Profesör 'Bence Nanay' Türkiye'de: 'İsmimin Ne Kadar Komik Olduğunu Öğrenmek İçin İstanbul'a Gelmem Gerekliymiş'

 > -
Abone ol

İsmi nedeniyle Türkler arasında espri konusu olan Cambridge Üniversitesi'nden Profesör Bence Nanay Türkiye'ye geldi. İstanbul'da olduğunu havaalanında çektiği fotoğrafı Twitter'dan paylaşarak duyuran Profesör Bence, isminin ne kadar komik olduğunu polisten öğrendiğini söyledi.

Cambridge Üniversitesi'nde ders veren bir felsefe profesörü olan Bence Nanay, Türkiye'deki Twitter kullanıcıları tarafından fark edildiğinde günlerce konuşulmuştu. 

Sosyal medyada akademisyenin ad ve soyadını tiye alan esprili paylaşımlar yapılmış, Profesör Bence'nin Türk takipçilerinin sayısı hızla artmıştı.

Garip İsim Soyisim Kombinasyonuyla Milletin Diline Düşen Macar Felsefeci Bence Nanay'ın Türkçe ile İmtihanı - onedio.com
Garip İsim Soyisim Kombinasyonuyla Milletin Diline Düşen Macar Felsefeci Bence Nanay'ın Türkçe ile İmtihanı - onedio.com

"Adımın ne anlama geldiğini bilmiyorum"

Bence'nin Türkiye'deki şöhreti giderek artarken, geçtiğimiz yıl Habertürk'ten Nalan Koçak'a röportaj vermiş ve hakkında merak edilenleri yanıtlamıştı. İsminin manasını bilmediğini belirten Bence, şunları söylemişti:

"Daha önce pek çok Türk arkadaşım oldu. Onlar da adımın Türkçe’de komik anlama geldiğini söyledi ama herkes farklı şekilde çevirdi. En azından neden çok komik olduğunu anlayabiliyorum."

"20’li yaşlarda aylarca Türkiye’yi gezdim"

En çok adı ve soyadı nedeniyle evlenme teklif edenlerin Tweet’lerini sevdiğini de belirten felsefeci, “Türk kullanıcılar Amerikalı ya da İngiliz kullanıcılardan kesinlikle daha komik ve seviyeli. 20’li yaşlarda aylarca Türkiye’yi gezdim. Ülkenize, yemeğine, mimarisine, insanlarına âşık oldum. Hatta restoranlarda sütlaç, ayran ısmarlayabilmek, insanlarla sohbet edebilmek için biraz sokak Türkçe’si bile öğrendim” demişti.

Daha önce Türkiye'yi uzun süre gezdiğini ve hayran kaldığını belirten Bence, yeniden Türkiye'ye geldi.

İstanbul'a geldiğini havaalanında çektiği fotoğrafı Twitter hesabından paylaşarak duyuran Bence, "İsmimin Türkçe'de ne kadar komik olduğunu öğrenmek için (hem de Türk sınır polisinden) İstanbul Havalimani'na gelmem gerekiyormuş" dedi.

Bence Nanay bu paylaşımı ile bir kez daha esprili yorumlar ile sosyal medyanın gündeminde...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir