Görüş Bildir
Haberler
Şeyma Subaşı Haberlerinden Sıkılanlar İçin 13 Kısa Belgesel Önerisi

Şeyma Subaşı Haberlerinden Sıkılanlar İçin 13 Kısa Belgesel Önerisi

Nurseda Gerek
20.04.2021 - 23:22

Gündemden bir hayli sıkılanlar buraya koşsun!

NOT: Bu içeriğin paylaşım ve okunma sayısı bir samimiyet testi olabilir...

İçeriğin Devamı Aşağıda

1. Last Day of Freedom

1. Last Day of Freedom

Last Day of Freedom, animasyon bir kısa belgesel filmi. 32 dakikalık bu kısa belgesel, ABD'deki ırkçılık ve ceza sistemi üzerine konular işlemektedir. En İyi Kısa Belgesel Filmi dalında aday gösterilmiş olan yapımın IMDb puanı 7,5'tir.

2. Period. End of Sentence

2. Period. End of Sentence

25 dakikalık bu belgeselde, Hindistan'ın kırsal bir bölgesinde regl ön yargılarını kırmaya çalışan bir grup kadın konu ediniyor. 'Adet' kelimesini kullanmaktan dahi utanan kadınların, kendi ürettikleri pedlerle ekonomik bağımsızlıkları için verdikleri mücadeleyi işleyen bu belgeselin IMDb puanı 7,4'tür.

3. End Game

3. End Game

40 dakikalık bu belgeselde, ölümcül hastaların ve onlarla iletişim halindeki tıp uygulayıcılarının, hayat ve ölüm algısı üzerine gerçekleştirmeye çalıştıkları değişimler işleniyor. End Game kısa belgesel filminin IMDb puanı 7,1'dir.

4. Ladies First

4. Ladies First

Kısıtlı imkanlarına rağmen hayallerinin peşinden koşan bir kadın! 40 dakikalık belgeselin konusu: Hindistan'da kadın haklarının kısıtlı olduğu bir bölgede doğup, ardından dünyanın en iyi okçusu olan tutkulu bir kadının hikayesi. Belgeselin IMDb puanı 7,2'dir.

5. Sur Les Pointes

5. Sur Les Pointes

Cannes Film Festivali'nde En İyi Kısa Belgesel ödüllü yapım, bir Türk imzası taşıyor. İzmirli yönetmen Nehir Onay'ın ödüllü belgeselinin konusu, profesyonel bir bale okulu ve okulda geçen koreografiden oluşuyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda

6. Salim Baba

6. Salim Baba

Hindistan'ın Kalkülta mahallesinde yaşayan 55 yaşındaki Salim Muhammed, elindeki kısıtlı imkanlarla bölgedeki çocuklara film izletmeye çalışıyor. Bir sinemasever olan Salim ve hikayesinin konu edildiği bu kısa belgeselin IMDb puanı 7,4'dür.

7. Heroin(e)

7. Heroin(e)

Batı Virginia'daki uyuşturucu salgınıyla mücadele eden üç kadın etrafında işlenen konu örgüsünün ele alındığı bu belgeselin IMDb puanı 6,8'dir.

8. White Earth

8. White Earth

Bu belgeselde, Kuzey Dakota'daki petrol üretim tesisinde çalışmak için bölgeye taşınan bir anne ve dört çocuğunun hikayesi anlatılıyor. Göçmen bir annenin gözünden anlatılan White Earth, 20 dakikalık bir kısa belgesel filmi. Filmin IMDb puanı 6,3'dür.

9. Zion

9. Zion

Bacakları olmadan doğan Zion Clark, profesyonel güreşe başlayarak aradığı şeyi bulur. İlham verici bir başarı hikayesinin anlatıldığı bu belgesel, 11 dakika uzunluğunda. Filmin IMDb puanı 7,2'dir.

10. The Trader

10. The Trader

Bu belgeselde, Gürcistan'ın kırsal köylerinde yaşayan ve patates ticareti yaparak gelirini sağlayan bir tüccarın hikayesi işleniyor. Etkileyici hikayesiyle The Trader kısa belgesel filminin IMDb puanı 6,8'dir.

İçeriğin Devamı Aşağıda

11. Ram Dass Going Home

11. Ram Dass Going Home

31 dakikalık bu kısa belgesel filmi araştırmacı, psikolog, spritüelizm uzmanı Ram Dass'in hayata gözlerini yummadan önceki günlerini anlatıyor. Filmin IMDb puanı 7,0'dır.

12. Ghost of Sugar Land

12. Ghost of Sugar Land

Toplumdaki ayrılıkları konu edinen Ghost of Sugar Land kısa belgesel filmi 21 dakika uzunluğunda. Filmin IMDb puanı 5,5'dir.

13. Joanna

13. Joanna

Sadece 3 ayı kalan kanserli bir kadının, eşi ve oğluyla geçirdiği zamanı işleyen Joanna kısa belgesel filmi, Polonya yapımıdır. 45 dakikalık bu belgeselin IMDb puanı 6,7'dir.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
26
10
3
1
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Sevim Sevim

Şeyma Subaşı size kaç para veriyorsa söyleyin aramızda toplayıp bizde verelim yerli yersiz her durumda adını geçirmekten vazgeçin.

Siqilacci

Once Seyma Subasi haberleri yapip bir sonraki icerikte de gomuyorlar :d Bunlari denetleyen birileri yok sanirim.

Art Ankara

Bu kadın ONEDİO'da hissedar falan mı adını anmadan bir belgesel bile öneremiyorsunuz.

Ayşe Fatiha

Şeyma subaşı ne alaka ya sırf okunmak için mi?