Görüş Bildir
Haberler
Sedat Peker’in Almanyalı Osmanlılar Yöneticisi Dediği Taner Ay Hayatını Kaybetti! Taner Ay Kimdir, Neden Öldü?

Sedat Peker’in Almanyalı Osmanlılar Yöneticisi Dediği Taner Ay Hayatını Kaybetti! Taner Ay Kimdir, Neden Öldü?

Müge Kakşi
31.12.2021 - 00:15

Suç örgütü lideri olmakla suçlanan Sedat Peker'in Metin Külünk'e dair iddialarıyla ilgili videosunda bahsettiği Taner Ay hayatını kaybetti. Bulgaristan'da aracının uçurumdan yuvarlanması üzerine hayatını kaybeden Taner Ay'ın yasaklı olan Almanyalı Osmanlılar çetesinin yönetiminde olduğu iddia edilmişti. Peki Sedat Peker'in bahsettiği Taner Ay kimdir? Taner Ay neden öldü? İşte Taner Ay hakkında detaylar...

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Taner Ay Öldü mü? Taner Ay Neden Öldü?

Taner Ay Öldü mü? Taner Ay Neden Öldü?

Almanya’nın uyuşturucu, silah ve kadın ticareti yapmakla suçlayıp yasakladığı (2018) Osmanen Germania’nın (Almanyalı Osmanlılar) yöneticilerinden olduğu iddia edilen Taner Ay, Bulgaristan’da trafik kazasında öldü.

Mevlüt Çavuşoğlu, Süleyman Soylu, Hulusi Akar, Hakan Fidan, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar gibi isimlerle fotoğrafları bulunan Taner Ay, Beştepe’den, Özel Harekât Dairesi’nden, Yargı Yılı açılış töreninden fotoğraflar da paylaşıyordu.

Sedat Peker'in Bahsettiği Almanyalı Osmanlılar Nedir?

Sedat Peker'in Bahsettiği Almanyalı Osmanlılar Nedir?

Sedat Peker'in açıklamalarında değindiği Kırşehirli olup iş insanı kimliğiyle de bilinen Taner Ay’ın yöneticisi olduğu iddia edilen Almanyalı Osmanlılar, 2018 yılında uyuşturucu, fuhuş ve yasadışı silah ticareti suçlamalarıyla kapatılarak suç örgütü kabul edilmişti. Almanyalı Osmanlılar, kapatma kararının öncesinde 'boks kulübü' adıyla faaliyet yürütüyordu.

Taner Ay Kimdir?

Taner Ay Kimdir?

Taner Ay Almanya'da dünyaya geldi. Memleketi aslen Kırşehir, Kaman'dır. Eğitim hayatına Almanya'da başladı. Liseyi tamamladıktan sonra üniversite hayatını Londra'da sürdürdü. Taner Ay iş hayatına çeşitli sektörlerde adım atarak başladı. Emlak, enerji, sağlık ve sanayi alanında faaliyet gösteren şirketleri bulunan Taner Ay Almanca ve İngilizce dillerine oldukça hakimdir.

Taner Ay babası Çetin Ay ile birlikte Almanya'da çok branşlı şehir hastanesi kurdu. Bugün City Klinik Şehir Hastanesi Almanya'nın en büyük hastanelerindendir.Ayrıca babası Çetin Ay Avrupa İş Adamları Platformu kurucusudur. Çetin Ay Almanya Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti Türk Dernekleri İnisiyatifi tarafından yılın iş adamı ödülüne layık görülmüştür. Bunun yanında Avrupa İş Adamları Platformu Başkanı, aynı zamanda Kıbrıs Duesseldorf Fahri temsilcisi, Esi Holding yöneticilerindendir.

Taner Ay 2018 yılında Kırşehirspor'u almak istediklerini belirtmiştir. Kendisi daha önce Almanya'da Fortuna Düsseldorf ve Bayer Levrekusen takımlarının alt kadrolarında forma giydi. Taner Ay bekar olup, yaşamını ise Almanya, Düsseldorf'da sürdürmekteydi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
11
3
2
1
1
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın