Görüş Bildir
Haberler
Super Mario Bros. 30 Yaşında

Super Mario Bros. 30 Yaşında

ATKN
13.09.2015 - 18:10

500 milyonun üzerindeki satış sayısıyla tüm zamanların en çok satan oyun serisi olan Mario 30 yaşına bastı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Super Mario Bros. bundan tam 30 yıl önce 13 Eylül 1985’te Nintendo Entertainment System için geliştirilmiş ve bir efsanenin de ilk adımını atmıştı. Princess Peach’i kurtarmak isteyen tesisatçı kardeşler 30 yıllık kariyerlerinde tüm zamanların en çok satan ve en çok bilinen oyunu olmayı da başardı. Bu 30 yıllık süreçte Super Mario serilerinin yanı sıra Mario Kart, Mario Party, Mario Sport, Mario RPG ve daha sayamadığımız diğer Mario oyunlarıyla oldukça geniş bir seri olan Mario hem Nintendo’nun ikonik bir karakteri oldu hem de firmanın maskotu sayılabilecek hale geldi.

Kendi bölümlerinizi yaparak oyuna renk katabileceğiniz Super Mario Maker‘ın da çıkışıyla hem oyunun 30’uncu yaşını kutlamak hem de yeni oyunun reklamını yapmak amacıyla Mario’nun yaratıcılarından Shigeru Miyamoto kısa bir soru cevap videosuyla Mario hakkındaki az bilinen gerçekleri de açıkladı. Miyamoto’nun eğlenceli soru cevap videosunu haberin başında yer alan videodan izleyebilirsiniz. 

Mario’dan sonra tüm zamanların en çok satan ikinci oyununu merak edenler için de ekleyelim. Cevap tabii ki 270 milyonun üzerindeki satış sayısıyla, 2016’da artırılmış gerçeklikle desteklenen bir mobil oyunu çıkacak olan Pokemon.

LOG

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
1
1
1
0
0
0