Görüş Bildir
Haberler
'Olumsuz Koalisyon Görüşmesi' Alman Basınında

'Olumsuz Koalisyon Görüşmesi' Alman Basınında

Türkiye'de Ak Parti ile CHP arasındaki koalisyon görüşmelerinin olumsuz sonuçlanması Almanya'da geniş yankı buldu. Haber siteleri ve gazeteler gelişmeyi flaş haber olarak duyururken, Türkiye'de bir erken seçimin kapıda olduğu yorumunu yaptılar.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Deutsche Welle Türkiye yeniden seçime doğru

Seçimlerin üzerinden iki ay geçmesine karşılık, hükümetteki parti AKP ile muhalefettteki CHP arasında yürütülen koalisyon görüşmeleri kesin olarak sona erdi. Sonuç aslında sürpriz değil

Welt Online: Sonuçlar Erdoğanın hoşuna gidene kadar yeniden seçim

Welt Online: Sonuçlar Erdoğanın hoşuna gidene kadar yeniden seçim

AKP ile CHP arasındaki koalisyon görüşmeleri olumsuz sonuçlandı. Türkiye yeniden seçime doğru ilerliyor. Sonuç alınamamasından aslında masada bile olmayan birisi sorumlu:Recep Tayyip Erdoğan.

Frankfurter Allgemeine Zeitung Türkiye’de koalisyon görüşmeleri sonuçsuz kaldı

Hükümetteki AKP ile muhalefet partisi CHP arasındaki koalisyon görüşmelerinden bir sonuç alınamadı. Yeniden seçim yapılması olasılığı iyice arttı.

Die Zeit Büyük koalisyon için görüşmeler sonuçsuz

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın partisi AKP, hükümet kurulması konusunda bir zemin olmadığı görüşünde. Başbakan Ahmet Davutoğlu yeniden seçimi yüksek olasılık olarak görüyor.

Bild Koalisyondan şimdilik sonuç alınamadı

Parlamento seçimlerinin üzerinden iki ay geçmesine rağmen AKP ile CHP arasında yapılan koalisyon görüşmeleri sonuçsuz kaldı. Ahmet Davutoğlu,öKoalisyon kuramayacağımız sonucuna vardıkö açıklaması yaparken, şiddet olaylarının giderek tırmandığı Türkiye’de yeniden seçim ağırlık kazanıyor.

Focus Türkiye'de koalisyon görüşmeleri başarısız oldu. Seçimlerden iki ay sonra, AKP ile CHP arasındaki koalisyon görüşmeleri bitti. AKP Genel Başkanı Davutoğlu, “Şu aşamada bir hükümet ortaklığı yapma zemininin oluşmadığı kanaatine vardıkö dedi. AKP 7 Haziran seçimlerinde meclisteki çoğunluğu yitirmişti.

Der Spiegel Online: Büyük koalisyon için görüşmeler başarısızlıkla sona erdi.

Der Spiegel Online: Büyük koalisyon için görüşmeler başarısızlıkla sona erdi.

n-tv AKP ile CHP koalisyon kurmuyor. Türkiye yeni seçimlere yöneldi. Türkiye için koalisyon hükümeti ümidi artık çok uzakta. 23 Ağustos'a kadar koalisyon kurulamazsa, yeni seçimler yapılacak. İslamcı- tutucu parti AKP 7 Haziran seçimlerinde çoğunluğu kaybetti. Anayasaya göre, 23 Ağustos'a kadar hükümet kurulamazsa, Cumhurbaşkanı Erdoğan seçime karar verebilir. Erdoğan bu süreyi uzatmama eğiliminde.

Spiegel Online Büyük koalisyon için görüşmeler başarısızlıkla sona erdi. Başbakan Davutoğlu'nun ana muhalefet partisiyle görüşmeleri başarısızlıkla sonuçlandı. Yeni seçimler artık daha yakın.

Die Welt Türkiye'de koalisyon görüşmeleri başarısızlıkla sonuçlandı. Koalisyon görüşmelerinin başarısızlıkla sonuçlanmasından sonra AKP ile ana muhalefet partisi Türkiye'yi yeni bir seçime yöneltti.

taz AKP ile CHP ayrı düştü. AKP ile CHP'nin birlikte çalışma görüşmeleri başarısızlıkla sonuçlandı. Ülke yeni bir erken seçime gidiyor.

DHA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0