Görüş Bildir

Kadıköy'de çekilen ve sosyal medyada gündem olan bir videoda, bir çiftin kira yardımı istediği görülmüştü. Ataşehir Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklamada, çiftin ev sahibi olduğu, engelli maaşı olduğu ve nakdi destek yapıldığı anlatıldı. Ayrıca çift hakkında 'dilencilik yapmak ve yaptırmak' eylemlerinden birçok kez idari işlem yapıldığı belirtildi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Dün akşam sosyal medyada paylaşılan ve Kadıköy'de çekildiği belirtilen bir videoda bir çiftin 'Kiramıza yardım eder misiniz?' dedikleri görüldü. Karlı havada çekilen bu görüntüler izleyenelerin yüreklerini burktu. Sosyal medyada görüntüleri izleyen çok sayıda kişi çifte ulaşmak, yardım etmek istediğini belirtti.

İşte o görüntüler🎥

Görüntülerin hızla yayılmasının ardından Kadıköy Belediyesi açıklama yaptı. Açıklamada 'Soğuk havalarda sokakta kalan komşularımız için ekiplerimiz seferber haldeler. Sosyal medyada gündem olan yaşlı çift için araştırmalarımız sürmekle birlikte, yeni bir suistimal yöntemi olduğu yönünde ihbarlar almaktayız. İBB ve Emniyet'le işbirliği halinde çalışmalarımız sürüyor' ifadeleri kullanıldı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Bir açıklama da Kaymakamlıktan 

Ataşehir Kaymakamlığı, sosyal medyada yayımlanan videoda kira yardımı isteyen çiftin ev sahibi olduğunu, engelli maaşı ve bir yıldır da elektrik ve kömür desteği ile nakdi yardım aldığını bildirdi. 

Görüntülerde yer alan çiftin, Ataşehir'de ikamet eden 43 yaşındaki F.D. ile 49 yaşındaki H.K. olduğu bildirilen açıklamada, birlikte yaşadıkları dairenin F.D. adına kayıtlı bulunduğu ifade edildi. Açıklamada, F.D'nin aylık 991 lira engelli aylığı ve 91 lira elektrik tüketim desteği aldığı, ayrıca son bir yılda kendisine Kaymakamlık tarafından 1700 lira nakdi yardım yapıldığı kaydedildi. Engelli aylığı olarak 661 lira alan H.K. isimli kadına ise son bir yılda Kaymakamlıkça 1611 lira nakdi yardım yapıldığı belirtilen açıklamada, bu kişilerin toplamda 1652 lira engelli aylığı aldığı bildirildi. Açıklamada, son bir yılda 4 bin 403 lira nakdi yardım ile kömür desteği de sağlanan F.D. ve H.K. hakkında 'dilencilik yapmak ve yaptırmak' eylemlerinden birçok kez idari işlem yapıldığı kaydedildi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
56
28
15
5
3
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
biri

Ulan bu yardımın 10 katını suriyelilere veriyorsunuz utanın be. Tek gelirleri bu miktarlarsa dilenmesin de ne yapsınlar. Utanmadan 61 lira elektrik yardımı y... Devamını Gör

Selami Kahraman

Ne yazık ki artik size güven kalmadi bu açıklama doğru bile olsa size olan güveni bitirdiniz, Sedat Peker in aciklamalari sizin aciklamlardan daha fazla itib... Devamını Gör

haberin sonlarına doğru rakamlar o kadar tutarsız ki... yılda 1.600tl? yılda 4.400tl? hangisi doğru olan... kaldı ki ayda 100tl ile kim ne yapsın? bizim 2 ki... Devamını Gör