Sevda Demirel'in Hande Ataizi'ne "Ne Dedin Sen?" Dedikten Sonra Attığı Tokatın Az Bilinen Anatomisi

373PAYLAŞIM

Bu programı ekrandan izlediğim günü hatırlıyorum da bir daha asla böyle bir şey göremeyiz herhalde!

Birazcık yakın geçmişe gidip unutulmayan bir magazin olayının detaylarına bakacağız şimdi sizinle. 1996 yılında tüm otoritelerce takdir kazanan ve ödüllere doymayan Mum Kokulu Kadınlar filminin başrol oyuncusuydu Hande Ataizi. Genç bir yetenekti ve başarısı herkes tarafından konuşuluyordu.

Adı bu kadar çok konuşulan bir oyuncunun Televole kültürünün içine çekilmek istenmesi de kaçınılmazdı elbette. 1999 yılında Bodrum'da gittiği bir gece kulübünde estetikli burnuyla görüntülenmek istememiş, tuvaletin penceresinden kaçmaya çalışmıştı. Ancak magazin dünyası malzemeye aç. Tüm gazeteciler Hande Ataizi'ni sıkıştığı pencereden görüntülemeyi başarmıştı.

Başrollerini Hande Ataizi ve Cem Davran'ın paylaştığı Ruhsar dizisi 1998 yılında ekranlarda yayınlanmaya başlamış ve müthiş bir hayran kitlesi yaratmıştı. Hem dizinin absürt komedi tarzı hem de bu ikili iyiden iyiye seyircinin gönlüne yerleşmeyi başarmıştı.

Silikon yaptırmanın çok büyük olay sayıldığı o dönemde Sevda Demirel bu konunun öznesi olarak sık sık magazin gündemine yer alıyordu. Ki kendisi kısa bir süre önce ünlü müzisyen Asım Can Gündüz'e eşlik eden seksi kadın olarak hayatımıza giriş yapmıştı.

Ekranların sempati toplayan ikilisini yapımcılar elbette boş bırakmadı "İki Kere Kiki" isimli şov programını devreye soktular. Cem Davran haylaz ve komik, Hande Ataizi güzel ve akıllı rollerini paylaşmışları format gereği.

Programın 2002'nin Mayıs ayındaki bölümü yine konuklarla, sıradan bir şekilde başlıyor. Daha doğrusu biz öyle sanıyoruz. Konuklar Arto ve Sevda Demirel stüdyoda yerlerini alıyorlar. Hatta Hande ve Sevda, program öncesi yan yana gelip basına şu pozu veriyorlar.

Bu arada iki kadının arasındaki sebebini bilmediğimiz gerginliği de iliklerimize kadar görüyoruz. Arto da sağolsun gerginlik ateşinin üstüne benzinle giden şakalar yapıyor. O yaptıkça Sevda ve Hande daha da geriliyor.

Hande Ataizi'nin "Seni ekstraya çağırıyorlar mı?" sorusundan sonra Sevda "Tabii gidiyorum bayi toplantılarına diyor ama kıyametin birazdan kopacağını neredeyse görür gibi oluyoruz.

Uzatmayalım, program boyunca karşılıklı laf sokmalar yüksek seviyede devam ediyor. Aşk, meşk, seks gibi konuların rahatça konuşulduğu "eski Türkiye'de" konu yine tek gecelik aşklara geliyor bir şekilde. İşte buradan sonra olanlar oluyor.

Aşağıda göreceğiniz diyalogdan sonra Sevda Demirel oturduğu yerden kalkıp bir hışımla Hande Ataizi'nin suratına tokat atıyor.

Sevda: Şimdi ben size çok güzel bir aşk şarkısı söyleyeceğim. Aşık olduğunuz mutlaka birisi olmuştur hayatta. (Hande Ataizi'ni kastederek) gerçi senin çok oldu.

Hande: Evet ben hakikaten aşk kadınıyım.

Sevda: Evet o aşk kadını bunu kötü anlamda algılamayın aşık olmak çok güzel bir şey.

Hande: Herhalde yani kötü bir şey söylemedi.

Sevda: Ama yani ben her zaman tek eşliliği savunan bir insanım benim için çok önemli beni hiç erkeklerle hatırlar mısınız bilmem ?

Hande: Ulan televizyonda orospu olduğun ortaya çıktı daha ne olsun ?

Sevda: Senin gibi orospuluk yapıp da millete bilmem neremi göstermedim ve ben aklandım en azından.

Bu olaydan yıllar sonra Sevda Demirel'e bu konu sorulduğunda "Yine olsa yine o tokadı atarım" gibi beyanlarda bulunmaya devam ediyor.

Ancak 1 yıl sonra da Instagram'dan Hande Ataizi'ne şöyle bir teklifle gidiyor. İlginç değil mi?

Geçtiğimiz yıllarda Jülide Ateş'in programına katılan Hande Ataizi ise programın banttan yayınlandığını, yapımcının bu bölümleri çıkartacağını düşündüğünü ama bir reyting kurbanı olduğunu da açıklıyor.

20 yıldır konuştuğumuz magazin olayının detayları işte böyle. Olayda ismi geçen herkesi ayrı ayrı ele almak lazım belki de, kim bilir?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kanlikontik

Hande Ataizini severim ve ayrıca bence çok hanım bı kadın

deniz-barutcu

O bölümü iyi hatırlıyorum . hande orada “beni senin gibi polis basmadı” dedi. Yukarıda yazılanları değil 😉

doc.dr.sinansagiroglu

Sevda ne çirkef bir kadın lan, hem handeyi laf söyletene kadar kışkırtıyor hem de tokat atıyor yetmiyor yıllar sonra instagramdan küstahça böyle bir paylaşım yapıyor. Bomboş insan.

Gizli Kullanıcı

Nedir bu eski Türkiye güzellemesi? Yeni Türkiye'de çok daha iyileri var. Mesela Alihan denilen bir şehir eşkıyası Worldstarımızı Ajdar Beyefendi'ye arkasından vurmuştu. Türk sanat camiasının en dramatik sahnelerinden biridir.

veli-durak

Bunu bir de Şokopop'tan dinleyin daha detaylı anlatıyor :))

bayram7

Evet orda Hande Ataizinin önüne nasıl geçildiği anlatılıyor, Handem şu anda bambaşka yerlerde olabilirdi ama durduruldu neyse şimdi camdaki kız başlıyor Her Şey Çok Güzel Olacak

Görüş Bildir