Görüş Bildir
Haberler
'Suriye Duvarı'nın İlk Etabı Tamam

'Suriye Duvarı'nın İlk Etabı Tamam

ATKN
15.10.2015 - 15:26

Suriye sınırında yer alması nedeniyle kaçakçılığın ve yasa dışı geçiş girişimlerinin yoğun olduğu Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde sınıra örülen duvarın ilk etabı tamamlandı. Sınır hattında 7 gün 24 saat görev yapan hudut birliklerinin yanı sıra güvenliğin artırılması için çeşitli tedbirler de uygulanıyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Suriye sınırında, kaçakçılığı ve yasadışı geçiş girişimlerini önlemek amacıyla Reyhanlı ilçesinde daha önce belirlenen noktalara yapılan 'seyyar duvar' örme çalışmaları devam ediyor. Toplam 36,5 kilometre olması planlanan duvarın Bükülmez, Kuşaklık ve Beşaslan mahallelerinde yer alan bölümleri tamamlandı.

Şantiye şefi Abdullah Uysal, günlük 100 beton blok döktüklerini söyledi.

Sınır hattında 11,5 kilometre duvarın örülme işleminin bittiğini ifade eden Uysal, '4 aylık süre içerisinde üç bölgede sınır hattına duvar ördük. İlk etabı tamamladık. Burada 75 personel 24 saat esasına göre çalışıyor. Çalışmalarımız ikinci etap olan Reyhanlı-Hassa arasında 25 kilometrelik alanda sürecek' diye konuştu.

Kalan bölümlerin tamamlanması için çalışmaların yoğun şekilde sürdüğünü vurgulayan Uysal, beton blokların 2 metre genişliğinde, 3 metre yüksekliğinde ve 7 ton ağırlığında olduğunu sözlerine ekledi.

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
118
13
12
9
4
3
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Narki

ya demeyim birşey diyorum, sürekli eleştiriyorsun birazda yapıcı ol diyorum ama mümkün değil böyle birşey. Arkadaşlar 3 metre yüksekliğinde olan bir duvara m... Devamını Gör

Mahsun G.

abi 3 metre duvar üzerine tel örgü ve üzerine kelebek bırakılıp belirli aralıklarla gözetleme kuleleri bırakılacak. yani düşünüyorum düşünüyorum daha ne tür ... Devamını Gör

Şehriyar

bu kafayla çin seddi de yaparız biz