PCR Testinde Fahiş Fiyat Tartışmalarına İsmail Saymaz da Dahil Oldu: 'Beni de Şahit Yazın'

 > 
0PAYLAŞIM

Özel sağlık kuruluşlarındaki fahiş test fiyatları tartışması devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 250 TL’nin üzerinde test yapıldığı iddialarını yalanlarken, Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Koca’ya 500 liraya yaptırdığı koronavirüs testinin kredi kartı ekstresini gösterebileceğini söyledi. Altaylı’ya Sözcü yazarı İsmail Saymaz da destek verdi. ‘Bu tartışmada beni şahit yazarlarsa sevinirim’ diyen Saymaz, test için 550 TL ödediğini söyledi.

Habertürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı önceki gün, koronavirüs testini 500 liraya yaptırdığını söyleyerek, özel sağlık kuruluşlarındaki fahiş test fiyatlarını yalanlayan Fahrettin Koca’ya kredi kartı ekstresini gösterebileceğini duyurmuştu.

Detaylar için 👇

PCR Testinde Yüksek Ücret Tartışması: Bakan Koca Yalanladı, Fatih Altaylı 'Ekstremi Gösterebilirim' Dedi - onedio.com
PCR Testinde Yüksek Ücret Tartışması: Bakan Koca Yalanladı, Fatih Altaylı 'Ekstremi Gösterebilirim' Dedi - onedio.com

"Test için KDV'si de içinde, 550 TL ödedim"

Sözcü gazetesi yazarı İsmail Saymaz, 'Bu tartışmada beni şahit yazarlarsa sevinirim' diyerek, tartışmalara dahil oldu. 

Saymaz'ın yazısından ilgili bölüm şu şekilde: 

"Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut arasında Covid-19 testinin fiyatına ilişkin tartışma yaşandı. Bulut, 250 TL olarak belirlenmesine rağmen Koca'nın da kurucuları arasında olduğu hastane dahil, özel hastanelerde daha yüksek ücret alındığını açıkladı.
Koca, Bulut'u yalancılıkla suçladı. Fatih Altaylı da test için 500 TL verdiğini belirterek, Bulut'u doğruladı. Bu tartışmada beni şahit yazarlarsa sevinirim.
Çünkü 14 Kasım günü yüksek ateş üzerine Taksim'deki bir özel hastanede Covid-19 testi yaptırdım. Test için KDV'si de içinde, 550 TL ödedim.
Asgari ücret 2400 TL…
Ücretsiz izin desteği aylık 1176 TL iken…
Bu ücreti kaç yurttaş ödeyebilir?"

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir