Otizmli Bir Çocuk Başka Bardaktan İçemiyor Diye Yeniden Bardak Üreten Koca Yürekli Şirket

-

Ben Carter İngiltere'nin Devon kentinde yaşayan 14 yaşında ve yüksek derece otizmli bir çocuk. Boredpanda'da rastladığımız habere göre Ben 2 yaşından beri aynı bardakla su içiyordu. Fakat bardağı iyice eskimeye başladı ve şirket bardağın üretimini yıllar önce durdurmuştu. Bundan sonra olanlar ise gerçekten yürek ısıtan cinsten...

Kaynak: http://www.boredpanda.com/company-manufa...

Bu Ben Carter'in en sevdiği bardak. Ağır bir otizmli olduğu için Ben bundan başka hiçbir bardaktan içmeyi kabul etmiyor.

Ben'in daha önce istediği bardak olmadığı için susuz kaldığı ve dehidrasyonla hastaneye kaldırıldığı zamanlar bile oldu.

Malesef bu bardakları üreten firma yıllar önce bu ürünün yapımını durdurdu. Artık yeni modellerini üretiyorlar tabi ki ama bu Carter ailesi için bir facia demek.

Ben'in babası Marc çaresiz kalınca internet üzerinden durumunu biraz olsun anlatmaya belki bir çare bulmaya çalıştı. 

Ben'in küçüklüğünden beri bu bardakla birşeyler içtiğini ve asla başka bir bardağı kabul etmediğini anlatıyor. Aile bundan 3 yıl önce Ben'e belli etmeden bardağın önce kapak kısmını sonra ise alt kısmını yeniledi. Ben şüphelenmiş ama bunu bir şekilde atlatmışlar. Fakat bu bardak da paramparça olmak üzereyken Carter ailesinin artık yeni bir saplı bardağa ihityacı acil bir durum olmuştu.

Ben'in durumu o kadar ciddi ki, rahatsızlığı sebebiyle evden dışarıda hiçbir şey içmiyor ve evde olduğu zamanlarda da yalnızca bu saplı mavi bardaktan içmeyi kabul ediyor. Carter ailesi Ben ile birlikte uzun süre evden uzak kalamıyorlar çünkü Ben susuz kalıyor. 

Yukarıda yaptığı paylaşımla Ben'in babası bir ümitle belki elinde bu bardaklardan kalan birileri vardır ve aileye yollarlar diyerek yola çıkmıştı.

Baba Marc Carter'in yardım çağrısı dünyanın dört bir yanında 19.000'den fazla paylaşım aldı.

"Bu bardak için ödül var! Oğlumun ağır otizmi var ve bu bardaktan başka renk başka sekilde bir bardakla içmek yerine susuz kalıp acil servise gitmeyi tercih ediyor. LÜTFEN PAYLAŞIN"

Bu kadar paylaşım olduktan sonra asıl mucize şimdi başlıyor. Bardağı üreten İngiliz firmanın bu yardım çağrısından haberi oluyor.

"Biz hala bu durumu takip ediyoruz AMA biliyoruz ki bu bardak 10'dan fazla yıl önce Boots için yapılmış bir üründü. Ama bu paylaşımın herkesin #beniçinbardak arayışına yardımcı olabileceğini düşündük." 

Şirket hem internet üzerindeki arayışa yardımcı olmak için Tweet atmıştı hem de bir yandan çeşitli fabrikalarında bu mavi bardağın kalıbını aramaya devam ediyordu.

Ve mutlu son gerçekleşti! Şirketin Amerika'daki fabrikasında bardağın kalıbı bulundu ve Tommee Tippee Ben için bu mavi bardaklardan tekrar üreteceğini açıkladı.

"Bardağın üretimi sosyal kanallarda gösterilen sevgi ve desteğe de bağlıydı. Herkese KOCAMAN TEŞEKKÜRLER"

Marc ise "Bu bir şok ve bir sürpriz, bunu yapabilmiş olmaları gerçekten acayip. Gülümsememi durduramıyorum."

Şirket Ben için bir değil, iki değil tam 500 tane yepyeni su bardağı üretti.

Sosyal medyada hikayeyi takip edenlerin elbette gözleri yaşarmıştı.

"Ne hoş bir jest. İyiliği etrafa konfeti gibi serpin! Tommee Tippee UK'deki herkese aferin!"

Elbette gözyaşları...

"Bu gözlerimi doldurdu. Benim de otizmli bir oğlum var ve bardaklarla ilgili bu kadar seçici davranmasa da başka şeylerde böyleydi. SiziSeviyorum."

Daha çok gözyaşı...

"Bugün burada iyi duygular saçan bir şirket Tommee Tippee'nin Ben için bardak arayışına kattığı emek gözlerimi doldurdu."

"Kutlarım! Bir şirketin doğru şeyi yapmayı kar elde etmenin önüne koyduğunu görmek o kadar güzel ki."

Carter ailesinin aklına hayaline sığmayacak kadar bardak! Hepsi Ben için!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
nyeri

İçerik fotoğrafındaki "Ben" ismini, ben-yani kendim manasında anladım.

bizeneamk

Oysaki turkçe bilmiyorlardı :D

nyeri

Ben nereden bileyim yabancı olduğunu? -_-

dcengin

sen olan Ben mi bu yoksa içerikteki Ben mi?

nyeri

sen olan

malcolm_ali

haleptekiler ölmeye devam edebilir.

berrin-sezer

Ne alaka?

yucekedi

Efendin olarak böyle yorum yapmandan utandım.

malcolm_ali

neyin aktivistliği bu, marjinal takılcaz diye gelmiş yine siyaset yapmışsınız, her haltı siz biliyorsunuz, dünyadan bir yığın tecavüz katliam haberi gelmiş burada bana laf sokacaklar. tabikide bu da gzl ama ister istemez timsah gözyaşı gibi görünüyor.

battal-gazi

muhalefet olursun kabulum begenmeyebilirisin oda kabulum ayni ülkede yasmakda istemezsin onada hayhay ama sen küfür edip baskalarindan edep beklersen trol mrol diye yakistirirsan senin de ananin o sulu amina koyarlar bebe

mithrandir

viral bile olsa düşüncesi bile duygulandırmaya yetti

burak-dundar3

viral reklamın allahını yapmışlar.

ibrahim.kilic90

ya viral değilse :)

mami-demir

güzel bir jest aynı zamanda güzel bir reklam kampanyasına dönüşebilecek bir jest :)

Başlıklar

İngiltereTercih
Görüş Bildir