Photoshop Yetenekleri Allahuekber Dağları'nda Olup Gözümüzün İçine Baka Baka Bizi Kandırmaya Çalışmış Kişiler

175PAYLAŞIM

Bilim adamlarına göre insanlar aslında photoshop konusunda oldukça başarısız. Ancak her gün internette karşılaşıp doğru olduğuna inandığımız o kadar çok photoshoplu fotoğraf var ki, neye inanacağımızı şaşırmış durumdayız. Gün geçtikçe gerçek mi yoksa photoshop mu olduğunu anlayamadığımız fotoğraflar ortaya çıkıyor. Biz de bu içeriğimizde internette dolanan ve gerçek mi değil mi anlaşılmayan fotoğrafları sizin için derledik. Gelin hep birlikte biraz dedektifçilik oynayalım!

1. Havada selfie çubuğuyla fotoğraf çeken pilot

Bu fotoğrafı mutlaka 'dünyanın en iyi selfiesi' yazısıyla birlikte bir yerlerde görmüşsünüzdür. Aslında bütün mantıksızlıklara rağmen birçok insanın inandığı bir fotoğraf bu. Uçağın hızı ya da basınç gibi bazı gerçeklerden bahsetmeye gerek yok aslında, böyle bir fotoğrafın photoshop olduğunu anlamak için...

2. Ayı arkasından koşarken motivasyonunu kaybetmeden pedal çevirmeye devam eden bisikletli adam

Bazı insanlar bu fotoğrafın sonunun nasıl bittiğini bile merak ediyor olabilir, acaba ayı sonunda o adamı yakaladı mı? Ancak aslında ortada bisikletli birisi hiç yok! Orijinal fotoğraf Adnois Arias isimli bir fotoğrafçı tarafından Yellowstone Ulusal Parkı'nda çekilmiş...

3. 200 kiloluk dev köpek

Neredeyse 200 kilo olan dev bir köpekle aynı evin içinde yaşadığınızı hayal edebiliyor musunuz? Eğer hayal edemiyorsanız, Chris Cline isimli adamın olağandışı köpeğiyle olan ilginç hayatına göz atabilirsiniz. Ama şunu bilmelisiniz ki, fotoğrafların tamamı photoshop...Öte yandan Chris de bu gerçeği saklamıyor.

4. New York'ta karşıdan karşıya geçmeye çalışan penguenler

Küresel ısınma New York'a birtakım zorlu kış koşulları yaşatmış olabilir ama penguenlerin Antarktika'yı bırakıp New York'a yerleşmesine neden olacak kadar da soğuk değil... Fotoğraf aslında Robert Jahns isimli birinin tamamen hayalindeki New York'u photoshop mucizesiyle gerçekleştirmesinden kaynaklanıyor!

5. Portekiz'deki çok gizli Lysistrata Tapınağı'nın nerede olduğunu bulmaya çalışan insanlar

Lysistrata'nın kaybolan tapınağının yerini şimdiye kadar bulabilen olmadı. Çünkü öyle bir yer hiç var olmadı... Kayıp Lysistrata Tapınağı olarak söylenen yer aslında Portekiz'deki Benagil deniz mağarasına ait. İçine photoshopla Roma'daki bir tapınak yerleştirilmiş.

6. Çin'de bulunan Ngyen Khag Taktsang Manastırı'nda gerçekten bir Buddha heykeli var mı?

Aslında orada bir Buddha heykelinin bulunmamasının yanı sıra öyle bir manastır da yok. Orijinal fotoğraftaki yer Çin'deki Zhangjiajie Ulusal Park'ından bir yer.

7. Donan bir Venedik hayal edebiliyor musunuz?

Donmuş Venedik, aslında Robert Jahns isimli artistin bir diğer dijital sanat eseri. Baykal Gölü'nün donmuş haliyle Venedik'i birleştirerek böyle bir görüntü çıkarmış ortaya!

8. Kızgın emekli yaşlı dedelere benzeyen kedi

Bu tatlı kedinin her ne kadar kaşları olmasa da ilginç bir bıyığı var. Ama bu bıyık onu kızgın değil tatlı ve meraklı gösteriyor.

9. "Bir arkadaşım Sidney'deki korkunç fırtına yazarak bu fotoğrafı paylaştı"

Evet kabul edelim fotoğraf çok korkunç gözüküyor ve birçok insanın inanabileceği gerçeklikte. Ancak orijinal fotoğrafı çeken Rudi Balasko'ya göre böyle bir şey mümkün değil. Onun çektiği versiyonda hava oldukça sakin görünüyor.

10. Görenleri şaşkına çeviren eriyormuş gibi gözüken ay fotoğrafı

İnternette gördüğümüz her fotoğrafa inanmamamız gerektiğini kanıtlayan bir fotoğraf daha. Viral olan bu fotoğraf şu yazıyla paylaşılmıştı: "Angel Şelalesi'nin üzerinde batan dolunay." Gerçek şu ki, böyle bir doğa olayı görme imkanımız hiç olmadı, olmayacak da...

11. Dişi aslana yavrusunu taşıma konusunda yardım etmek isteyen anaç fil

Kruger Ulusal Park'ı orijinal Twitter hesabında paylaşılan bu fotoğraf görenleri şaşkına çevirmişti. 

Fotoğrafı "Yavrusunu taşımaya çalışan bir dişi aslanı takip ediyorduk ve gerçekten çok yorulmuştu. Fil hortumu yere doğru indirdi ve yavru aslan filin hortumuna zıpladı." yazısıyla paylaştılar ancak bu  sadece bir 1 Nisan şakasıydı...

12. Bali'de bir ormana terk edildiği söylenen uçak

Bu fotoğrafı drone kullanarak çeken fotoğrafçı gerçek güzelliği bazen başka bir perspektiften görmeniz gerektiğini söylüyor. İnsanlar büyük bir şüpheyle o uçağın oraya nasıl indiğine inanamazken aslında öğrendi ki Bali'de gerçekten terk edilmiş bir uçak var. Ancak gerçek şu ki etrafı o şekilde ağaçlarla çevrili değil!

13. Donunca çığlık maskesi gibi gözüken nehir

Sibirya'da çekilen orijinal fotoğrafta nehir gayet normal bir şekilde donmuş gibi gözüküyor...

14. "8 Gökkuşağı! Nadir görülen bir doğa olayı..."

Bu fotoğrafın gerçek olmadığını çok aşikar. Çünkü gökkuşakları farklı yönlere doğru şekil almaz. Ancak orijinal fotoğraf her türlü çok etkileyici!

15. Buradan kiminle birikte kaymak isterdiniz?

Burj Khalifa'nın seyir terasından çekilmiş olan fotoğrafın orijinalinde aslında kaydırak falan olmadığını görebilirsiniz. Ayrıca kim neden öyle bir yerden kaymak istesin ki?

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
byalpi

#12 de uçağın tam ortasında uzanan biri mi var gençler?

byalpi

iyi saklamış kendini ama ben yakalarım :D şaka bir yana güzel foto çekmiş.

aghokty

Bencede Evet

byalpi

ha doğru ya fotoşoktu foto ve oda yine şoklanmış oraya :D

semasamur

Şu gökkuşağı olanın şeyini çıkarmışlar orijinali daha iyi

Görüş Bildir