Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sen Hangi Tür Bir Yemeksin?

1.2bPAYLAŞIM

Her yemek güzeldir, bazılarını daha çok severiz ama sonuç olarak hiçbirine burun kıvırılmaz. Peki sen hangi yemeğe benziyorsun, hadi gel bakalım!

1. Hadi başlayalım. Bize ilk olarak şu renklerden hangisini sevdiğini söyle!

2. Peki sen hangi mevsimin insanısın?

İlkbahar
Sonbahar
Yaz
Kış

3. Diyelim ki hafta sonun boş; şu aşağıdakilerden hangisini yapmak seni mutlu eder?

Yürüyüş/spor yapmak
Kitap okumak
Arkadaşlarımla buluşmak
Yatıp dizi/film izlemek
Kısa bir tatile çıkmak
Alışveriş yapmak

4. Peki yeterince paran olduğunu varsayarsak tatilini nerede geçirmek istersin?

Barselona
Paris
Bali
Roma
Vegas
Rio

5. Hadi gel seni ilkokul yıllarına götürelim. Sınıfta şu aşağıdaki karakterlerden hangisi sendin?

Herkesin gözde öğrencisi
Ortalığı birbirine karıştıran
Sürekli ödev yapmamak için bahane bulan
Öğretmene her şeyi ispiyonlayan
Bütün spor aktivitelerine katılan
Ödevlerini günü gününe yapan

6. Diyelim ki en yakın arkadaşın seni aradı ve yardımına ihtiyacı olduğunu söyledi. Ne yaparsın?

Nasıl bir yardım olduğunu sorarım
Koşa koşa giderim
Giderim ama önce başka işlerimi hallederim
Açmam bile

7. Mutfakla aran nasıl desek?

Makarna, tost, yumurta yapmayı biliyorum
Mükemmel!
Arada bir bir şeyler yaparım.
Hiç girmem!

8. Son olarak patronundan zam/öğretmeninden not isteyeceksin, şu aşağıdaki cümlelerden hangisini kurarsın?

Nasılsınız diye soracaktım.
Bence daha fazlasını hak ediyorum.
Benden iyisini bulamazsınız!
Acaba bir hata mı oldu?

Sulu yemek!

Senin sulu yemek gibi içi ısıtan bir halin var. Tıpkı sulu yemeğin anne evinde verdiği mutluluğu veriyorsun çevrene. İnsanlar her ihtiyacı olduğunda seni arıyor, sen de onları asla yüz üstü bırakmadan yardımlarına koşuyorsun! Senin gibi iyilik meleği anaç/babacan bir insanı yanlarından ayırmak istememelerine şaşmamak lazım. Kim ne derse desin, herkesin vazgeçemediği sulu yemek gibi kimse senden vazgeçemez!

Kebap!

Sen kebap gibi biraz ağır abi/ablasın. Çevrendekilere göre biraz sert bir mizacın var. Ciddi konular senin uzmanlık alanına giriyor. Bir sıkıntı olduğunda da deneyimlerinle her şeyi bir çırpıda çözebiliyorsun. Bol acılı adananın verdiği mutlulukla seninki bir. O nasıl acısıyla mutlu ediyorsa senin de sert tavrın insanların hoşuna gidiyor. Hem bu sert halinin altında yufka bir yüreğin var, kimseciklere kıyamıyorsun, sadece laçkalıktan hoşlanmıyorsun o kadar.

Tatlı!

Yiyeceklerin en sevilen türü tatlı gibi sen de pek şekersin. İnsanların yanında sevimliliğin ve saflığınla herkesin gönlünde taht kuruyorsun. Her ortama neşe ve mutluluk saçan bir halin var. Tatlının verdiği enerji gibi sen de ortamların enerji ve neşe kaynağısın. Özellikle insanlar mutsuzken sana ulaştığında yüzleri gülmeden ayrılmıyorlar. Ne diyelim, mükemmel!

Fast food!

Yeni neslin aşık olduğu fast food gibi biraz tez canlısın. Her şeyden hemencecik sıkılıyorsun. Sürekli aynı ve monoton şeyler yapmak hiç sana göre değil. Bu nedenle tam bir sosyal kelebeksin diyebiliriz. Sosyal hayatın ve arkadaş çevren o kadar geniş ki... Ortamların aranan insanısın! İnsanlar eğlenmek istediğinde kesinlikle sana ulaşıyorlar!

Zeytinyağlı!

Sen hafif zeytinyağlı gibi narin ve sofistikesin. Zeytinyağlıları bazıları yemekten saymaz, bazıları ise değerini çok iyi bilir. İşte senin için de hayat böyle: Değerini bilen insanlar var çevrende. Onlar da senin gibi sofistike ve özel, zaten senin de geri kalanına ihtiyacın yok. Sen senin kıymetini bilenlerle gayet mutlusun. Tıpkı zeytinyağlının hafif tadı gibi sen de fazlasıyla kırılgan ve narinsin. Her şeyden çabucak alınabiliyorsun. Bu durumda sık sık üzülüyorsun. Aman seni üzenlerden uzak dur!

ONEDİO YEMEK SUNAR!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Yummy

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
melisa40

Tatlı!!!!!!! Yiyeceklerin en sevilen türü tatlı gibi sen de pek şekersin. İnsanların yanında sevimliliğin ve saflığınla herkesin gönlünde taht kuruyorsun. Her ortama neşe ve mutluluk saçan bir halin var. Tatlının verdiği enerji gibi sen de ortamların enerji ve neşe kaynağısın. Özellikle insanlar mutsuzken sana ulaştığında yüzleri gülmeden ayrılmıyorlar. Ne diyelim, mükemmel!

Gizli Kullanıcı

kebap çıkar diyordum ama tatlı geldi :D

ilkim-zeynep-kucuk

:( offfff lannnnnn yaaaaaaa

ilkim-zeynep-kucuk

bu sefer kebap lannnnnnnnnn :( <3

buse-deniz-talan

Tatlı!

Görüş Bildir