Görüş Bildir

Sami Özer Kimdir? Sami Özer Kaç Yaşında ve Nereli?

Haberler
> Sami Özer Kimdir? Sami Özer Kaç Yaşında ve Nereli?

Star Tv'nin sevilerek izlenen programı İbo Show'a her hafta birbirinden değerli sanatçılar konuk oluyor. Bu haftanın değerli sanatçıları arasında ünlü sanatçı Sami Özer de bulunuyor. Oldukça sevilen sanatçı Sami Özer şuan 71 yaşında. Peki Sami Özer kimdir? Sami Özer kaç yaşında ve nereli? Sami Özer hayatı ve detayları haberimizde sizler için derledik...

Sami Özer Kimdir? Sami Özer Kaç Yaşında?

Sami Özer Kimdir? Sami Özer Kaç Yaşında?

Sami Savni Özer 1950 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Türk tasavvuf müziği sanatçısı. Erken yaşta tanıştığı tasavvuf müziğinde dönemin ünlü bestekârlarından Amir Ateş'in aracı olması sonrası Emin Ongan tarafından öğrenci olarak kabul edildi[1] ve 13 yıl boyunca Üsküdar Musiki Cemiyeti'nde Klasik Türk müziği eğitimi aldı.

Eğitimi sonrası, Klasik Türk müziği ve tasavvuf müziğinden oluşan geniş bir repertuvara sahip oldu. 1974 yılında yapılan 'Altın Ses' yarışmasında, Türk sanat müziği dalında birincilik ödülü aldı. Sonraki yıllarda TRT'nin açmış olduğu sözleşmeli sanatçı sınavında başarılı oldu ve İstanbul Radyosu'nda bir süre görev yaptı.

1985 yılında Türk Tasavvuf Mûsikisi ve Folklorunu Araştırma ve Yaşatma Vakfı'nda Cerrahi Dergahı'nın lideri Sefer Dal ile uzun süre çalışmalar yaptı. Her Şey Çok Güzel Olacak filminin müzikleri 'Bu Ne Biçim Hikâye Böyle' ve 'Fırtınalar' adlı şarkılarını Mazhar Alanson'la birlikte seslendirdi. Fahir Atakoğlu'nun çeşitli çalışmalarına eşlik etti.Yurt içi ve yurt dışında birçok etkinlikte sahne aldı.

Sami Özer Albümleri

Sami Özer Albümleri
  • Ey Allahım (1-2-3)

  • Divane Gönlüm

  • İnliyoruz Hasretinle

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?