Görüş Bildir
Haberler
Sümer Ezgü Kimdir? Sümer Ezgü Kaç Yaşında ve Nereli?

Sümer Ezgü Kimdir? Sümer Ezgü Kaç Yaşında ve Nereli?

Müge Kakşi
27.03.2021 - 22:10

Star Tv'nin sevilerek izlenen programı İbo Show'a her hafta birbirinden değerli sanatçılar konuk oluyor. Bu haftanın değerli sanatçıları arasında ünlü şarkıcı Sümer Ezgü de bulunuyor. Oldukça sevilen şarkıcı Sümer Ezgü şuan 61 yaşında. Peki Sümer Ezgü kimdir? Sümer Ezgü kaç yaşında ve nereli? Sümer Ezgü hayatı ve detayları haberimizde sizler için derledik...

İçeriğin Devamı Aşağıda

Sümer Ezgü Kimdir? Sümer Ezgü Kaç Yaşında?

Sümer Ezgü Kimdir? Sümer Ezgü Kaç Yaşında?

1960 Burdur doğumlu olan 61 yaşında olan sanatçı Sümer Ezgü'nün anneannesi Selanikli Çerkes, dedesi ise aslen Burdur'ludur. Babası Trabzon doğumlu olan Sümer Ezgü köken olarak aslen Burdur'ludur ve 1960 senesinde Burdur'da doğmuştur. Burdur Lisesi ve Ankara 19 Mayıs Gençlik ve Spor Akademisi mezunu olan Sümer Ezgü, profesyonel müzik kariyerine 1981 senesinde TRT'de ses sanatçılığı yaparak başlamıştır. 

1990 senesinde 'İlvanlım' türküsüyle yılın derlemesi ödülüne sahip olan Sümer Ezgü, 'Anadolu'dan Geldik' ve 'Ege, Toros, Yörük, Türkmen Türküleri' gibi başarılı albümlere imza atmıştır.'Bedirik', 'Yaban Gülü', 'Şeker Almaya Geldim', 'Sanatçıya Sitem', 'Nazar Değmesin', 'Alına da Gülüne' ve 'Sevdan' şarkılarıyla halk müziğine önemli katkılarda bulunmuş ve 2014 senesinde 'Electro Türkü House' adlı albümü piyasaya çıkmıştır.

İstanbul'un karmaşasından bıkan usta sanatçı, geçtiğimiz senelerde Antalya'ya yerleşmiş ve hayatını Antalya'da devam ettirmektedir. Son olarak Antalya'da bir sanat akademisi açmıştır.

Sümer Ezgü Evli Mi?

Sümer Ezgü Evli Mi?

Sümer Ezgü, 1987 senesinde ünlü sunucu Serap Ezgü (Paköz) ile evlenmiş bu evliliğinden Ceren isminde bir kızı mevcuttur. Fakat evlilikleri 2000 senesinde son bulmuştur. İkinci evliliğini ise 1978 doğumlu Müjdat Gezen Sanat Merkezinde eğitim görmüş olan tiyatrocu Gülay Ezgü ile gerçekleştirmiştir. Bu evliliğinden Ozan ve Yaman isimlerini verdikleri iki erkek çocukları olmuştur.

Sümer Ezgü Albümleri

Sümer Ezgü Albümleri
  • Hakiki Angara Havaları

  • Esen Yeller

  • Bir Sevdadır Türküler

  • Electro Türkü House

  • 1991 - Esen Yeller

  • 2004 – Anadolu'dan Geldik

  • 2018 - Ayhani Türküleri

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın