Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Pompeii’nin Meşhur 'Sarılan Çifti' İle Alakalı Akıl Bulandıran Bir İddia Var!

-

Antik Roma'nın cinsel özgürlüğü ile bilenen ve günümüzde de önemli bir arkeolojik alanı olan Pompeii şehrinin meşhur sarılan çifti hakkında yeni bir iddia ortaya atıldı. Çiftin bugüne kadar sarılan iki kadın olduğu düşünülürken, son bilgiler erkek oldukları yönünde!

Daha önce Pompeii ile ilgili kimi bilgiler vermiştik size. 😁

Pompeii'nin 50 Tonu: Antik Genelevdeki Erotik Resimler Şehrin Cinsel Sırlarını Açığa Vurdu! - onedio.com
Pompeii'nin 50 Tonu: Antik Genelevdeki Erotik Resimler Şehrin Cinsel Sırlarını Açığa Vurdu! - onedio.com

Pompeii'nin trajik yıkımının ve insan sevgisinin sembolü olan ikonik sarılan çifti muhtemelen biliyorsunuzdur. Sarmaş dolaş haldeki bu çift hakkında yeni bir bilgi gündeme geldi.

Arkeologlar daha önceleri bu kucaklaşan çiftin kadın olduğunu varsayıyordu. Bununla birlikte, yeni araştırmalar, bunların aslında kucaklaşan iki erkek olduğunu öne sürdü.

Malum milattan sonra 79 yılında Vezüv Yanardağı'nın patlamasının ardından yüzlerce insan taşa ve küle dönmüştü.

Arkeologlar daha önceleri bu kucaklaşan çiftin kadın olduğunu varsayıyordu. Bununla birlikte, yeni araştırmalar, bunların aslında kucaklaşan iki erkek olduğunu ileri sürdü.

Dişler ve iskelet kalıntıları üzerinde gerçekleştirilen bilimsel testler ile ortaya çıkarılan DNA örnekleri ve CAT taraması sonucunda sarılanlardan birinin 18 yaşında bir erkek, diğerinin ise muhtemelen 20 yaşın biraz yukarısında başka bir erkek olduğu sonucuna varıldı.

Pompeii arkeoloji alanının genel müdürü Massimo Osanna, yaptığı açıklamada "Öteden beri kucaklaşan kişilerin kadın olduğunu düşünüyorduk ancak yapılan araştırmalar bu kişilerin erkek olduğunu ortaya çıkardı” dedi.

Osanna’ya göre, bu iki kişinin sevgili olduğunu ispat etmek mümkün değil ancak mevcut pozisyonu düşünerek sevgili oldukları da öne sürülebilir. Kesin bir yorumda bulunmak imkansız.

Burada önemli olan konu şu: Eşcinsellik ve romantik aşk üzerine fikirler tarih boyunca sürekli olarak değişmekte.

Antik Roma’daki cinselliği değerlendirirken günümüz etiketlerini o döneme uyarlamak bizleri tehlikeli ve yanlış bir sonuca götürür.

Roma kültüründeki, özellikle, Pompeii gibi şehirlerdeki eşcinsellik algısı, günümüz toplumlarından oldukça farklıydı.

Bilim insanları ve tarihçilere göre, her ne kadar bu ilişkilerde daha çok “aktif” role ve bunun daha çok ergenlik yıllarında olmasına hoş bakılsa da Romalı erkekler toplumsal statülerinde herhangi bir değişiklik veya değer kaybı yaşamadan ayrıca “eşcinsel” gibi bir kalıba girmeden diğer erkeklerle seks yapıyorlardı.

Yani, 1900 yıl önce kucaklaşan iki erkeği bulduğunuzda ortada neler dönüyor olabileceğine dair birçok olasılık var. 

Tabii sadece patlamanın korkusuyla birbirine sarılmış olmaları da güçlü bir olasılık.

Bununla birlikte ilginç bir şekilde, bilimsel araştırmalar, bu iki kişinin arasında baba-oğul ya da kardeş olmadığını, herhangi bir aile bağı olmadığını ortaya koymuş durumda.

Kısacası bu çiftin erkek oldukları keşfi gerçekleşti ama aralarında duygusal bir bağ olup olmadığı muhtemelen asla bilinemeyecek…

Kaynaklar

12

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Herkes kendi cennetini o kadar garantilemiş, günahlarından o kadar tevbe etmişler ki, eşcinsel gördükleri yerde ayeti kerimeler havalarda uçuşuyor ''yanacaksınız lanet olasıcalar'' triplerine giriliyor. O günah bundan daha büyük, siz daha çok yanacaksınız diyipte kendini Allah'ın ayrıcalıklı kulları falan sanan tipler; senede 1 ay oruç tutmaktan başka bir şey yapmayıp o ay oruç tutmayanların arkasından konuşan tiplerdir ayrıca. Hepimiz günahlarımızın bedelini öderiz, siz kendinize bakın kimseyi hor görmeyin. Günahın büyüklüğü küçüklüğü ile kendi ahlak görüşünüzü yada toplumun normlarını birbiri ile karıştırmayın. Bir yerde kesişirler, bir yerde çakışırlar. Herşeyin bir dengesi vardır. Nazancım seninde başın açık, sonuç olarak sende yanacaksın! Eşcinsellerden daha mı az yanacaksın yoksa?

fatih2685

Bulmuşlar sevgiyi.

nazan-nil-kul

Hiçbir hormonel yada fiziksel rahatsızlığı olmayıp,hemcinsine "zevkine" yürüyenlerin bunu "özgürlük" kılıfıyla önümüze koyup normalleştirmesi bittiyse, soradaki galeriye gecelim. Ülkede öyle bir akım var ki,snaplerde kız güzelliğindeki oğlanlar cirit atıyor,internetin sosyal medyanin premsesleri oluyor parayı deveyle götürüyor, bizim "özgürlükçüler" ama onlar rahat şeedemiyorlar diye ağlıyor.Siz merak etmeyin tek derdiniz bu olsun.

nazan-nil-kul

Bu yüzyılda Ne Allahı ne demek lan? sen bu yüzyıl olmuş hala bilmemkaç asır önce gönderilmiş 1 kitabı okuyup anlamaktan acizken sorduğu soruya bak .. Nöron fakiri.. Maymun dönmesi..Kaç yüzyıl geçerse geçsin, O zaman ötesi, hiç uyumayan ve bir gün kemiklerinizi hiç ayrılmamış çürümemiş gibi bir araya getirecek, o mezardan seni çıkaracak olan! ... Sen kabul etmiyorsun, etme kardeşim.

tyfn-dmrc

Yazdıklarına harf harf katılıyorum ama neden bu kadar gerginsin. Cahile laf anlatmak kadar zor bir şey yok. Yani o arkadaşa göre Allah belirli bir dönemde yaşamış/varmış. Sorup desen ki ; peki o zaman da yaşasaydın sen de inanır mıydın, dediğinde muhtemelen yine hayır cevabını alırdın ki, bu da ''evet var olduğu kabul ediyorum ama reddediyorum'' demek olur, ki bu da onun bilmem kaçıncı yüzyılda bile olsa hep kendiyle çeliştiği anlamındadır, ki kendiyle bile çelişen birisi ciddiye alınmayacak kadar zavallıdır :)) O yüzden kasma kendini :))

Gizli Kullanıcı

Eşcinselliği sapıklık kategorisine ekleyenlerin yorumlarını da okuduktan sonra sıradaki haber'e geçiyoruz arkadaşlar.

Görüş Bildir