Görüş Bildir
Haberler
Soyağacı Araştırıldı! Joe Biden'ın Atalarının Köle Sahibi Olduğu Tespit Edildi

Soyağacı Araştırıldı! Joe Biden'ın Atalarının Köle Sahibi Olduğu Tespit Edildi

Başkanın soyağacına dair yapılan araştırma, iddiaya göre başkanın büyük-büyük-büyük-büyükbabasının 14 yaşında bir erkek çocuk sahibi olduğunu tespit etti.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Bomba etkisi yaratan yeni bir kitapta, Başkan Biden'ın büyük büyükbabalarından üçünün köle sahibi olduğu ve Biden'ın Konfederasyon Başkanı Jefferson Davis'le de aile bağı olduğu ifade edildi.

Joe Biden, İrlandalı kökleri üzerinde duruyor ama soyunun pek bahsi geçmeyen başka bir yönü daha var: Yeni bir kitap başkanın ailesinde köle sahipleri olduğunu iddia ediyor.

Independent Türkçe'den Noyan Öztürk'ün derlediği habere göre Ben Schreckinger'in kaleme aldığı The Bidens: Inside the First Family's Fifty-Year Rise to Power (Bidenlar: Başkanın Ailesinin 50 Yılda İktidara Yükselişinin Hikayesi) adlı kitaba göre, Başkan Biden'ın büyük-büyük-büyük büyükbabası Jesse Robinett'in 1850 ABD federal nüfus sayımına göre Maryland'de iki kölesi vardı.

Bir diğer büyük-büyük-büyük büyükbabası Thomas Randle'ın da Baltimore County'de 14 yaşında bir kölesi olduğu bildirildi. Araştırma ayrıca Biden'ın Konfederasyon Başkanı Jefferson Davis'in eşi Varina Anne Banks Howell'la uzak akrabalık bağları olduğunu ortaya çıkardı.

Biden'ın soyağacı ilk kez ırkçılıkla ilişkilendirilmiyor

Biden'ın soyağacı ilk kez ırkçılıkla ilişkilendirilmiyor

Schreckinger'in kitabının Politico'da yayımlanan bir uyarlamasında yazar, Biden'ın kendi köklerine bakmak için 2004'te, saygın bir soyağacı araştırma kütüphanesine ev sahipliği yapan Salt Lake City'de yaşayan soybilimci James Petty'ye başvurduğunu fakat sonuçların asla kamuya açıklanmadığını iddia ediyor. The Independent yorum almak için Beyaz Saray'la irtibata geçti.

2020 seçimlerinin ardından West Virginialı soybilimci Alexander Bannerman ve Gary Boyd Roberts, Biden'ın soyağacını araştırmış, nüfus sayımı kayıtlarını ve Robinett ve Randle'la ilişkilendirilen köle programlarını referans göstererek Biden'ın akrabalarının insanları köleleştirdiğini iddia etmişti.

Biden ırkçı bir soyağacı iddialarıyla ilk kez ilişkilendirilmiyor: Geçmişte bu iddiaların yanlış olduğu kanıtlanmıştı. 2020 seçimleri öncesinde, Biden'ın elinde silah taşıyan büyük büyükbabasının siyah beyaz fotoğrafı olduğu iddia edilen bir görüntü, 'Joe Biden'ın büyük büyükbabası Joseph J. Biden (1820-1880) Amerika Konfedere Devletleri için savaşan bir köle sahibiydi' yazısıyla sosyal medyada paylaşılmıştı. Daha sonra fotoğraftaki adamın Konfederasyon ordusu mensubu Richard Young Bennett olduğunun teşhis edilmesiyle bu iddia çürütülmüştü.

BBC muhabirine 'Ben İrlandalıyım' demişti

BBC muhabirine 'Ben İrlandalıyım' demişti

İrlandalı bir Katolik olmak bir süredir başkanın kişiliğinin bir parçasını oluşturuyor. Bir keresinde yorum almak isteyen bir BBC muhabirine 'BBC mi? Ben İrlandalıyım!' diye cevap vermesi meşhur olmuştu.

Biden en sevdiği şairin Seamus Heaney olduğunu söylüyor, annesinin İrlandalı Katolik ailesinden bahsediyor ve Delaware'de Katolik bir okula gittiğini anlatıyor. Daha yakın bir zamanda da Beyaz Saray fıskıyesini Aziz Patrick Günü için yeşile boyatmıştı.

Atalarının memleketi Mayo County'deki Ballina kasabasında Biden'ı gösteren devasa bir duvar resmi var ama başkanın İngiltere'nin Batı Sussex bölgesinde de kökleri olduğu söyleniyor.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
27
9
3
1
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Berkay tkz

Amerikada herhangi bir beyazın soy ağacını araştırsanız kesinlikle köle sahibi birisine denk gelirsiniz nesine şaşırmışlar bu kadar ?

gorgon medusa

Tam olarak bunu yazmaya gelmiştim, yazılmış.

Vedat Kaplan

BENİM BABAMIN IRKÇI OLMASI BENİMDE IRKÇI OLACAGIM ANLAMINA GELMEZ.BOŞ BİR HABER.

Şule Uyğur

Büyük büyük büyük babalarımızın yediği nanelerin hesabını nesiller boyu verelim mi şimdi ne yapalım?