Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sayesinde Pazartesi Sendromundan Kurtulduğumuz Çukur'un Son Bölümü'nde Neler Oldu?

-
7 dakikada okuyabilirsiniz

Bu hafta Çukur'da öyle şeyler oldu ki ağzımız açık kaldı ekran karşısında! Vartolu'nun Çukur düşmanlığı, İdris Baba ile Mihriban'ın aşkı, Sena'nın annesi ve Emrah Amir olan ile ilişkisi... Her şey tek tek ortaya çıktı. Sözü daha uzatmadan bölüme geçelim.

Sen hazırsan biz çoktan hazırız Yamaç, gönder gelsin Gazapizm! Geçen hafta hatırlarsanız Yamaç çok şık bir laf giydirmişti Beyefendi'ye. Kulaklıklarını takıp 'Hazırım' dedikten sonra bizim oğlan başladı meşhur şovuna.

"Biri benim karşıma geçip yavşak dese ben dayanamazdım. Sen nasıl dayandın abi?"

Bu hayatın heyecanı meyecanı yok! Yamaç ve Baykal'ın adamları tersanede çatışmaya başladı. Baykal deniz taksiyle kaçtı ama oğlu Nazım'ı geride bıraktı.

Ne pis bir adam çıktı bu Baykal yaaaa.

Haftalardır bu anı bekliyoruz. Geçen bölümde karşı karşıya gelen İdris Baba ve Vartolu'nun baba-oğul yüzleşmesi şimdi başlıyor.

Tüm bölüm boyunca bu yüzleşmeyi izleyeceğiz şimdiden hazır olun.

Herkesin aklında tek bir soru var: Neden bu öfke? Vartolu anlatmaya başladı. Meğer çocukken ne büyük zorluklar çekmiş. Hep bir gün babam gelip beni bulacak diye beklemiş.

Annesi öldükten sonra Vartolu dedesinin yanında kalmaya başlamış. Dedesi ona çok kötü davranmış. O da öldükten sonra hiç kimsesi kalmamış ve günlerce açlıkla, soğukla mücadele etmiş. Sokaklara düşmüş ve çok zor günler geçirmiş.

Öte yandan Yamaç'ın elinden kıl payı kurtulan Nazım Selim'den yardım istedi. Akıllılık edip Selim'in bulunduğu hastaneye gelmiş.

Onlar babalarından bekledikleri sevgiyi görmeyen 2 çirkin ördek yavrusu. Nazım'ın ciğerini okuyan Selim, sakın bekleme o sevgiyi asla göremeyeceksin dedi.

Nazım için aklını başına toplama vakti geldi artık.

Baykal'ın tuzağından sonra soluğu Paşa'nın yanında alan Yamaç şimdi Baykal'la ilgili en ufak bir koz bulmaya çalışıyor.

Vartolu anlatmaya devam ediyor. 13 yaşında yanında mayın patlamış, öldü zannetmişler son anda yaşadığı fark edilmiş. Yoksa diri diri gömülecekmiş. "Sen yoktun baba."

13 yaşında Abdullah adında hayvancılıkla uğraşan bir adamın yanında kalmaya başlamış. Hayvanlarla birlikte yaşamış, yeri gelmiş saman yemiş yeri gelmiş ölümden dönmüş. Hep bir gün babası gelecek diye beklemiş ama babası bir türlü gelmemiş.

Vartolu 17 yaşına geldiğinde ise kaçakçılık yapmaya başlamış. Kazandığı ilk parayla bir keleş alıp intikamını almış. O günden sonra yemin etmiş bundan sonra benim canımı yalan herkesin canını yakacağım diye.

Ahh Vartolu'nun bu çocuksu bakışları... Vartolu bütün acıları babasının kendisinden haberi olduğunu ama onu aramadığını düşünerek çekmiş. İdris Baba'nın kendisinden bugüne kadar haberi olmadığını öğrenince yıkıldı.

Çatışmadan sonra evinde gizlenen Baykal kartları açık oynuyor artık. Yamaç ise sen içerideyken senin dışarıdaki oyuncaklarınla ben oynayacağım dedi. Bakalım neler olacak...

Haydaaaaaa! İşler iyice arap saçına döndü. Şimdi her şeyi açıklayacağız ama önce açık kalan ağzımızı bir toplayalım.

Baykal'ı ziyarete Sena'nın annesi Güzide geldi. Tam biz ne alaka ya derken  anladık ki bu Emrah Amir aslında Baykal ve Güzide'nin oğluymuş. Güzide kendi öz oğlunu kocasından saklamak için evlatlıkmış gibi ailesinin içine almış. Güzide Baykal'ı oğlumdan uzak dur diye uyardı. Baykal ise  tüm bunları Emrah Amir ve Güzide'nin kocasına anlatmakla tehdit etti.

Yamaç "Hadi biraz gürültü çıkaralım." dedi ve operasyona başladı. Paşa ve çatapatları da hazır. Baykal'ı delirten Yamaç şimdi bir hareket bekliyor ondan.

Paşa Baykal'ın inşaatını durdurdu. Kemal ise araba galerisini yaktı. Metin de restoranını boşalttırdı. Beyefendi'nin tüm mekanlarını kapatıp talan ettiler.

Hep Vartolu'yu dinledik. Sıra geldi İdris Baba'ya. İdris Baba 30 yıl önce dostu olan Gonca'nın hikayesini anlattı. Gonca'nın asıl ismi ise Mihriban yani Vartolu'nun annesi.

"Gençken gecelere çıkardık arkadaşlarla. Bir __dostum vardı Gonca. Sen beni niye sevmedin der dururdu. Ben de bir şey diyemezdim. Yalan nedir bilmem ki. Sonra ben hapse girdim, orada şişlendim canımın derdine düştüm. Gonca monca aklıma gelmedi. Çıkınca öğrendim ki ölmüş. Ben 30 yıl sonra öğrendim, Gonca'nın isminin Mihriban olduğunu. Sonra bana söylediler senin bir oğlun vardı biz sakladık onu anası ölünce de gönderdik."

Kral olmak kolaydır zor olan baba olmaktır diyen İdris Baba, Vartolu'ya hodri meydan dedi. İstersen Çukur'un babası olursun ama bil ki ben oğlum Yamaç'ın yanındayım dedi. Şimdi Vartolu'nun bir karar vermesi gerekiyor.

Gelelim Baykal'a... Baykal gazeteci kız Hale'yi aradı ve buluşmak istedi. Hale Baykal'a güvenmediği için Yamaç'ı aradı ama ulaşamayınca yanına Aliço'yu alıp buluşmaya gitti.

Biz nerden bilirdik ki Baykal intikam alacak? Yamaç'ı arayıp Hale'den bahsetti.

Baykal Yamaç'ı arayıp "Oraya vardığında eserine daha iyi bak. Benimle uğraşmaya devam edersen sıra daha yakınındakilere gelecek." dedi.

Çukur'u izlerken içimiz belki de hiç bu kadar acımamıştı. Yamaç gittiğinde Hale çoktan vurulmuş. Aliço başında acı çekiyor. Yürek mi dayanır bu sahneye.

Allah senin belanı versin Baykal!

Hiçbir şeyi olmayan adamın elinden her şeyini aldınız. Aliço'nun aşkına son bakışını asla unutmayacağız...

Hale'nin ölümü ve Aliço'nun acısıyla Yamaç yine delirdi ve Baykal'ın evine yürüdü adamları zor tuttu.

Baykal'ın eli armut toplamıyor tabi. Şantajlarına devam ediyor. Bu sefer de hastane odasında hemşireyle Selim'e ulaştı. Kamera kayıtlarıyla tehdit etti Selim'i. Hani şu korumasının abisini öldürdüğü kamera kayıtları.

Saklandığı yerden çıkan Vartolu ilk olarak annesinin mezarına ziyarete gitti. Bir de ne görsün annesinin artık bir mezar taşı var. Tabii ki de Yamaç yaptırdı.

Dünya zaten Yamaç gibi insanların yüzü suyu hürmetine dönüyor.

Aslı ile Kerem, Ferhat ile Şirin, Leyla ile Mecnun kim ki! Onlar Medet ve Vartolu... Bu aşk dünyalara bedel, onları kimse ayıramaz.

Vartolu önce Celasun'a sonra Medet'e sürpriz yaptı. Çünkü Vartolu her zaman bir yolunu bulur.

Vartolu Çukur'da mı kalacak yoksa Çukur'u terk mi edecek? Hepimiz bunu düşünürken o Vartolu Saadettin gibi giyinip tüm ahaliye ölmediğini açıkladı. Bununla da kalmadı İdris Koçovalı'nın oğlu Salih'im dedi.

Babasının gözüne içine bakarak hiçbir yere gitmeye niyetim yok dedi...

Bakalım haftaya neler olacak? Çukur pazartesi akşamını tüm kategorilerde zirvede bitirdi!

Çukurseverler yine ekran başındaydı. Herkes pür dikkat Vartolu'ya odaklandı.

Gerçekten parti kursa Başkan olur :)

Kim unutabilir ki?

Hakkaten yaa! Allah rızası için üzmeyin bu Aliço'yu :(

Ahhh Aliço yaktın hepimizi...

En büyük aşk onların ki :) Medet yakında çiçek ve çukulatasıyla Vartolu'nun kapısına dayanır.

Çukur sayesinde pazartesi sendromundan kurtulduğumuz doğru...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
justice_fighter

eskiden twd vardı şimdi çukur.yalnız idris hala sahip çıkmadı vartoluya yaa..üff..vartolunun askerleriyik!bide şu aliçonun sevdiği ölürken delirip heryere kurşun yağdırmasını beklerdim..o sahnede bende koptum😔kıza yazık oldu..filmdeki tek tük güzellerden biriydi,diğeri de karaca..

Başlıklar

ÇukurLeyla ile Mecnunaşk
Görüş Bildir