Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Senin Favori Kitap Türünü Söylüyoruz!

-

Kitap konusunda sevdiğin tarzı bulmak biraz zor. Çoğu kişi için yıllarını alıyor ve bunun için çok kitap eskitmesi gerekiyor. Bakalım sana en uygun kitap türü hangisi?

Testi çöz ve öğren!

1. Uyandın ve pencereden baktın sence gün nasıl olurdu?

Yağmurlu bir gün
Karlı bir gün
Güneşli bir gün
Kapalı bir gün

2. Hangi meslek sana daha uygun olur?

Mimar - Mühendis ve türevleri
Sağlık sektörü
Yargı ve hukuk
Sanat dünyası

3. Kitap okumak nasıl duygular oluşturuyor sende?

İçim kıpır kıpır oluyor ve heyecanlanıyorum, sonunu merakla bekliyorum.
Hayal dünyamı buna göre kurguluyorum, kendimi kitabın başında unutuyorum.
Kitap okumak işte ne hissedilebilir ki?
Daha başka şeyler.

4. Sence kötü insanlar kitap okuyor mudur?

Kötü insanlar kitap okusalar kötü insan olmaktan vazgeçerlerdi.
Herkes kitap okuyabilir bunun iyilik veya kötülükle alakası yok.
Kötü insanlar kötülük anlatan kitapları okurlar.
Bilmiyorum bunu daha önce hiç düşünmedim.

5. “Onlar birbirlerine aitti; öyle olmak istediklerinden değil, başka türlü olamadıklarından.”

Ne demek istediğini anladım.
Ne demek istediğini anlamadım.
Ha?
Hmm...

6. Genel kültür ansiklopedisi karıştırsan merak edeceğin en büyük konu ne olurdu?

Hayvanlar alemi
Sanatçılar dünyası
Dünya savaşları
İnsan anatomisi

7. Sence hangi edebiyat akımı seni anlatıyor?

İkinci Yeniciler
Garip Akımı
Toplumcu Gerçekçiler
Beş Hececiler

8. Hangi kitap ayracını kullanırdın?

Bilim - Kurgu!

Sen kesinlikle bilim - kurgu kitap türünü okumalısın. Bilincini en iyi açan ve kendini o dünyaya ait gibi hissettiğin kitap türü. Favorilerin arasına koyacağın birçok kitap türü de yine bilim - kurguya ait. Günün hangi saati olursa olsun, toplu taşımada insanların ter kokularının arasında umursamazsa kendini bulduğun bir tür. Bilim - kurgu asla tükenmeyecek ve süregelen bir kurgu içerisinde devam eder. Sürekliliği olan ve her çıkacak kitabı takip etmen senin için çok heveslendirici. Kayboluyorsun ve kendini orada hissetmek istiyorsun. Işın kılıçları arasından, üzerinden geçen robotları hayal ediyorsun. Sen kesinlikle favorilerin arasına bilim - kurgu kitap türünü koymalısın.

Dünya klasikleri!

Senin favori kitap türün kesinlikle dünya klasikleri! Dünya klasiklerinde kendini buluyorsun ve senin için vazgeçilmez bir kitap türü. Dünya klasikleri dönemlerinin en iyi yazarları tarafından yine dönemlerinin en iyi anlatımıyla ele alınmış. Sen de bu durumdan çok hoşlanıyorsun. Kesinlikle dünya klasikleri senin için en favorisi olmalı. Dünya klasiklerinden bir Maksim Gorki vay efendim bir Tolstoy okumak bu kadar zevk verir mi insana. Senin için her birinin tadı ayrı. Kesinlikle dünya klasiklerinden devam. Zaten tarz olarak da klasik birisin. Yanlış anlama sakın klasik derken bu tarz sana çok yakışıyor. Parlamayı biliyorsun. Favori kitap türün kesinlikle dünya klasikleri olmalı!

Polisiye!

Senin favori kitap türün kesinlikle polisiye! Katilin bahçıvan çıktığı romanlar, kimin kimi vurduğu belli olmayan sürükleyicilikte devamlılığı olan kitaplar... Dedektifler ve seri katillerin yan yana yürüdüğü Agatha Christie romanları. Gerçekten nefesini tutup okuduğun, şüphelerin yoğunlukta olduğu kitap türleri senin daha çok ilgini çekiyor. Gizemli oluşun ve soğuk kanlılığın buradan geliyor. Kesinlikle dedektif ruhu var sende. Senin için favori kitap türü bu yüzden kesinlikle polisiye romanlar. Kurgu çözmeceler, olayları birbirine bağlamalar konusundaki yeteceğinle de etrafında mevzu çözücü olarak tanınıyorsun. Kesinlikle bu türe devam. Polisiye romanlarında efsaneleşeceksin.

Biyografi!

Senin favori kitap türün kesinlikle biyografi kitap türü. Otobiyografilerini yazan ünlüler olsun, mucitlerin hayatları olsun, ünlü ressamlar ve siyasetçiler olsun senin ilgini çok çekiyor. Nereden nereye geldiklerini okumak ve kendini onların yerine koymak seni aşırı gururlandırıyor. Gözlerini kapatıp 1 saniyeliğine kendini onların yerine koyuyorsun ve mutlu oluyorsun. Dünyaca ünlü siyasetçiler seni buradan alıp dünyanın bir ucuna götürecek ve bir ülkenin kurtarıcısı olarak hissedeceksin kendini. Favori seçimlerini bunlar üzerinden yapıyorsun ve okumak seni rahatlatıyor. Hem mucitler ve bilim insanları hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak genel kültürü de geliştiren bir yerde duruyor. Senin en favorin biyografi ve otobiyografi kitapları!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

A post shared by @onediocomtest on
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
justlikezombies

şuan okuduğum kitabın görselde çıkması beni bir miktar şaşırttı

belemir-ayvaz

bilim kurguymus

maca_as

Aslında Fantastik kurgu ama Bilim kurgu çıktı. Eh sanırım sonuçların arasında Fantastik kurgu yok.

it.hurts.until.it.does.not

Dünya klasikleri! Senin favori kitap türün kesinlikle dünya klasikleri! Dünya klasiklerinde kendini buluyorsun ve senin için vazgeçilmez bir kitap türü. Dünya klasikleri dönemlerinin en iyi yazarları tarafından yine dönemlerinin en iyi anlatımıyla ele alınmış. Sen de bu durumdan çok hoşlanıyorsun. Kesinlikle dünya klasikleri senin için en favorisi olmalı. Dünya klasiklerinden bir Maksim Gorki vay efendim bir Tolstoy okumak bu kadar zevk verir mi insana. Senin için her birinin tadı ayrı. Kesinlikle dünya klasiklerinden devam. Zaten tarz olarak da klasik birisin. Yanlış anlama sakın klasik derken bu tarz sana çok yakışıyor. Parlamayı biliyorsun. Favori kitap türün kesinlikle dünya klasikleri olmalı!

oguzhanprof

polisiye cikti gayet basarili 10/10

Başlıklar

BilimKitap
Görüş Bildir