Oyuncakları Bırakıp Paralarla Oynayan 15 CEO Çocuk

 > -

1. Harli Jordean: Misket Kralı

8 yaşındaki girişimci Harli Joerdan, diğer yaşıtları gibi misket oynamayı seviyordu.Ancak O, diğer yaşıtlarının aksine, bu tutkusunu karlı bir işe dönüştürmeyi başardı.

Harli şimdi kendi internet sitesi üzerinden tüm dünyaya bu misketleri tanesi 500 pounda satıyor.

2. Cameron Johnson

Cameron, 9 yaşındayken tebrik kartı tasarlama ve satma üzerine kendi internet sitesini kurdu.Bu arada Cameron 12 yaşına geldiğinde, fotoşop yaparak tasarladığı tebrik kartlarından 1 milyon dolar kazanmıştı! 12 yaşında bir çocuk için hiç de fena değil gibi...

3. Lily, Chloe, and Sophie Warren: Sweet Bee Sisters

8 yaşındaki Lily kardeşleriyle birlikte iş hayatına atılmaya karar verdiler ve arı kovanlarından artan malzemelerle dudak kremi ve losyonlar ürettiler.

'Sweet Bee Sisters' adlı şirketlerinde yine benzer şekillerde üretilen ürünler bulmak mümkün.

4. Sindhuja Rajaram: Seppan

Sindhuja Rajaram, 14 yaşında Seppan isimli bir animasyon şirketinin CEO'su oldu.Sindhuja'nın bu işe merak salmasının başlangıcı ise babasının ona çizim yapmayı öğretmesiydi.

5. Jesse Sheldon: Inland in New York Baby

Jesse ise diğer genç CEO'lara göre farklı bir yol çizerek bu noktaya geldi. Jesse'nin çıkış noktası, çevresinde maddi durumu yeterli olmayan ailelerin bebeklerinin en temel ihtiyaçlarından biri olan bebek bezi alma konusunda yaşadığı sıkıntılardı.Bu ihtiyacı giderebilmek için 'Inland in New York' adında bir şirket kurdu ve kar amacı gütmeyen bu kuruluşta yardıma ihtiyacı olan ailelere bebek bezi, kıyafet vb. ürünleri ulaştırma konusunda yardımcı oldu.

6. Shravan ve Sanjay Kumaram:Go Dimensions

Biri 12, diğeri 10 yaşında iki kardeş olan Shravan ve Sanjay, kendi şirketlerinin genel müdürlüğü ve CEO'luğunu yapıyorlar.'Go Dimensions' adlı bu şirket, akıllı telefonlara uygulamalar üretiyorlar.

7. Ashley Qualls: WhateverLife.com

Ashley Qualls, MySpace sayfalarının düzenlemelerini yapan ve internet yazılımı üzerine eğitimler veren web sitesini kurduğunda 14 yaşındaydı ve bu işe hobi olarak başlamıştı.Şimdiyse, annesi ve arkadaşlarının patronluğunu yapan bir milyoner.

8. Leila Hudson:Rethink Toys

2012 yılında, Leila kendisi gibi çocukların, söz konusu kendi oyuncakları olduğunda söz hakkına sahip olmaları gerektiğine karar verdi.Oyuncak teknolojisi hakkında yetişkinler tarafından yapılan fazla sayıdaki eleştiri ile mücadele edebilmek için, bu konuda kendi eleştirileni kişisel web sitesinde yayınlamaya başladı.

9. The De Armas Sister: TresMarias Cupcakes

Babalarını kurabiye yaparken izleyen ve ilgilerini çeken üç kız kardeş Sophia, Julia ve Leila, 'TresMarias Cupcakes' adı altında kendi işlerini kurdular.

3, 12 ve 13 yaşındaki fırıncılar, resmi olarak şirket kurmadan önce, yeteneklerini iyice parlatmak için 11 ay geçirdiler.

10. Sarah Nelson: Sarah Bug's Sweet Treats

11 yaşındaki Sarah Nelson, başka bir deyişle 'Sarah Bug', kolej için para biriktirmek yerine pastacılığa olan aşkı sayesinde hayır işlerine yardım ediyor.İşlerinin getirisinin yarısını 'Sarah Bug's Sweet Treats' şirketinden hayır kurumlarına bağışlıyor.

11. Leanna Archer:Leanna's All Natural Hair Products

Leanna belki 13 yaşında ama uluslararası işletmeciliği birçoğumuzdan iyi bildiğine şüphe yok! Zira, internet sitesi üzerinden kendi ürettiği saç ürünlerini satarak ayda 5.000 dolar kazanıyor.

12. Alexis Holmes: Alexis Famous Pies

Pastacılık, genç girişimciler için başlangıçta yaygın bir yol gibi görünüyor.Örneğin Alexis Holmes, 13 yaşında 'Alexis Famous Pies' markasını yarattığında esinlendiği kişi, çalışmalarını izlediği büyükbabasıydı. 

Alexis'in şirketinin kurulduktan iki ay sonra kazandığı para ise 20.000 doların üzerindeydi!

13. Christina Pendleton: Christina's Candy Creations

Christina, gitmek istediği geziye para bulmak için yola koyulduğunda, yapacağı işin tutacağını biliyordu.Christina'nın ev yapımı şeker paketlerinin satışları patlayınca, bu durumu hobiden ticarete döndürmeye karar verdi ve 'Christina's Candy Creations' şirketini kurdu.

'Geziden döndüğüm zaman, birçok kişi bu şekerlerden istiyordu. Ben de bu durumun okul ücretimi ödeme konusunda da bana yardımcı olabileceğini anladım.' diyen Christina, şu an 20.000 doların üzerinde kazanıyor ki bu onun okul ücretini ödemeye yeter gibi...

14. Juliette Brindak: Miss O and Friends

Henüz 10 yaşındayken Juliette, bir grup kızın hikayesini anlatan 'Cool Girls' adında, ana karakteri 'Miss O' olan ve genç kızlara iyi bir rol model olmasını istediği bir tipleme yarattı. Tasarımcı olan annesinin de yardımıyla, genç kızlar için bir sosyal ağ sitesi olan 'Miss O and Friends' sitesini kurdular.

Şu an 20 yaşında olan Juliette, ayda 10 milyon kez ziyaret edilen bu sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.

15. John Magennis: Internet Exposer

John Magennis, müşterileri için web sitesi tasarlamaya başladığında 14 yaşındaydı. 1990'ların sonlarında ise 'İnternet Exposer' adında çok başarılı bir şirketin sahibiydi.

Genç yaşta kendi işini kuran başarılı biri olmayı şöyle açıklar John; 'Birilerinin sizin gözünüzü korkutmasına izin veremezsiniz.Patron sensin ve insanların saygısını kazanmak için böyle davranmak zorundasın.Bir çocuk gibi davranamazsın.'

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
omercetin

17 YAŞINDAKİ ÇOCUK İŞÇİ ELEKTRİK AKIMINA KAPILARAK HAYATINI KAYBETTİ....... Görebileceğimiz tek manşet....

rizasabuncu

Sizce içlerinde neden hiç Türk yok? Gören yok gören, Türkiye de onlarca genç heba oldu, oluyor! Eğitim sisteminize sokayım

onursade

Özgüven, cesaret, aile desteği hepsi bu filmde :) Bizim filmlerimizden farklı olarak :(

daghantanyeri

"ama bizim cocuk dahi, bak 2 yasinda ipad'de neler yapiyooo". evet canim evet...

adakyali

fazla söze gerek yok helal olsun..

Görüş Bildir