Sebepleri Araştırılıyor! Almanya ve Norveç'teki Ölümler Pfizer Aşısıyla mı İlgili?

 > 
0PAYLAŞIM

Dünya genelinde koronavirüse karşı geliştirilen aşıların uygulaması hızla devam ederken, Almanya ve Norveç'ten peşi sıra gelen ölüm haberleri korkuttu. Almanya'da Pfizer-Biontech aşısı olan 10 kişi hayatını kaybetti. Kısa bir süre önce de Norveç'te aynı aşıyı olan 23 yaşlının yaşamını yitirdiği açıklanmıştı.

Norveç’in ardından şimdi de Almanya aşı yaptıran kişilerin hayatını kaybetmesiyle sarsıldı. Almanya’da, Pfizer-Biontech aşısı olan 10 kişi yaşamını yitirdi. Koronavirüs salgınına karşı umut ışığı olan aşılar, dünya genelinde birçok ülkede uygulanıyor.

Yaşamını yitiren kişiler 79 ile 93 yaşları arasında

Bu kapsamda Almanya’da aşılanan 842 bin kişiden 10’u, aşı olduktan sonra hayatını kaybetti. Ülke harekete geçti. Paul Ehrlıch Enstitüsü ölümlerin sebebini araştırmaya başladı.

Enstitü sağlık ürünleri Başkanı, yaşamını yitiren kişilerin 79 ile 93 yaşlarında kronik rahatsızlıkları bulunan kişiler olduğunu açıkladı.

Aşının yapılması ile ölüm arasındaki sürenin ise birkaç saat ile 4 arasında değiştiği belirtildi.

Birden fazla hastalıklarının bulunuyordu

Enstitü, hastaların durumunun ağır olduğunu, birden fazla hastalıklarının bulunduğu ve hafifletici tedavi gördüklerini de ekledi.

Kısa bir süre önce de Norveç’ten benzer bir haber gelmiş, başka ciddi hastalıkları bulunan 23 yaşlının aşılama sonrasında yaşamını yitirdiği açıklanmıştı.

Avustralya, Pfizer ve Norveç hükümetinden konuyla ilgili bilgi istedi

Norveç İlaç Ajansı, genel yan etkilerin zayıf durumdaki yaşlı kişilerde ciddi reaksiyona yol açmış olabileceğini belirtti. Aşıların söz konusu yaş grubunda yeterince denenmediği üzerinde duruluyor.

Pfizer-Biontech aşısından 10 milyon doz sipariş etmiş olan Avustralya hükümeti, yaşananların ardından harekete geçti. Avustralya, Pfizer ve Norveç hükümetinden konuyla ilgili acil bilgi istediklerini duyurdu.

Neler yaşanmıştı?

Korkutan Gelişme: İsrail'de Pfizer Aşısı Yaptıran 13 Kişi Yüz Felci Oldu - onedio.com
Korkutan Gelişme: İsrail'de Pfizer Aşısı Yaptıran 13 Kişi Yüz Felci Oldu - onedio.com
Norveç'te Korkunç Tablo! Korona Aşısı Olan 23 Kişi Hayatını Kaybetti - onedio.com
Norveç'te Korkunç Tablo! Korona Aşısı Olan 23 Kişi Hayatını Kaybetti - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir