Görüş Bildir
Haberler
Şenol Güneş'ten Sert Tepki

Şenol Güneş'ten Sert Tepki

Enver K.
10.08.2015 - 22:14
İçeriğin Devamı Aşağıda

Beşiktaş Teknik Direktörü Güneş, Bursaspor Kulübü Başkanı Bölükbaşı'nın açıklamalarıyla ilgili 'Bir tane oyuncu desin ki 'benim aklımı karıştırdı', ben o adamın alnını karışlarım' dedi.

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Bursaspor Kulübü Başkanı Recep Bölükbaşı'nın 'Geçen sezonki hocamız, oyuncuların kafasını karıştırıyor' şeklinde bir gazetede yer alan açıklamasına sert tepki göstererek, 'Bir tane oyuncu desin ki 'benim aklımı karıştırdı', ben o adamın alnını karışlarım' dedi.

Profesyonel Futbolcular Derneği'nin Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlediği ödül gecesi öncesi basın mensuplarına açıklamada bulunan Güneş, Bursasporlu futbolcuları ayarttığına yönelik iddiaların konuşulduğunu belirterek, 'Ayartmaya yeni mi başlamışım, yoksa daha önce de böyle bir huyum var mıydı? Ben bilmiyorum da' şeklinde konuştu.

Recep Bölükbaşı'na yönelik 'Bir sene çalıştığım dönemde hangi oyuncunun aklını karıştırdığımı söylerse sevinirim' diyen Güneş, şunları söyledi:

'Kulüp başkanlarına cevap vermem doğru değil. Kaldı ki, bir yıl birlikte çalıştığım büyük bir camianın başkanıdır. Bursa büyük bir şehir, büyük bir camia. Bursaspor'dan neden ayrıldığımın ifadesi bunun içinde gizli. Aşağı yukarı 45 yıldır bu futbolun içindeyim. Bir tane oyuncu desin ki 'Benim aklımı karıştırdı', ben o adamın alnını karışlarım.'

Güneş, açıklama yaparken biraz daha dikkatli konuşulması gerektiğini kaydederek, şöyle devam etti:

'Seviyeli konuşmak gerekiyor. Başkan, hoca veya futbolcu olursunuz ama adam olmak çok daha önemlidir. Oyuncu da zaten orada. Fernandao, Civelli, Belluschi, Şener Özbayraklı, Bakambu, Volkan Şen gibi bir sürü oyuncunun adı geçiyor. Onların hepsinin aklını ben mi karıştırıyorum? Eğer satmak istediğiniz bir oyuncu varsa, bunun başka bir yöntemini bulmak gerekiyor. Bunları söyleyerek başkanı üzmek istemezdim. Bursaspor'la ilgili hiç konuşmadım, konuşmak da istemiyorum.'

Bursaspor'la ilgili daha önce hiç açıklama yapmadığını vurgulayan Güneş, 'Oyuncu Bursaspor'dan ayrıldıktan sonra, eğer bonservisi de yoksa hepsi değerlidir. Hepsini almak isteriz' ifadesini kullandı.

'Hazırlık döneminin ölçüsü yok'

Şenol Güneş, yeni sezon öncesi değerlendirmede de bulunarak, 'Hazırlık döneminin hiçbir ölçüsü olmuyor. Çok iyi sonuçlar alsanız da yanıltabilir. Kaybetseniz de tam tersi olabilir. Takım olarak sezon başından bu yana her geçen gün yükseliyoruz. Oyun anlayışımız, fizik gücümüz iyiye gidiyor. Bu sevindirici' şeklinde konuştu.

AA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın