Görüş Bildir
Haberler
Okumadıysanız Çok şey Kaybedersiniz! İşte Jean-Christophe Grange'in Öne Çıkan 13 Kitabı

Okumadıysanız Çok şey Kaybedersiniz! İşte Jean-Christophe Grange'in Öne Çıkan 13 Kitabı

Kuruntugiller
27.03.2019 - 13:48 Son Güncelleme: 28.03.2019 - 17:59

Sizin için Jean-Christophe Grange'in öne çıkan 13 kitabını derledik. İşte Jean-Christophe Grange'in öne çıkan 13 kitabı...

Keyifli Okumalar!

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

1. Kızıl Nehirler

1. Kızıl Nehirler

Biz Efendileriz, Biz Köleleriz. Biz Her Yerdeyiz, Hem de Hiçbir Yerde. Biz Karar Verenleriz. Kızıl Nehirlerin Hakimiyiz. Kalbinize güvenmiyorsanız ya da ocakta yemeğini varsa, bu kitabı okumaya başlamayın. Grange'nin sınır tanımayan hayal gücü, sürekli artan gerilim, etkileyici karakterler, birbirinden korkunç cinayetler; hepsi daha ilk satırlardan itibaren size hükmedecek... 'Kızıl Nehirler' sadece Fransa'da 450 000 sattı ve 20 dile çevrildi. Soluk kesen bir tempo. İnsanı hemen saran bir hikaye. Çok gerçekçi şiddet sahneleri. İki sıra dışı insanın çevresinde gelişen olaylar: biri enerji dolu, tecrübeli bir polis, diğeri sokaklardan gelme Mağripli bir çaylak...

2. Leyleklerin Uçuşu

2. Leyleklerin Uçuşu

Göçmen kuşlardır Leylekler. Her bahar Avrupa'ya gelir, yaz sonunda tekrar Afrikaya doğru yola çıkarlar. Ama bu yıl geri dönmeyecekler... Louis Antioche'un kayıp leyleklerin sırrını çözmek için çıktığı yolculuk kısa sürede kabusa dönüşür. Parçalanmış cesetler, nereden çıktığı belli olmayan katiller... Arayışı onu, Bulgaristan'daki Çingene mahallelerinden işgal altındaki toprakların güneşte kavrulan kibutzlarına, Orta Afrika Cumhuriyeti'nin balta girmemiş ormanlarından Kalküta'nın arka sokaklarına kadar götürecektir. Hatta cehenneme kadar...

Sınır tanımayan bir hayal gücü, kusursuz, bir kurgu tüyler ürpertici şiddet sahneleri, nefes nefese bir gerilim: Jean-Christophe Grange'yi bu tarzın zirvesine çıkaran, 'Kızıl Nehirler'i dünya çapında bir başarıya ulaştıran bu nitelikler, 'Leyleklerin Uçuşu'nda da var.

3. Kurtlar İmparatorluğu

3. Kurtlar İmparatorluğu

Her şey korkuyla başladı. Ve yine korkuyla sona erecek.

'Gerçekten etkileyici bir yazar.'

- The Guardian

'Grange güçlü bir kalem. Onu seviyorum.'

- Anita Brookner, The Spectator

'Eleştirilere, mantığa, gerçeğe meydan okuyan bir kitap...'

- The Washington Post

'Paris'te sokak sokak, cadde cadde yaşanan bir kedi-fare oyunu... İstanbul'a kadar süren ve Nemrut Dağı'nda sona eren bir kaçma-kovalamaca... Jean-Chritophe Grance'ye yaraşır bir kitap.'

- Le Monde

Seri cinayetlere, uyuşturucu kaçakçılığı, Strasbourg-Saint-Denis'deki küçük Türkiye, Fransız polisindeki iç hesaplaşmalar, tıbbın karanlık amaçları alet edilmesi.

Paris'i kana boyayan Türk mafyası. Kızıl Nehirler'in, Taş Meclisi'nin ve Leyleklerin Uçuşu'nun yazarı Grange'den yine çarpıcı, yine soluk soluğa bir roman.

4. Taş Meclisi

4. Taş Meclisi

Jean Christophe Grange, 'Kızıl Nehirler'in ardından 'Taş Meclisi'yle yine sahnede. Gerçekten şaşırtıcı bir hayal gücü... Dayanılmaz bir gerilim... Fiziksel ve psikolojik şiddet... Parapsikoloji... Şamanizm... Telepatiyle gerçekleştirilen bir trafik kazası... Esrarengiz akupunkturcu... Türk ve Moğol şamanların mirasçıları arasındaki savaş... Mucizevi tedaviler, ani ölümler.. Bilimsel referanslar, polisiye vakaları ve parapsikolojik olguları etkileyici bir psikolojik atmosfer içinde birleştiren bir hikaye. Eski Sovyetler Birliği'nin gömülmüş sırları, nükleer füzyon, Mayıs 68'in hala varlığını sürdüren derin izleri, peş peşe bulunan ipuçları. Kurbanların cellat, kahramanların hep kötü olduğu fantastik bir gerilim.

5. Siyah Kan

5. Siyah Kan

Güneydoğu Asya'da, Yengeç Dönencesi ile Ekvator çizgisi arasında bir yerlerde bir yol vardır. Siyah kanla çizilmiş bir yol. Korkunun ve ölümün hakim olduğu bir yol. 

PARİS. İlk temas. KUALA LUMPUR. Hayat Yolu. Uçuşan ve Çoğalan. Sonsuzluğun İşaretleri. KAMBOÇYA. Bal ve Fresk. TAYLAND. Arınma Odası. Dünyadan soyutlanmış bu mekanda neler olduğunu anlayacaksınız! BANGKOK. Gerçeğin Rengi aynı zamanda Yalanın da Rengi'dir! Ve PARİS. Her şey sona ermedi, yeni başlıyor. 

ÇABUK SAKLAN, BABA GELİYOR!

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

6. Sisle Gelen Yolcu

6. Sisle Gelen Yolcu
  • Ben gölgeyim.

  • Ben avım.

  • Ben katilim.

  • Ben hedefim.

  • Kurtulmak için tek çarem var: diğerinden kaçmak.

  • Peki ya diğeri de bensem?

7. Koloni

7. Koloni

Onlar Çocuktular...

En mükemmel elmasların saflığındaydılar...

Ne ufak bir lekeleri...Ne de en ufak bir kusurları vardı...

Ve ne de en ufak bir günahları...

Ama onların saflığı kötülüğün saflığıydı...

Paris'te bir Ermeni katedralinde işlenen bir cinayet. Kan yok, cinayet aleti yok, yara bere yok…

Biri yaşlı ve huysuz emekli bir polis, diğeri Çocuk Bürosu'nda görevli, ancak açığa alınmış uyuşturucu müptelası genç bir polis. Bu ikisi, gitgide hunharca bir hal alan ve peş peşe işlenen cinayetlerin katilini veya katillerini bulmak için birlikte çalışmak zorundadır. Birbirlerine ihtiyaçları vardır, birbirlerini tamamlamaktadırlar. Ancak bu cinayetler sıradan bir seri katilin işi değildir. Gizli servisler, naziler,Yahudiler, ülke içinde ülkeler, ve 'siyah bölgeler'… Sanki birileri bir şeyleri gizlemek istemektedir. 

Fransa'nın göbeğinde başka bir ülke olabilir miydi?

Bu ülkeye kim veya kimler göz yumuyordu?

Burada neler yapılmaktadır?

Kaçırılan çocuklar ile öldürülenler arasındaki bağ nedir?

İki polisin çabası cinayetleri açığa kavuşturmaya yetecek midir?

Yoksa…

8. Kaiken

8. Kaiken

Kaiken'in zamanı geldi

Doğan güneş karardığında,

Geçmiş, çıplak bir kılıç gibi keskinleştiğinde,

Japonya artık bir anı değil, kâbus olduğunda,

Kaiken'in zamanı gelmiş demektir.

9. Kongo'ya Ağıt

9. Kongo'ya Ağıt

Bütün yollar cehenneme çıkıyor…

Afrika’da, Floransa’da, Paris’te…

Düşman aynı: Çivi Adam!

İblisle son düello başlıyor!..

10. Şeytan Yemini

10. Şeytan Yemini

Birbirinin benzeri cinayetler işlenmektedir. Bu cinayetlerin ortak noktaları, katillerinin öldükten sonra hayata döndürülmüş ve uzun süre komada kalmış insanlar olmasıdır. Öldürülen kişiler de, onların komaya girmesine sebep olan kişilerdir. Bir tür intikam cinayetleridir bunlar. Ancak bu kişiler gerçekten katil midir? Yoksa sadece verilen emirleri uygulayan birer piyon mudurlar? Avrupa'nın birbirinden uzak kentlerinde işlenen bu cinayetler nasıl bu denli benzerlik içermektedir? Yoksa katil tek bir kişi midir? Kendini şeytanın yerine koyan, kendini şeytan sanan biri. Belki de şeytan gerçekten yeryüzüne inmiştir.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

11. Ölü Ruhlar Ormanı

11. Ölü Ruhlar Ormanı

Genç ve yalnız bir kadın olan Yargıç Jeanne Korowa, tesadüfen şahit olduğu bir psikiyatri seansı sayesinde Paris'te işlenen tüyler ürpertici seri cinayetlerin failini keşfetmiştir. Ama elinde hiçbir kanıt yoktur ve katilin peşine tek başına düşmek zorundadır.

Böylece Guatemala, Nikaragua ve Arjantin'de soluk soluğa ve kanlı bir takip başlar.

12. Lontano

12. Lontano

Onlar ölümsüzlüğün sırrına vâkıf olanlardı. İntikam hissiyle yanıp tutuşan, kötülüğün öncüleriydi. Zamanın ve mekânın ötesine geçebilenlerdi. Afrika'nın derinliklerinden getirdikleri Kara büyüleriyle aklın sınırlarını aşanlardı.

13. Sibylle

13. Sibylle

25 kart. 5 sembol. Sonsuz olasılıklar...

Her kim bu kartlarla ilgilenirse lanet onun üzerine olacak!

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
134
55
4
2
2
1
1
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
papa-3.-jb

Fransız yeni nesil polisiye yazarlarından Grangé'in yazım üslubu,konuyu geliştirmesi ve sonuca ulaşması çok akıcı, sıkılmadan okuyabiliyoruz. Ancak ben polis... Devamını Gör

Walter oDim

Hastasıyım . Ama kaikenden sonra yaratıcılığı düşüşe geçti . Nerde o siyah kan , şeytan yemini ah ah

Baba Voss

Kitaplarını okurken elimden bırakamadığım, bağımlılığa teşvik etmek suçundan müebbet hapis yemesi gereken yazar ♥

1 Nisan'da Institut Françias'de söyleşisi olacak