Paganların Seks Ritüelleriyle İlgili Okuduğunuz An "Yok Artık!" Diyeceğiniz 14 Bilgi

694PAYLAŞIM

Modern Paganizm bilindik inançların dışında olan dini bir hareket. Ayin veya doktrinlere dayanmayan Paganizm genellikle doğaya (tanrı ve tanrıçalara) ibadet ile ilgilenir. Modern Paganların bazı örnekleri ise şunlardır; Vikalar, Druidler, Şamanizm, Kutsal Çevrebilimciler, Odinistler... Her birinin kendi ibadet şekilleri farklıyken bazıları ise seks içeriyor. Paganların en yaygın ibadet türleri ise dini törenlerdir. Bu törenler genellikle meditasyon, müzik, ilahiler, dualar, dans ve yemek paylaşımından oluşur. Bir çok insan "pagan ritüeli" kelimesini duyduğu an aklında garip garip şeyler canlanabilir, özellikle de seks ritüelleri hakkında. Sizler için merak edilen seks ritüelleri hakkındaki bilgileri derledik, bakalım ne kadar şaşıracaksınız...

Kaynak: https://www.ranker.com/list/facts-about-...

1. Modern Pagan ritüellerinde seks yaygın değil...

Ritüellere insanlar çıplak olarak katılsa bile bunun seks ile bir bağlantısı yok. Çıplak olmalarının sebebi güven ve bağlılık duygusunu artırmak. Tabi ki seks ritüelleri de var ama amacı tanrı ve tanrıçaların birleşimini simgelemek. Adına ise "büyülü seks" diyorlar çünkü birleşimlerinden ortaya bir büyü çıkabileceğine inanıyorlar.

2. "Büyük Ayin"

"Büyük Ayin," Pagan ve Vika inancında yer alan bir seks ritüeli. Bu ayin türü genellikle cadılar meclisinin ya da dinsel bir topluluğun büyük bir güce ihtiyacı olduğu düşünüldüğünde gerçekleştiriliyor, çünkü seksin en büyük güç kaynağı olduğuna inanıyorlar.

3. Büyülü seks genellikle halihazırda ilişkisi olan bir çiftin arasında oluyor...

Birçok insanın seks ritüeli dendiği zaman kafasında ateşli ve terli bir seks partisi canlanıyor olsa da, genellikle seks ritüelleri zaten seks hayatı olan bir çiftin arasında gerçekleşiyor. Çoğu zaman çifti yalnız bırakmak için odadan çıkıyorlar. Paganlardan bazıları ise bir grup insanın önünde seks yapmaktan rahatsız olmuyor ve bu durumda kimse odayı terk etmiyor.

4. Tantrik seks büyülü sekse karşı!

Önce tantrik seksi açıklayalım. Eski Hindu inancından geliyor ve "enerjiyi yayma veya genişletme" anlamına geliyor. İkisi de bedenler arasındaki yakınlaşmayı kullansa da en büyük farkları tantrik seks bedenlerin birleşimini hedeflerken büyülü seks ise adından anlaşılacağı üzere ortaya büyülü bir güç çıkartmayı hedefler.

5. Orgazm esnasındaki düşünce büyülü bir şekilde önemlidir...

Orgazm boyunca farklı bir şey düşünmek her ne kadar zor olsa da asıl amaçlarını düşünmek Paganların temel görevi. Asıl amaçları seks ile büyüyü ortaya çıkarmak olduğu için, enerjinin en fazla oranda salındığı anda, yani orgazm sırasında bile büyüyü düşünmeleri gerekir. Eğer unuturlarsa istenilen enerjinin elde edilemeyeceğini düşünüyorlar. Orgazmın da tabii ki eğlenceli olduğunu ama bunu yaparken bir amaç doğrultusunda olması gerektiğine inanıyorlar.

6. Seks ritüellerinde genellikle tılsım kullanıyorlar...

Tılsımın büyük miktarda büyülü bir enerji taşıdığına inanılıyor. Seks ritüeli sırasında yanlarına tılsım alarak içerisine enerji doldurabileceklerini düşünüyorlar. Biraz ürkütücü olsa da tılsımın üzerine sürdükleri seks özsuyu ile de tılsımı enerji doldurabileceklerini düşünüyorlar.

7. Büyülü sekste Efkaristiya

Efkaristiya, Hristiyanlık'ta İsa'nın etini ve kanını temsil eden ekmek ve şaraptır. Paganlar seks ritüellerinde kullandıkları içeceklerin güçlü bir enerji ile dolduklarını düşünüyorlar. Daha öncede bahsedildiği gibi, bu içeceği bir tılsımın veya insanın üzerine sürürek ona büyülü bir enerji bulaştırabileceklerini düşünüyorlar. Regl dönemindeki kanın da bu kategoriye girdiğini düşünüyorlar.

8. Sadomazoşizm (S&M) seks ritüelleriyle birleştirilebiliyor...

Sadomazoşizm bir insanın seks sırasında verdiği veya aldığı fiziksel acıdan haz alması anlamına geliyor. Düşünülenin aksine S&M'in amacı güven duygusunu artırmak ve enerji değişimi sağlamaktır. Baskın taraf enerji kontrolünü elinde tutarken itaatkar taraf enerji gücüyle astral duruma geçebilir.

9. Seks ritüelleri kişisel kurtuluşunuza ulaşmanıza yardımcı olur...

Birçok Pagan seks ritüellerinin insanların kişisel kurtuluşların ulaşmaları için önemli olduğunu düşünüyor, çünkü seks büyüsünü tam anlamıyla yaşayabilmek için tarafların ruhsal, duygusal ve fiziksel olarak uygun olmaları gerekiyor. Partnerler o noktaya ulaşmak için kendilerini keşfediyorlar, bu durum da onları kişisel olarak kurtuluşlarına ulaştırıyor.

10. Eroto-Comatose Lucidity

Eroto-Comatose Lucidity seks büyüsünün aşırı bir boyutudur. Doğa üstü varlıklara inandığı düşünülen İngiliz Aleister Crowley tarafından bulunmuştur. Bu tekniğin amacı bir kehanette bulunmak veya almak için taraflardan birinin yoğun bir transa ulaşmasını sağlamaktır. Kehanette bulunacak tarafı herhangi bir orgazm durumu olmadan sürekli bir uyarılma halinde tutmak için birkaç kişiden yardım alınır. Daha sonra büyücü derin bir meditatif uykuya dalar ve tekrar uyandırılır. Büyülü hareket ise bu uyuyup uyandırılma sürecinde gerçekleşir.

11. Bir seks ritüeli olarak mastürbasyon

Mastürbasyon, iki partner arasında yapılan seks ritüeli ile aynı sonucu verebilir. Bu teknik genellikle bir taraf tek başına ritüeli gerçekleştirmek isterse kullanılır.

12. Öğretmenler öğrencileri ile herhangi bir seks ritüeli içerisinde bulunmuyorlar.

Sınıflarda uygulanan aynı kurallar Pagan çemberinde de uygulanıyor. İki tarafın da seks ritüeline katılabilmesi için aynı seviyede büyü gücüne ve bilgiye sahip olmaları gerekiyor. Bazı gruplar ise rütbe sistemini kullanıyorlar. Örneğin Birinci Derece'ye sahipseniz Üçüncü Derece'den biriyle olamıyorsunuz.

13. Paganizmde seks bir eğlence aracı...

Birçok din, seksi üreme veya sadece evli çiftler için zevkli bir aktivite olarak görüyor. Fakat Paganizmde seks hiçbir amaç gütmeden de sadece eğlenmek ve zevk almak için bir araç olarak görülüyor. Ritüellerde görülmese de seksi bir hediye, ihtiyaç yada eğlenmek için bir araç gibi görüyorlar. Kimse yaralanmadığı veya şiddete maruz kalmadığı sürece Paganlar heteroseksüellere, homoseksüellere açıklar ve onları da kabul ediyorlar.

14. Eski Paganlar tanrılara seks aracılığı ile ibadet ediyorlardı...

Örneğin; Antik İsrail'de Kenanlılar doğurganlık tanrıçası Asherah'ı bir seks ritüeli ile kutsarlardı. Bu sayede Tanrıçanın, Tanrı Baal ile birlikte olup insanlarına doğurganlık vereceklerini düşünürlerdi. Babilliler kendi kadınlarını en az bir kez Afrodit'in tapınağında yabancı biriyle seks yapmaya zorlarlardı. Hititlilerde ise tapınak fahişeliği kutsal bir kurumdu. Eski ritüelleri gördüğünüzde günümüzdekileri daha masum bulabilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
anil-canturk3

bir çokgizemi bu sayede ortaya çıkarabiliyoruz

soner-cngl

Hayırlı seksler..

blackfrost

ya hep hristiyanların bizimki olmayana çamur şeysinden dolayı milletin aklına pagan deyince ne geliyor

gzm-ynklr

Değişik inanışlar

birinci-tekil-birey

Pagan inancı da ilginç bir konudur. Merak edenler için tabi. Oldukça geniş kaynaklar var. Günümüz inanç sistemlerinin bazısında halen güçlü pagan etkileri var.

Görüş Bildir