Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Reyhanlı'da Araçta Patlama: 'Terörle Bağlantısı Olabilir'

 > -
Abone ol

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde park halinde bir araçta patlama meydana geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, araçta ölen 3 kişinin kimliğinin tespit edildiğini, bu kişilerin Suriyeli olduğunu söyledi ve "Şu andaki tespitler, daha çok terörle bir bağlantısı olabilir istikametinde" dedi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise "Seyir halindeki aracın içinde el yapımı patlayıcı oluğunu düşünüyoruz. Üçü de geçici koruma kapsamında, geçici kimliğiyle beraber Türkiye'de yaşayan Suriyeli. Ve ikisi hayatını kaybetti, öldü. Birisi de şu anda ağır yaralı" açıklamasında bulundu. 

Olay yerinden ilk görüntüler 🎥

Patlama saat 13:00 civarında meydana geldi.

Aktarılan  ilk bilgilere göre, Reyhanlı Kaymakamlığı'nın yaklaşık 750 metre yakınında, Mehmet Akif Ersoy Caddesi’nde bir otomobilde patlama meydana geldi.

Olay yerine çok sayıda ambulans ve polis ekibi sevk edildi.

Hatay Valisi Rahmi Doğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, araçtaki patlamanın neden kaynaklandığının henüz belirlenemediğini ifade ederek, ilk tespitlere göre araçtaki iki kişinin öldüğünü söyledi.

DHA muhabiri "bomba ihtimali üzerinde duruluyor" bilgisini aktardı.

Patlayan otomobille bağlantılı olduğu ileri sürülen bir başka bombalı otomobil olduğu ihbarı üzerine polis ilçede geniş güvenlik önlemi aldı. İlçenin giriş ve çıkışları ile ana caddelerinde güvenlik önlemleri yoğunlaştırıldı.

İHA: Otomobilin içinde bulunan 3 kişinin öldüğü tespit edildi. 🎥

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Suriyeli 3 kişi, kimlik tespitleri yapılmış"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan patlamaya ilişkin yaptığı kısa açıklamada şöyle dedi:

"Şimdi Suriyeli 3 kişi... Aracın içinde bomba olduğu belli, onun patlaması neticesinde İçişleri Bakanımın verdiği bilgiye göre 3'ü de ölmüş. İncelemeler sürüyor. Kimlik tespitleri yapılmış. Şu andaki tespitler, daha çok terörle bir bağlantısı olabilir istikametinde. Birkaç saat içerisinde bakanlığımız da daha detaylı bilgi verecektir."

Soylu: "Üçü de geçici koruma kapsamında, geçici kimliğiyle beraber Türkiye'de yaşayan Suriyeli."

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise Reyhanlı'daki patlamaya ilişkin şu açıklamayı yaptı: 

Seyir halindeki bir aracın içinde biz EYP olduğunu düşünüyoruz. Labarotuvar sonuçlarına ihtiyacımız var. Üçünün de kimliği belli. Üçü de geçici koruma kapsamında, geçici kimliğiyle beraber Türkiye'de yaşayan Suriyeli. Ve ikisi hayatını kaybetti, öldü. Birisi de şu anda ağır yaralı.

Araç seyir halindeyken patladı. Olayla ilgili tam soruşturma ve tüm bilgiler, veriler geldiğinde kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Etrafta herhangi bir hasar söz konusu değildir. En yakınındaki arabada bile hasar söz konusu değildir. Ve ilgili tüm bağlantılarla ilgili de arkadaşlarımız çalışıyorlar. Elde edilen bilgiler veriler var. Netleştiğinde paylaşılacaktır."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir