Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Öncesi ve Sonrasıyla Savaşın Dönüştürdüğü Asker Portreleri

47PAYLAŞIM

Fotoğrafçı, gazeteci ve film yapımcısı Lalage Snow, İngiliz askerlerin portrelerinden oluşturduğu fotoğraf serisiyle, askerlerin Afganistan'da geçirdikleri 7 ayı ve savaş öncesi, savaş sırası, savaş sonrası hallerini görüntüledi.

Yaralanma endişeleri, silah arkadaşını kaybetme korkuları, ev özlemleri, meslek heyecanları, eve dönüş ve sınır çizgisinde yaşamakla ilgili her şeyi bu 3 fotoğrafa sığdıran sanatçı, Afganistan saldırısı öncesinden itibaren askerlerle bir araya gelerek bu dramatik seriye imza attı.

Bir kadın sanatçı olarak, askerlerin bir nebze kendilerini rahat hissetmelerini sağladığını söyleyen Snow, geçirdiği zamanı ‘Benim etrafımdayken o 'maço' kimliklerinden kurtulma imkanları oldu, onlar için tehdit unsuru değildim' diyerek anlatıyor.

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

Artfido & Onedio

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mehmet62

tiplerinden ziyade bakışları değişmiş !

abrahamfb

Lan 5 numaradaki 3 fotografta ayri ayri kisiler var resmen ?!

cgds.ogn

iyi de hacı yıllar ilerledikçe bu olur zaten... abartmaya gerek yok... askerde kilo verirsin, dönünce alırsın... defarmasyon ondan... bakışlarda ki değişim ise askerden önce borç yoktur askerden sonra adam yerine koyar borç yazarlar... bu yani... sanat manat aramayın...

062154

en çok dikkatimi çeken bakışları..

widget

Gözleri açılmış savaşı görüp

berk-turker

devrik cümle

Görüş Bildir