Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Okuyunca Sosyal Medyayı Hayatınızdan Çıkarmak İsteyeceğiniz 18 İbretlik Felaket!

484PAYLAŞIM

Sosyal medyanın giderek hayatımızın daha büyük bir parçası olmasıyla, hata yapıp kendimizi küçük duruma düşürme riskimiz de artıyor. Sosyal medyanın kurbanı olmuş insanların başından geçenleri sizler için Buzzfeed'den derledik.

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/jasminnahar/cri...

1. Ask.fm kâbusu

"Kimse Ask.fm'in popüler olduğu zamanı hatırlar mı bilmiyorum ama eskiden bu sitede hoşlandığım kişiyi acımasızca takip ederdim. Hesabıma Facebook ile bağlanmıştım ve bir gün yine onun profilinde gezerken yanlışlıkla profilini Facebook'umda paylaşmışım. Yarım saat sonra arkadaşlarım neden böyle bir şey yaptığımı sormaya başlayana kadar da fark etmedim..."

2. Memnuniyetsizliğin hazin sonu

"Üniversitede bir dersin Facebook grubuna dahildim ve bir yıl kadar önce derste bir grup öğrenci çok gürültü yapıyordu. Her neyse, sınıftaki arkadaşlarıma Facebook'tan bu konu hakkında söylendim fakat mesajları yanlışlıkla sınıf grubuna atmışım... Neredeyse 300 kişilik gruptaki herkese 'Evet, sanırım kızın adı Carly' yazdığım mesajıma dair bildirim gitti. Çok rahat söylüyorum ki kız bundan pek hoşnut kalmadı."

3. Bu korkunç hikaye ne yüklediğinizi iki defa kontrol etmenize neden olacak!

"Yanlışlıkla erkek arkadaşınızın penisinin fotoğrafını Facebook'ta paylaşırsanız... Bir defada çok fazla fotoğraf yüklemeye kalktım ve bilgisayarım dondu ben de iptal olacağını düşünüp uyudum. Uyandığımda bütün fotoğrafların yüklendiğini gördüm, evet hepsinin!!"

4. Beklenmedik çifte son

"Kuzenim ve ben tatile çıkmıştık ve orada çok hoşlandığı biriyle tanıştı. Gülüyor, eğleniyorlardı ama yine de büyük kuzen olarak ablalığımı sergiledim ve adamı Facebook'ta bulup evli olduğunu hatta çocuğu olduğunu öğrendim. En kötü kısmı ise yanlışlıkla adamın evleneceğini duyurduğu postu kendi profilimde paylaşmam oldu!"

5. Çok da anonim olmayan mesaj

"Lisedeyken bütün arkadaşlarım Ask.fm'de takılıyordu ve bu eğlenceye ben de dahil olmak istedim. Sitede anonim olarak dolaşıldığı için biraz cesur davranıp tanımadığım birine 'çok tatlı göründüğünü biliyor musun?' yazdım. Ama nasıl oluyorsa anonim olma seçeneğini es geçmişim..."

6. Duşta mesajlaşma faciası

"Bir keresinde duşta fotoğraf çekip o zamanki sevgilime yollamıştım, ama yanlışlıkla story'ye ekle tuşuna basmışım. Tam o sırada telefonum duşun nemli atmosferine dayanamayıp kapandı!"

7. Sizi bile utandıracak yorum

"Bir koro festivaline katılacaktım ve aylardır görmediğim bir arkadaşımın da başka biriyle gideceğine dair attığı gönderiyi görünce çok sevindim. Hemen 'Çok heyecanlıyım, seni göreceğim için çok mutluyum' diye yorum yaptım. Sonra fark ettim ki yorum yazdığım post arkadaşımın değil onun birlikte gideceği hiç tanımadığım bir adamın gönderisiymiş!"

8. Ölümcül yükleme

"Ben değil ama çok uzun zamandır tanıdığım bir dostum bir gün 10 adet fotoğraf yükledi, fotoğraflar penisinin fotoğraflarıydı ve bir deodorant şişesi ile boyunu karşılaştırıyordu." 😳

9. Yeterince hızlı silinemeyen mesaj

www.buzzfeed.com

+Hey, bu yorumu nasıl sileceğim? Birinin eşi öldü ve yanlışlıkla 'umrumda değil' diyen bu hayvanı attı. 

"Bu teyzemin başına geldi. Mesaj her şeyi açıklıyor. Hesabına girip mesajı silmek için bir grup insan çabaladı. Biliyorum komik bir durum değil ama buna günlerce güldüm." 😂

10. Pişmanlık dolu Instagram gönderisi

"Bir keresinde Instagram'a yanlışlıkla çıplak bir fotoğrafımı attım. Ne yapacağımı bilemedim, ben de 2000 takipçim olan hesabımı sildim."

11. Atlatmanın mümkün görünmediği durum

"O zamanlar Facebook hesabı olmayan bir arkadaşımla takılıyorduk. Okuldaki hoşlanmadığımız kızlardan konuşurken hesabımdan onlara bakmasına izin verip telefonumu verdim. Kızları Facebook'ta bulamadığını söyleyince onların da hesabı olmadığını düşündüm. Birkaç saat sonra kız kardeşim Facebook durumlarımın ne anlamı olduğunu sorunca arkadaşımın kızları aratmak yerine hepsinin ismini ayrı ayrı durum güncellemesi olarak paylaştığını anladım. O gün içten içe biraz ölmüştüm."

12. Akıllı telefonlardan önce bile sosyal medyanın bir mayın tarlası olduğunun kanıtı

www.buzzfeed.com

"Akıllı telefonlar henüz yokken sms aracılığıyla Facebook'ta durum paylaşırdık. O zamanki telefonum favori numaralar özelliğine sahipti ve erkek arkadaşımın numarası ile Facebook alt altaydı. Erkek arkadaşıma riskli birkaç fotoğraf gönderiyordum ki birisi neden Facebook'ta göğüslerimin fotoğrafını paylaştığımı sordu. Durumu düzeltmek için bilgisayara koşmam gerekti."

13. Geri tepen cadalozluk

"Arkadaşımın ve benim hiç sevmediğimiz bir kızın profilinde gezerken bir gönderisinin ekran görüntüsünü alıp arkadaşıma attım. Yani öyle düşünüyordum ama kıza atmışım! Hem de 'Abi çok aşağılık değil mi? Kızdan gittikçe nefret ediyorum' yazıp yollamıştım. Sonra kız beni engelledi."

14. Facebook kabusu gerçek oldu

"Nişanlımla ben liseden az çok tanıdığımız bir kızın yeni taşındığımız yerde yaşadığını hatırladık ve kontrol etmek için Facebook profiline girdim. Yanlışlıkla eski bir fotoğrafına kendimi etiketlediğimi 3 gün sonra fark ettim."

15. Kötüye giden intikam

"Uzun zamandır yakın olduğum bir arkadaşımla tartışmıştık. Paylaştığı fotoğraflarda bir sürü beğeni olmasına çok takılıyordu ve ben de profiline girip beğendiğim bütün fotoğrafları geri çekmeye karar verdim. Ancak bir süre sonra beğenileri geri çekmek yerine beğenmediğim fotoğrafları beğenmeye başlamışım"

16. Twitter'ın gazabı

www.buzzfeed.com

"En sevdiğim radyo programındaki skeçlerden birinde 'Hitler'in kazanmasına izin veremeyiz' diyorlardı ve bu bence çok güzel bir 'Keep Calm And...' posteri potansiyeli taşıyordu. Ben de bir tane yapıp sosyal medyada paylaştım. Daha sonra baktığımda fark ettim ki posterin üst kısmı kesilmiş ve ben 'Hitler kazansın' yazan kırmızı bir poster paylaşmışım...

17. Karışan DM'ler

"Yakın bir arkadaşım Instagram'dan üzerinden bir çocukla konuşuyordu. Bir gün çocuk kendi fotoğrafını paylaştı ve bizimki de o fotoğrafı 😍 emojisiyle birlikte çocuğa DM olarak attı. Fakat attığı kişinin o değil de eskiden konuştuğu bir çocuk olduğunu anında gelen 'Bu ne s....' mesajıyla fark ettik."

18. Hayatınızda duyabileceğiniz en utanç verici olaylardan biri

"Instagram'dan biriyle konuşuyordum, (anlarsınız ya...), DM kısmındaki kamerayı açtım ve son durumun videosunu attım. Maalesef videoyu sandığım gibi DM olarak değil de story olarak paylaşmışım. Paniğe kapıldım, uygulamayı kapattım ve yaniden açtım fakat video hala yükleniyordu. Telefonumu kapattım ve iPad'imden kontrol ettim ve evet! Video yüklenmişti. Hemen o saniye videoyu sildim ve saat gece 2 olduğu için kimsenin görmediğini umuyordum ama 1 dakika sonra ilk mesajı aldım 'Bunu kasten koymadığını umuyorum.' "

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
deniz-soylu4

14 ve 15 başıma geldi fuck you facebook 😡😡😡

klinikpsikolog

eşi ölene umrumda değil emojisi atana çok güldüm ya.

Gizli Kullanıcı

Özet olarak story atmayın

Görüş Bildir