Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Rakı Masasındaki Hangi Mezesin?

-

Rakıya düşüp meze olmayan var mıdır? Rakının yanında ne iyi gider, senden olsa olsa hangi meze olurdu? Sorularının cevaplarını merak ediyorsan testimize hoşgeldin. 

Hadi testi çöz ve cevaplarını öğren!

1. Sen onu ellerin olsun diye mi sevdin?

Diyeee mi sevdiiiim?
Evet gitti ellerin oldu.
Hayır ellerin olmayacak, buna izin vermem.
Bilemiyorum Altan.

2. Gecenin sonunda genellikle o kedi buraya gelir mi?

Gelir tabi, gelecek!
Kapımda paspas olacak be!
O kim gelmiyor?
Gelir dimi abi?

3. Rakıyı genellikle neden içersin?

Sevdiğimden...
Rakıyı sevdiğimden...
Arkadaşlarla biz seviyoruz rakı içmeyi.
Çok sık içmem nadir o da eğlencesine.

4. Anason kokarken sofralar, yaşlandırıyor mu seni aynalar?

Benim eski arkadaşlar vardı tabi şimdi aramız baya bozuk.
Yoo hala genç hala enerjiğim.
Şöyle geçmişe bakıyorum da üzücü olaylar yaşanmış.
Her geçen gün daha da iyiyim.

5. Sence rakının bir adabı var mıdır?

Bir kadeh vardı ya gelirsin diye beklettiğim, onu da içtim artık gelme.
Adabı vardır rakının. Ya içmesini bileceksin ya da içmeyeceksin.
Ben gelişine içiyorum.
Adabı falan kendine.

6. Rakı fiyatları konusunda ne düşünüyorsun?

Sor bakalım o bizim cebimizi düşünmüş mü?
Çok üzdüler bizim nesli bu konuda, baya üzdüler.
Çok pahalı.
Normal bence.

7. Rakının yanında ne içersin?

Şalgam.
Su.
Sade rakı.
Seni!

8. Son olarak, bu cümlelerden hangisini rakı içtikten sonraki halinin özeti olur?

Bir meyhane buldum mezarlığın karşısında. Bir gün beni sorarsan, ya meyhanedeyim ya da tam karşısında.
Sevmeler yalan olunca, gitmeler kolay olur.
Arada bir düşmüş taklidi yapacaksın ki, yanında kimlerin olduğunu bilesin.
Genel olarak kalabalık ortamları sevmiyorum, buna kalbin de dahil.

Şevketi Bostan Salatası!

Harika faydası olan bu bitkinin kök kısmından yapılan bir salatadır. Rakının yanında harika gider. Meze olarak seni Şevketi Bostan salatası seçtik. Çünkü Aynı onun gibi etrafındaki kabuğundan sıyrılıp daha sonrasında içindeki kötülüklerden çıkartırım en sade haliyle yenmesidir. Tıpkı senin gibi. Etrafında bulunan kötülüklerden ve dış mihraklardan uzak dur. En sade halin en güzel halin. Seni kötü yapan kendin değilsin etrafında dost bildiklerin. Kendinle savaşmayı bırak ve insanlara hayır demeyi artık öğren. Şevketi Bostan salatası tam senlik ve denemediysen denediğinde çok beğeneceksin. Rakının yanına yakışan en iyi mezelerden birisi. Haşlanmadan yenmiyor tabii tıpkı senin gibi duyuna gidildiğinde kabul etmeyeceğin konu yok. İknaya açıksın. Bol Zeki Müren'li rakı masaları dileriz.

Babagannuş!

Patlıcanlı, kırmızı biberli ve zeytinyağlı harika bir Hayat mutfağı soğuk mezesi Babagannuş. Rakının yanında fazlasıyla yakışır. Tercih eden kişiler genellikle ağzının tadını bilen kişilerdir. Tıpkı senin için gibi biraz karışık gözükür. Kararını verememiş ve ne yapacağını bilmez. Öyle çaresiz ve yavru bir geyik gibi ortalarda salınır. Avcının eline düşmen an meselesi. Kendini arada bırakıyorsun birilerinin kollarına sonra diyorsun ki bu da değilmiş. Kendin gibi birisi henüz karşına çıkmamış. Kalbini yaralayanlar da ortada. Gidenlerin gelmeyeceğini hatta üzerine bir de kapı kapatman gerektiğini en iyi bilen kişilerdensin. Yine neden böyle davranıyorsun anlamış değiliz. Neyse seni en iyi mezelerden birisine uygun gördük. Hadi şimdi güzel bir rakı sofrasına otur ve hayatta gerçekten ne yapmak istiyorsun buna karar ver.

Humus!

Birbirinden alakasız malzemelerin bir araya getirilerek yapıldığı humus rakı masasının belki de en vazgeçilmez mezesidir. Meze olarak görmek de yanılgı olabilir. sizinle beraber oturup içebilir, arkadaşlık, yoldaşlık edebilir. Humus gerçekten rakının yanında en iyi giden mezedir. Tıpkı senin gibi rakı masalarının vazgeçilmezi olmuştur. Arap tarifidir ve tadına baktığında gerçekten çok hoşuna gidecek. Senden de öyle vazgeçemiyorlar. Rakı masalarının ya aranan yüzüsün ya da uğruna rakı masası kurduransın. Senin için ne desek hoş. Sen kesinlikle rakı masasında humussun.

Haydari!

Sen kesinlikle haydarisin! Sen rakı masalarının vazgeçilmez mezesisin. Yoğur ve dereotunun yan yana gelmesiyle oluşan bu meze gerçekten rakının yanında harika gidiyor. Yumuşak bir yapısı var ve yazın serinlemek için birebir. Yapımı çok basit ve her damağa hitap ediyor. Tıpkı seni sevenler gibi herkes haydariyi sever. Seni de herkes sever. Sen rakı masasında bir tabak haydar gibisin. Seni bırakıp gidecek kimseyi görmedik bu güne kadar.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

A post shared by @onediocomtest on
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
linda-samuel

Haydari

justice_fighter

Babagannuş! Patlıcanlı, kırmızı biberli ve zeytinyağlı harika bir Hayat mutfağı soğuk mezesi Babagannuş. Rakının yanında fazlasıyla yakışır. Tercih eden kişiler genellikle ağzının tadını bilen kişilerdir. Tıpkı senin için gibi biraz karışık gözükür. Kararını verememiş ve ne yapacağını bilmez. Öyle çaresiz ve yavru bir geyik gibi ortalarda salınır. Avcının eline düşmen an meselesi. Kendini arada bırakıyorsun birilerinin kollarına sonra diyorsun ki bu da değilmiş. Kendin gibi birisi henüz karşına çıkmamış. Kalbini yaralayanlar da ortada. Gidenlerin gelmeyeceğini hatta üzerine bir de kapı kapatman gerektiğini en iyi bilen kişilerdensin. Yine neden böyle davranıyorsun anlamış değiliz. Neyse seni en iyi mezelerden birisine uygun gördük. Hadi şimdi güzel bir rakı sofrasına otur ve hayatta gerçekten ne yapmak istiyorsun buna karar ver.bi bu eksikti tavsiye vermediginiz.teste bak aq!😒👎

yunus-emre-cakmak

Babagannuş. Keşfedilmemiş papağan türü gibi

nabansen

https://youtu.be/Hp-anZFK9Ws

gunelhasnva

hiç içmedim

Başlıklar

Tercihhumus
Görüş Bildir