Sadece İkimizin Arasında: Bir Türlü Hayatının Aşkını Bulamayanlarla Dertleşiyoruz

-

Tamamını okuduktan sonra hep beraber kılıcımızı çekip "GÜÜÜÜÜÜÜÜÇ BENDEEE ARTIIIIIIK" diye bağırmasak mı?

1. Aramayı bırak. Bırak ya! O seni arasın. Hem adı üstünde: "Aranan bulur."

Dur yolcu! Aramayı bırak dedik diye 3 maymuna dönme. Sadece gözlerini fıldır fıldır yapma bi! Her gördüğüne potansiyel eş adayı olarak bakma, sen takıl, rahatına bak. O seni zaten haşofmanların varken de bulur. Raad ol başgan ;)

2. Ooooh bi rahatlık çöktüyse, hemen devam ediyorum. Şu eski sevgilini aramayı da bırak yaaaa!

"Ben aramıyoruuuum kiiii" dediğini duydum. Bin ırımıyırım kiiii.... Hı hı evet. Stalklama o zaman. Stalklıyosun, biliyosun sen de bunu. Stalklama.

3. Haşofman dedik diye de güvelerin elinden zor aldığın tişörtünle gez demedik. Zaman kendine bakma zamanı. Kendine zaman ayır.

Şimdiye kadar sırf onlar seni beğensin diye aldıklarından bi kurtul. Canın ne giymek istiyorsa, git onu al. İç çamaşırı dahil kıps kıps.

4. "Aslında kalabalık bir arkadaş ortamım olsa," diye söze başladıysan aramıza hoş geldin! Yetişkinler dünyasında dost arama, "Bi' kahve içelim mi?" cümlesine tutun bırakma.

O lisede falandı ya. Dakika başı rapor verdiğin arkadaşların evlendi tabi haliyle. Çoluk çocuk, çoluk... Arada bi kahve iç, geç. Yüzeysel takıl .Çok anlatmak istiyorsan, bir günlük falan tut. Günlüğe yok artık dedin az önce, onu da duydum, bana anlat, Kontorsiyonist abla de, beni neden kimse sevmiyor de, de yani. Sana da bir içerik yaparız, dertlerin derya olmak yerine içerik olur en kötü, fena mı? (Bana abla deme, o lafın gelişiydi, çok pis bozuşuruz bak) 😬

5. Nerede kalmıştık? Yalnızım, yalnızsın, geri kalan herkes evlendi! Salla gitsin, en azından boşanma ihtimalin yok.

Bak bu Pollyannacılık değil işte. Bu hayatın bir gerçeği. Ciddiyim ya. Boşanma ihtimalin yok, sevin buna. Cidden sevin!

6. Bak şimdi söyleyeceğim cümle aşırı önemli (yaz bunu, duvarına as): Yanlış insanlarla, doğru şeyleri yapmaya çalışmaktan vazgeç artık!

Şıp sevdisin demiyorum. Seni anlıyorum diyorum. Her karşına çıkana ister istemez ya bu O'ysa muamelesi yapma diyorum. Hele hele "O" olmadığını bayağı anladıktan sonra. Minnoş kalbini kırma yok yere. Değilse, kaç kenara, sıradaki gelsin.

7. Bekle dedi gitti, sen beklemedin, o da gelmedi mi? Ondan bi cacık olmaz.

Bak bu "Ondan bi cacık olmaz" lafı aslında çok ağır bir laf. Neden mi? Hıyar bile değilmiş hesabına geliyor. Bakma öyle, hıyar bayağı faydalı bir gıda. Kilosu da az buz değil.

8. Ayrıl, barış, ayrıl, barış, ayrıl, barış. Kankalarına yazık. Onların kafasını şişirmekten başka bir işe yaramaz o ilişki. Ayrıl, bırak!

İnceldiği yerden kopsun hesabı. Kırılan bardağı kaç kere yapıştırabilirsen, kalbini de o kadar çok yapıştırabilirsin. Bir yerlerden sızdırmaya başlamadan uza ordan. Milleti de bıktırma; kendinden de ilişkinden de. Sonra kimsenin güveni kalmayan yalancı çobana dönersin. Bknz. "Kanka ben çok kötüyüm, biz ayrıldık" "Yine mi? E barışırsınız."

9. Şu efsane aşkların yaşandığı romantik komedilere inanmaya devam et. En az 2 sezon devam eden Türk dizisinden kork!

O romantik komedilerin en azından bir sahnesini gerçekten yaşayabilirsin. Çünkü herkes Hollywood'u sever ve etkilenir. Bakar, benzetir. Ama kimse seninle kavga edip, arabasıyla mayına girip, konaktaki sürmeli hizmetli tarafından kurtarılıp sana geri dönmez. Ha bak havaalanında sen gitmek üzereyken, o uçak buraya gelecek tribine girer ama.

10. Sen mutluyken herkes yanında olur. Mutsuzken kapını çalacak kişiyi bulamadıysan, bu maddede de ağla gitsin.

Ağla be! Sezen dinlerken az mı ağladın? Sarı odalarda az mı durdun? Aman ben gönlünü hoş tutayım, aman her şeye evet diyeyim, aman sıkıntı çıkarmayayım. Eee nerede kaldın sen? Sarı odalarda mı bıraktın kendini? Bırak allasen, sen mutluyken gülecek insan çok, sen omuz bul müsait bir tane de yeri geldiğinde ağlayabilesin.

11. Taktiklerden uzak dur. Teknik direktör değiliz ki abi! Taktik nedir?

"Bak şimdi falanca kankitom evlendi, kızı/adamı böyle kandırmış." Ya aynı kızı/adamı kandırmayacaksın ki! Bir kere kandırmak nedir? Kandırmak kolay, inandırmak, inanmak lazım. Taktiği unut. Sonra gece yanında horlayan tipe de taktik verirken bulursun kendini. 4-2-4 yat hayatım horluyorsun ?!?

12. Evlenmek kolay. Eğlenmek de kolay. Mesele uzun süre eğlenebileceğin biriyle, sonsuza kadar evli kalmak.

Aslında bu sonsuzluk mevzusu insanın sinirini bozuyor. Sonsuzluk deyince sanki böyle bir tüy dikenleşmesi söz konusu. E bırak o zaman. Oluruna bırak. Hayat bu, belli mi olur? Eğlendiğinle, evlen yeter.

13. Sahiplenmeye çalışma. Minnoş bir kedi veya köpek değilse de kimsenin önüne bir kap su koyma.

Sahiplenmek farklı bir olay. Sevgiyle karıştırma. Aşkla da. Yap gene kendi deliliklerini, kıskan kıskanabildiğin kadar da sahiplenme. Kimse senin için "ölü taklidi" yapacak değil. Kuyruğunu sallasın yeter ;)

14. Kendi değerini kendin belirle. Yoksa açık artırmada en pahalı açılıştan çıksan, kaç yazar?

Birilerini sırf sana değer veriyor diye sevemezsin. Annen de baban da sana daha çok değer veriyor inan. Hatta şu değiştirmeye korktuğun kuaförün/berberin bile.

15. Normal olmadığına inanmaya devam et; çünkü hiçbirimiz normal değiliz.

Sen anormal ol, onlar bnormal olsun. Kime ne? Bu senin hayatın! Nasıl mutluysan öyle ol; çünkü seni sevecek kişi, senin bu halini severse, 60 yaşında hala el ele tutuşan efsane çiftlerden olursunuz.

16. Çok kötü bir ilişki yaşadın, aşka inanmıyorsun değil mi? ARAMIZA HOŞ MU GELDİN?!?

Çek bir sandalye. Otur, gel. Kaçıncı bu? Ciddiyim! "Valla bu ilk" diyorsan, kalk o sandalyeden yerine oturacak bir sürü insan var. Yok öyle ilk seferde vazgeçmek. İkincide de. İnsanlar kaç kere iş, arkadaş, kanka, ev, şehir değiştiriyorlar haberin var mı? Koşulsuz sevip de vazgeçemeyeceğin tek şey ailen. Haa herhangi biriyle küstüysen (aramadığın dayın dahil), hemen barış bence.

17. Geldik en bomba kısma: Vazgeçemediğin "NEDEN?" sorusunu, bırak da aklı henüz ermeyen 3 yaşındaki çocuklar anlam veremediği şeyler için sorsun.

NEDEN Mİ? Neden sorusu, çocuklar tarafından anlam vermek, yetişkinler için de anlam veremedikleri soruları cevapsız bırakmak için sorulur. (Bu cümleyi bir daha oku bak hak vereceksin) "Neden?" ya da "Neden ben?" sorularını sorma; gerçek cevabını asla bilemezsin. 300 sayfalık tez yazsın sana, tatmin olmazsın. Neden sorusunu soruyorsan, olmamıştır zaten; uza.

Şimdiii ne kadar bekleyeceğini bir şekilde çözmen için sana önerebileceğim yüzlerce Onedio testi var. "Sen buldun mu da sanki editör?" diye sorarsan da "Boşuna mı yazdım ben bunları?" der, gönül koyarım. Ne dedik? Aramızda! 😉

Hadi yorumlara! Azcık eleştirmeyi bırakıp, dertleşmeye. Eleştirmeye mi geldik ayol, kalkın samimi olalım! 🙃

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
nistagmus

Kadınlar sevdiği erkeği değiştirmek ister. Erkekler ise sevdiği kadının hep aynı kalmasını hiç değişmemesini ister. Sonuç olarak ikisi de istediğine ulaşamaz ve mutsuz insanlar türer.

neset-salihi

Hiç bi zaman beğenilme hissini yaşayamicam sanırım. Bu zamana kadar hep donanımlı biri olmak için zamanımı harcadım. Azıcık da vitrine harcasaydım zamanımı belki de beğenilirdim bende kim bilir?

kontorsiyonist

Vitrinlerde sezon değişir, manken hep aynı kalır. "%50'ye varan" indirimlerde de küçücük yazıldığı için göremedikleri "ye varan" kısmından ötürü kendi isteği ile kandırılan insanlarla dolup taşar mağazalar. Manken hala vitrindedir. Mankenler iyidir. Manken gibi olun :) Şaka bi yana dolaylı yoldan da olsa anlatabilmişimdir umarım ;)

neset-salihi

yazıda sanki olayları benimle birlikte yaşamış ve onlarla ilgili tavsiyeleri okuyomuş gib oldum :)

bayanzeki

hayatımın aşkını buldum mu bilmem ama aşk ve sevgiyi ayrı tutan biri olarak 5 yıllık bir ilişkim var ve mutluyum sevgili kontorsiyonistciğim :)

kontorsiyonist

e harika bi haber bu! En azından birimiz mutlu çıktııııı! <3

ecem-sinemis-uke1

'Bu senin hayatın! Nasıl mutluysan öyle ol.' 'Herkesi sevmek isteyebilirsin ama sevemezsin. Kalbinin ve zihninin bir kapasitesi var. Vazgeç oraya herkesi tıkıştırmaya çalışmaktan' vs. Bittiğinde ''Psikoloğumla mı konuşuyorum ben!?'' diye düşünmedim değil.

elif8693

ülke olarak bi cok kişinin aynı durumda olmasına sevindim desem yeridir..ben yalnız oldugumu dusunuyordum 😔

Görüş Bildir