Sırrı Açıklıyoruz! Sıkıcı Nesneleri Kullanarak Birbirinden Etkileyici Fotoğraflar Çekmenin 10 Yolu

-

Izabella Bedő adlı Instagram kullanıcısı çok kaliteli bir fotoğraf makinesi olmadığı ve mükemmel kareler yakalamak istediği için yeni bir taktik geliştirdi. Yaratıcı olmanın sınırlarını zorladı. Bored Panda'dan sizler için derlediğimiz içerikte Izabella'nın sıkıcı nesneleri kullanarak çektiği harikalar fotoğrafların ardındaki 10 sırrı bir araya getirdik.

Kaynak: https://www.boredpanda.com/10-tips-to-ta...

1. Farklı perspektiflerden çekim yapmaya çalışın.

Bir objeyi herkesin çektiği açıdan çekmek yerine, başka ve yeni bir perspektif bulun. Fotoğrafını çektiğiniz objenin altına, üstüne veya girebiliyorsanız içine girerek çekim yapın. Farklı hale getirin!

2. Daha neşeli hale getirin.

Led ışıklar ve parıltılar kullanarak fotoğraflarınızı daha neşeli hale getirebilirsiniz. Ayrıca balon veya konfeti de kullanabilirsiniz. Böylece kullandığınız obje sıkıcı olmaktan çıkarak, büyüleyici bir hal alır.

3. Bokeh yöntemi ile çektiğiniz fotoğrafların arka planında bulanıklık yaratın.

Sıkıcı objeleri harika hale getirmenin en basit yolu arka planda renkli bir şeyler kullanarak veya direkt olarak bulanıklık efekti yaratmaktır.

4. Doğaya dönün.

Her obje çiçeklerin arasına konulduğunda harika görünür. Bunun için ağaçları, yaprakları, çimleri veya doğadan herhangi bir parçayı kullanabilirsiniz. Daha canlı, daha güzel bir bakış açısı yakalayacaksınız.

5. Daha da yakınlaşın.

Objeye daha da yakınlaşın. Objenin üzerinde herhangi bir detay veya bir özellik bulun. Makro lens kullanırsanız daha güzel bir görüntü elde edebilirsiniz.

6. Elinize alın.

Objeyi elinizle tutun veya bir modele verin. Objenin daha canlı görünmesini sağlarsınız.

7. Sıradışı hale getirin.

Objeyi farklı bir yere koyun. Tuhaf ve şaşırtıcı görünmesini sağlayın.

8. Aynaları kullanmayı ihmal etmeyin.

Ayna kullanarak yansımalarla oynayın. Böylece çok daha fantastik görüntüler elde edebilirsiniz.

9. Minimalist temalar kullanın.

Minimalist ve modern bir görüntü elde etmek için renkli kağıtlar kullanabilirsiniz.

10. Objeyi bir bardak suyun içine koyun.

Objeyi su içinde kullandığınızda harika bir etki yaratır. Farklı açılardan fotoğraflar çekebilirsiniz. Ayrıca ışıkla oynayabilir veya farklı bardaklar kullanabilirsiniz. Sonuç kendini gösteriyor baksanıza!

Sanatçının diğer çalışmalarını Instagram hesabından takip edebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bbbbb

Güzel içerik

fchinaski

Işığı ayarlamayı ve diğer ayarların nasıl olması gerektiğini öğrenin ilk. Bunları ayarlamadan ne yaparsanız yapın, fotoğrafın güzelliğinde eksiklikler olacaktır. Gerek sanat, gerek zanaat olarak koca bir sektörden bahsediyoruz. Üç beş tane taktikle uzun vadede hiçbir gelişim kaydetmeden ilk bakışta güzel görünen; inceledikçe kötü görünen fotoğraflar çekersiniz ancak.

Başlıklar

Instagram
Görüş Bildir