Sokak Köpeklerini Ninni Söyleyerek Uyutan Kokoreççi

95PAYLAŞIM

Sen ne güzel bir insansın öyle! Adana'da yaşayan 29 yaşındaki Sercan Üçtepe isimli kokoreç ustası, geceleri yıllardır beslediği sokak köpeklerini ninni söyleyerek uyutuyor.

Adana'da Çukurova İlçesi Toros Mahallesi'nde 16 yıldır kokoreççilik yapan Sercan Üçtepe, sokakta yaşayan hayvanlarla sıkı bir bağ kurmuş. Hayvanları çok seven Sercan, onları besledikten sonra geceleri de uyutuyor.

Babasının açtığı tezgahta yıllardır severek bu işi yürüttüklerini söyleyen Üçtepe, işlerinin gece geç saatlere kadar sürmesi nedeniyle baçı tehlikelerle de karşılaşabildiklerini bildirdi. Bu tehlikelere karşı köpeklerin kendilerini koruduğunu söyleyen Üçtepe, şöyle konuştu:

"Köpeklerimiz öyle hayvanlar ki; 6'ncı hisleri kuvvetli olduğu için kimin zarar vereceğini, kimin zarar vermeyeceğini anlıyorlar. Ona göre de koruma iç güdüsüyle burayı ve bizleri sahipleniyorlar. O yüzden bazı arabaları tezgaha yaklaştırmıyorlar. Bazı müşteriler ise geliyor ve onları çok seviyor. Masalarına çağırıp kokoreç yediriyorlar. İnsanlar hem kokoreç yiyor, hem de hayvan sevgisini tadarak buradan mutlu ayrılıyorlar."

"Videoda gördüğünüz köpeğe ve diğerlerine ben her gece ninni söylerim ve öyle uyurlar. Zaten ninniye girdiğim an esnemeye başlarlar. Böylece kendilerini güvende hissederler. Kucağımda uyuduktan sonra biraz ilerde yuvaları var. Yuvalarına götürüp yatırıyoruz. Yaklaşık 16 yıldır burada onlarla bir aile olduk"

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir