Görüş Bildir
Haberler
SGK'da Milyarlık Yolsuzluk Operasyonu: Çok Sayıda Üst Düzey İsim Görevden Alındı

SGK'da Milyarlık Yolsuzluk Operasyonu: Çok Sayıda Üst Düzey İsim Görevden Alındı

SGK'de milyarlarca liralık usulsüz ilaç ve tıbbi cihaz ödemeleri yapıldığına ilişkin iddialar üzerine soruşturma başlatıldı. Çok sayıda yönetici görevden alındı, 3 hastaneye para cezası kesildi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Sosyal Güvenlik Kurumu'ndaki (SGK) yolsuzlukları soruşturmak üzere 7 kişilik bir teftiş ekibi oluşturuldu. Yolsuzluğun boyutunun milyarlarca lirayı bulduğu belirtilirken, kurumun geçen yılı nasıl 67,5 milyar lira açıkla kapattığı da ortaya çıkıyor.

Sözcü'den Erdoğan Süzer'in haberine göre Sağlık Bakanlığı'nın, bir medikal şirketin kamuyu 1 milyar lira zarara uğrattığı bilgisini SGK'nın bağlı olduğu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na bildirdiği, bunun üzerine SGK'da geniş çaplı bir soruşturma ve inceleme operasyonu başlatıldığı belirtildi.

Bakanın yakın akrabası şirket ortağı

Bakanın yakın akrabası şirket ortağı

Halen görevde olan bir bakanın yakın akrabasının, kamuyu zarara uğrattığı iddiasıyla inceleme başlatılan şirketin ortağı olduğu ifade ediliyor. 

SGK Teftiş Kurulu Başkanlığı'nda görevli 7 müfettişin Tıbbi Cihaz Dairesi başta olmak üzere ilaç ve genel sağlık alanlarındaki ilgili dairelerde soruşturmalarına devam ettiği, Sağlık Bakanlığı'nın yolsuzluk iddialarıyla ilgili belge desteği sağladığı belirtildi.

SGK Başkan Vekili İsmail Yılmaz ile SGK Tıbbı Cihaz Dairesi Başkanı Mehmet Akif Erdem'in görevden alınmasının soruşturmayla ilgili olabileceği ifade edildi.

Çalışma Bakan Yardımcısı Ahmet Erdem'in yeğeni olan Mehmet Akif Erdem Mevzuat Takip Dairesi Başkanlığı'na kaydırıldı, yerine Dr. Cihan Ergün getirildi. Genel Sağlık Sigortası Genel Müdür Yardımcısı, Sağlık Hizmetleri Daire Başkanı Dr. Fethiye İnce, İlaç Daire Başkanı Dr. Dilek Yılmaz ve Yurtdışı Sağlık Hizmetleri Daire Başkanı Ecz. Veysel Yıldız da görevinden alındı.

3 büyük hastaneye usulsüz işlem cezası

3 büyük hastaneye usulsüz işlem cezası

SGK'DA milyarlık tıbbi cihaz ve ilaç soruşturmalarının dışında Ankara, İstanbul ve Malatya'daki 3 büyük hastanede usulsüz işlem yapılarak kamunun zarara uğratıldığı iddiasıyla soruşturma yürütüldüğü de öğrenildi. Ankara'daki hastanenin göz alanında uzmanlaştığı, İstanbul merkezli hastanenin 20'ye yakın ilde sağlık hizmeti verdiği, Malatya'daki hastanenin de ilin en büyüklerinden biri olduğunu belirttiler. Müfettişlerin soruşturma sonucunda raporlarını tamamlayıp 3 hastaneye de yüklü miktarlarda ceza kestiği belirtilirken, hastanelerin bu cezalara itiraz etmeye hazırlandığı ifade ediliyor.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
38
19
7
4
3
2
1
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
gaydırı guppak

gılışdaroğlu sgkyı batırdı!!!

TİRYAKİ

bunu yazmaya gelmiştim :(

Hermione Granger

ülkenin adının ne zaman Yolsuzluklar Cumhuriyeti yapıyoruz?! Bu kaçıncı kurumun kaçıncı haberi. Artık tepedekilere değil bu kadar KERİZ olduğumuz için biz ha... Devamını Gör

Öteye Giden

Hayır ülkenin adı Muz Cumhuriyeti bölücü hain !

TİRYAKİ

Yozlaşmış ülkede artık bunlar normal karşılanmalı.. ülkede her türlü ahlasızlık yolsuzluk normal karşılanıyor.. Bu da ülkenin gelecekte nasıl bir yer olacağı... Devamını Gör