Görüş Bildir
Haberler
PUBG Mobile'ın Geliri 7 Milyar Doları Geçti: Günlük 8.1 Milyon Dolar!

PUBG Mobile'ın Geliri 7 Milyar Doları Geçti: Günlük 8.1 Milyon Dolar!

Tugberk EVRAN
07.12.2021 - 19:39

Tencent dünyanın en büyük oyun şirketi ve PUBG Mobile ise uzun bir dönemdir bu sektörün en önemli oyunlarından birisi. Hem rekabetçi espor arenasında hem de günlük oynanma olarak oynanmada son derece ilgi gören oyun, Tencent'e toplamda 7 milyar dolar kazandırdı!

Kaynak: https://sensortower.com/blog/pubg-mob...
İçeriğin Devamı Aşağıda

İlk 3 çeyrekte 2.6 milyar dolar!

İlk 3 çeyrekte 2.6 milyar dolar!

Çin merkezli Tencent oyunu PUBG Mobile altın çağlarından birini yaşıyor, henüz yıl bitmemişken yılın ilk 9 ayında 2.6 milyar dolar gelir etti. Böylelikle PUBG Mobile'in toplam kazancı 7 milyar doları geçti. Ayrıca oyun, mobil oyun dünyasının en karlı yapımlarından birisi olmayı başardı.

Q3'de 771 milyon dolar!

Q3'de 771 milyon dolar!

PUBG bu yıl Honor of Kings'in arkasında bulunmasına rağmen son derece iyi kazanç sağladı. Ayrıca diğer bir Tencent yapımı PUBG: New State çıktığı ilk 7 günde 2.6 milyon dolarlık bir gelir sağlamıştı. Mobil oyun sektörünün önemli araştırma şirkerlerinden Sensor Tower'ın hazırladığı grafik PUBG'nin durumunu özetliyor.

Günde 8.1 milyon dolar!

Günde 8.1 milyon dolar!

Yıl içerisinde 2.6 milyar dolar kazandığı bilinen oyunun günlük kazancı ise dudak uçuklatıyor. Sürekli yenilik, güncelleme vb. etkileşimler sayesinde oyunun uzun süreler boyunca mobil oyun dünyasının zirvesinde kalacağı düşünülüyor.

İlginizi Çekebilir

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
14
8
7
3
3
3
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın