Sosyal Medyada Gündem Olmuştu: Sünnet Düğünündeki Tartışma Yaratan Dans Hakkında Suç Duyurusu

 > 
95PAYLAŞIM

Sosyal medyada dün tartışma konusu olan bir kadının sünnet düğünündeki dansıyla ilgili suç duyurusunda bulunuldu. Savcılığa yapılan başvuruda şüpheliler hakkında soruşturma yürütülmesi talep edildi. 

Dün sosyal medyada çok tartışılan bir görüntü yer aldı. Hürriyet'ten Dinçer Gökçe'nin aktardığı bilgiye göre,bir köyde, yapılan sünnet düğünündeki görüntülere ilişkin Av. Osman Taşdemir ve Adem Barlas, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Savcılık suç duyurusunda özetle şöyle denildi:

"Bir köy meydanında yapılan bir sünnet düğününden görüntüler paylaşılmıştır. Söz konusu video görüntüleri izlendiğinde, birden fazla suçun işlendiği ve çocukların cinsel yönden istismar edildiği tarafımızca tespit edilmiştir. Video görüntülerinde sünnet edilen çocuk dışında birden fazla çocuğun ortamda bulunduğu görülmektedir. Sünnet düğünü olarak adlandırılamayacak derecede cinsellik barındıran ve sünnet edilen çocuğun istismar edildiği açık olan şüpheliler hakkında kamu davası açılmasını talep etmekteyiz.

"Çocuk ebeveynlerden alınıp koruma altına alınsın"

Ayrıca ortamda bulunan diğer çocuklar yönünden de cinsel istismar, teşhircilik ve cinsel taciz eylemlerinin olduğu da görülecektir. Çocukların yaşadıkları şok görüntülerden de anlaşılacaktır. Söz konusu töreni tertip eden ve cinsel yönden çocuğun istismar edilmesine sebebiyet veren ebeveynlerden çocuğun alınarak, çocukların korunması hakkında kanun kapsamında koruma altına alınmasını talep etmekteyiz.

Düğünün yapıldığı ortamda cinsel davranışlar olduğu açık olan eylemlerle, çocukların bulunduğu bir ortam olması hasebiyle teşhircilik suçunun da soruşturma konusu yapılması gerekmekte. Birden fazla suç barındırdığı açık olan görüntülere, çocuğun yüksek yararının gözetilerek erişimin engellenmesini ve videoyu paylaşan hesabın sahibi hakkında da işlem başlatılmasını talep ederiz."

Şüpheliler hakkında dava açılsın talebi

Savcılık suç duyurusunda, videonun çekildiği yerin tespit edilerek, dosyanın ilgili savcılığa gönderilmesi talep edildi. Suç duyurusunda, mağdur çocukların koruma altına alınması, şüpheliler hakkında ise kamu davası açılması talep edildi.

Şikayet dilekçesi:

Şikayete konu olan dans 👇

Mahalle Arasında Yapılan Sünnet Düğününe Twerk Dansıyla Damga Vuran Kadın! - onedio.com
Mahalle Arasında Yapılan Sünnet Düğününe Twerk Dansıyla Damga Vuran Kadın! - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir