalışarak kampı tamamladık. Bütün bunların karşılığını ligde göreceğiz. Bizim için lig maçları çok önemli. Son hazırlık maçını Olympiakos ile oynayacağız. Ciddi bir rakip. Orada takımın genel durumunu göreceğiz” diye konuştu.

GİDECEK OLAN VAR MI?

“Bütün oyuncular değerli. Mevkileri itibarıyla fazla olan oyuncular olabilir. dışarıda kalan oyuncularımızın önünü açmak için vermek isteriz. Beşiktaş gibi bir camiada her oyuncunun değeri vardır. Belli yığılma olan yerlerde şans gelmesi zor olan oyuncular, o şanslarını başka takımda kullanma durumları olursa biz de değerlendiririz.”

“İdeal 11 diyeceğimiz bir durum oluşmadı”

“Şu an ideal 11 diyeceğimiz bir durum oluşmadı. Bütün oyuncuları değişik pozisyonlarda oynatmaya çalıştım. Bazılarını daha fazla oynattım. Oynatıp da gitmesi muhtemel oyuncu da olabilir. Kanaat söylemek doğru değil. ‘Şu oyuncu kötüdür, yaramazdır’ demeyi doğru bulmuyorum. Birkaç lig maçı sonrası daha doğru kanaat oluştururuz. Şu aşamada iyi olan var, eksiği olan var. Olympiakos maçı bizim için önemli. Mersin İdmanyurdu ile başlayan maçla takımın durumunu daha iyi göreceğiz.”

“BİR ORTA SAHAYA İHTİYACIMIZ VAR”

“Orta sahada boşluk olduğu doğru. Sayısal boşluk oldu. Atiba, Oğuzhan, Sosa var. Necip ile Serdar, olabilecekse başka alternatif. Bu bir maraton. Bir ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Sosa’nın durumu

“Sosa’nın kafası iyi de ayağı kötü. Tempoyu yaparken zorlanıyordu. Doktor tedavi uyguladı. İki gündür idmana çıkıyor, kontrollü gidiyoruz. Bize yansıyan sıkıntısı yok. Zaten ilk gün söyledi ve bitti. Ufak bir rahatsızlık vardı, idmanı bırakmak istemedi. En doğrusu tedaviyle geçirmesiydi. O tedavi de bitti.”

Kalecilerin durumu

“Birinci aşamada her oyuncu gidip gelebilir. İkinci aşamada bu ikinci devrede olabilir. Bunları konuşmak doğru değil. Bazı oyuncularımızın adları piyasada çok kullanılıyor. Şu anda öyle bir şey yok. Kalecilerle ilgili herhangi bir kararımız yok.”

AMKSpor

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0