Sağladığı Burslarla Öğrencilerin Hayatına Dokunan Bir Eğitim Gönüllüsü: Arif Aygündüz

-

Arif Aygündüz, kendisini öğrencilere burs sağlamaya adamış bir güzel yürek. Eğitimin, öğrencilerin hayatında ne denli önemli olduğunu bilmekle kalmayıp zor olanı kolaylaştırmak için çabalıyor. İnsanın onun yaptıklarını görünce etkilenmemesi mümkün değil. Çağdaş, aydın ve ilkeli olmanın ne kadar yüce bir meziyet olduğunu bize fark ettiren Aygündüz'ü yakından tanıyalım...

Arif Aygündüz, bireysel bir eğitim gönüllüsü. 1998 yılından bu yana 7000 öğrencinin burs almasını sağladı.

1970 yılında ODTÜ İşletme bölümünden mezun oldu Aygündüz. Koç Holding'in iştiraklerinde genel müdür olarak çalıştıktan sonra 1980 yılında kendi tekstil imalat ve ihracat şirketini kurdu. 2005 yılına kadar da dünyanın çeşitli ülkelerine ihracatlar gerçekleştirdi.

1999 depreminde de iyilik hareketlerinin başındaydı Aygündüz.

ODTÜ İstanbul Mezunlar Derneği'nin kurucu üyesi olan Aygündüz, 1999 depreminde mezunlar derneği tarafından yapılan 2.500 depremzedeyi 6 yıl barındırdığı 435 prefabrik ev projesinin başındaydı. Deprem sonrası yetim veya öksüz kalan 3.000 çocuğa kardeş aile bulmak için kurulan Kardeş Aile Platformu’nun da başkanlığını yaptı.

TEV bünyesinde bulunan 1150 fondan biri olarak hayata başlayan yardım hareketi, Aygündüz'ün bireysel çabaları ve özverisi sayesinde şu an en büyük 10 fon arasında.

"Torunlarım" dediği öğrenciler için kapı kapı dolaşıp burs sağlamaktan asla yorulmayan bir gönül onunkisi. Üstelik bu iyilik hareketini sadece onların eğitimi için değil, aynı zamanda kültürel ve sosyal destek sağlanması amacıyla da yapıyor. Arif Aygündüz evli, 2 kızı, 4 kız torunu ve şu anda 150 bursiyer torunu var.

Başkasının hayatına dokunmanın ne denli önemli olduğunu bizlere anlatan Aygündüz'ün şimdi tam tamına 150 torunu var!

"Hemen şimdi harekete geçin ve birinin hayatına dokunun. Destek olun ki başkaları da sayenizde ivme kazansın" diyor. Bir öğrencinin hayatını ve umutlarını yeşertmekten daha kutsal ne olabilir ki? Arif Aygündüz bunu düstur edindiği gibi dokunduğu herkese de bu iyiliği bulaştıran büyük bir yürek.

Biz de Arif Aygündüz'ün bu kutsal çabasını ayakta alkışlıyor, torunları adına kendisine bir kere daha teşekkür ediyoruz.

"Düşenin halinden anlamak için illa damdan atlamak mı lazım?" Arif Aygündüz'ün efsanevi TEDxIstanbul konuşmasını buradan da seyredebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
isminivermekistemeyenyazar

İtina ile burs alınır.

turker-goktas

3-5 kuruş fazla paranız olduğunda araba modelinizi yükseltmek yerine böyle şeyler yapın sizlerde tek ricam bu eğitime harcanan her para helal olsun o para salak insanlarla birlikte yaşamayalım diye harcanıyor

yori

hayran oldum tanıtdıgınız üçün teşekkür

Gizli Kullanıcı

ne kadar muhteşem bir insan

Görüş Bildir