Sadece Öğretmen Çocuğu Olanların Anlayabileceği 17 Şey

 > 
74bPAYLAŞIM

Dışarıdan bakanların sizin harikalar diyarında yaşadığınızı zannetmesine karşılık, zorluklarını bir tek sizin bilebildiğiniz bir olgu; öğretmen çocuğu olmak. Peki gerçekten süper mi? Öğretmen çocuklarının neler yaşadıklarına dair küçük bir derleme.

1. Sen nasıl öğretmen çocuğusun?

Sürekli olarak senin diğerlerine örnek olman lazım baskısı, sadece okulda, evde değil, sizin öğretmen çocuğu olduğunuzu bilen herkesin omuzlarınıza yüklediği yük.

2. Bütün gün kafam şişti bir de sen başlama

Günlük çocuk gürültüsü çekme limiti dolmuş öğretmen anne/babanın sıklıkla "bir de sen başlama lütfen!" serzenişine maruz kalma.

3. Susun susun bu gidip ispiyonlar bizi

Öğretmen olan anne/babayla aynı okuldaysanız, herkesin size sanki gidip her şeyi yetiştirecekmişsiniz gibi mesafeli davranması.

4. Buna da öğretmenin çocuğu diye hiç kızılmıyor

Ne kadar edepli, uslu olursanız olun başka öğrencilerde ortaya çıkan 'ne yaparsa yapsın buna hiç kızmıyorlar' sendromu.

5. Annen baban öğretmen, sen her şeyi biliyorsundur

Arkadaşlarınızın öğretmen anne/babanızın size gece gündüz ders çalıştırdığını, sizin her konuyu eksiksiz bildiğinizi sanması.

6. Yardımcı kitap

Evde mutlaka bir şekilde istifade edebileceğiniz, her şeyin doğru cevabını içeren 'öğretmen kitabı' versiyonuna ulaşma lüksü.

7. Örnektir satılamaz

Evde yardımcı kitap bulma lüksünün aksine herkeste yepyeni kitaplar varken sizin hep "örnektir", “para ile satılmaz” yazan öğretmen anne/babaya verilmiş
beleş kitabı kullanma zorunluluğunuzun getirdiği eziklik.

8. Her soruyu 5 liradan satsam…

Ardı arkası kesilmeyen anne babadan çalınan sınav sorularını satıp köşeyi dönme hayalleri.

9. Öğretmenler günü = Hediye sağanağı

Öğretmenler gününün evde bir yılbaşı, doğum günü, vb. heyecanı yaratması, öğretmen anne babaya gelen hediyelere çökmenin yarattığı eşsiz haz

10. Okula bu tür şeyler gelmeyecek demedim mi?

Öğretmen anne/babanın bir öğrencisinden okula getirilmesi yasak olduğu için aldığı bir oyuncağın akşam sizin olması keyfi.

11. Baba, şey yani öğretmenim

Öğretmen anne/babayla aynı okuldaysanız her defasında 'baba mı/anne mi diyeceğim yoksa öğretmenim mi diyeceğim', 'sen mi diyeyim siz mi diyeyim' telaşları.

12. Ne teşekkür mü, hiç utanmadın mı?

Karne günleri başkaları için övünç kaynağı olabilecek teşekkür belgesinin utana sıkıla gösterilmesi, takdir belgesinin de sadece hepsi 5 pekiyi'lisinin geçerli olduğu bir eve gideceğini bilmek.

13. E torpilli kesin

Başarılı olunca "Öğretmen çocuğu ya kesin torpilli ", başarısız olunca "aaa nasıl düşük not alır ya? harbi salak galiba bu çocuk" yaklaşımından kaçamamak.

14. Teyze anne yarısıdır

Öğretmen olan anneyse, 5 aylıkken teyze, anneanne olmadı bakıcılar ile büyümeye alışmak. Teyzenin sizin için gerçekten anne yarısı olması.

15. Tatiiil!

Yaz tatillerinde yazlıkta 3 ay boyunca anne babayla kalmak. Yaz aşklarını sizin
kadar verimli yaşayan kimse yoktur.

16. Ayi okuya ditti, Ayşe kayem al…

3 yaşında okumayı, 5 yaşında çarpım tablosunu sökmek, 6 yaşında hiç bakmadan Türkiye haritasını çizebilmek.

17. Anne sosyal bilgiler öğretmenim geldi

Bütün öğretmenlerinizin evinize gelip gitmesinin, okulda ciddi hallerini gördüğünüz kişilerin normal insanlar olduğunu görmenin yarattığı travma.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
benimadm13

7 bence bir ayrıcalık 9 bir harika16 yı hiç yaşamadım

Gizli Kullanıcı

Annem ve babam ogretmendi 3. Siniftan 5.sinifa kadar annemle aynı okuldaydim 6,7,8 de de babamla.cok populer oluyorsunuz ,,torpilli oldugunuzu dusunuyorlar butun maddeleri yasadim ..bir de ogretmenler odasina diledigimce gidip ogretmenlerin yaninda baba harcligim bitti para verir misin diyordum 😂 bir de ortaokuldayken benim matematik yerlerdeydi nefret ederdim babamin arkadasi babama soru ve cevaplari vermisti 1 keresinde bende matematik sinavinin oldugu gun soru ve cevaplari dagitmistim sinifa ne kadar paylasimciyim 😂 sonra yakalandik tabi hocaya cok kizmisti

kindness

13.madde her sınavda başıma gelmişti,ama cidden çok sinir bozucu oluyor.

sena-yuce

oda bişeymi annem bizzat benim öğretmenim oldu :'( evde bile parmak kaldırarak söz alıp konuşmaya başlamıştım :/

laraay

oo fenaymış :/

Gizli Kullanıcı

Sonuncusu baya iyi, öğretmeninle komşu olmakta aynu hesaba çıkıyor sdkjsdjd

Görüş Bildir