Görüş Bildir
Haberler
NYT: Ne Keder Ne de Zafer Türkleri Birleştirdi

NYT: Ne Keder Ne de Zafer Türkleri Birleştirdi

ATKN
13.10.2015 - 19:15 Son Güncelleme: 14.10.2015 - 09:22

Amerikan New York Times gazetesi, bugünkü baskısında Türkiye'deki son gelişmelerin değerlendirildiği bir analiz-habere yer verdi. Tim Arango imzası taşıyan ve gazetenin manşetinden verilen yazıda, 'Kederde ve zaferde, Türkler hâlâ bölünmüş' başlığı kullanıldı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Modern Türkiye tarihinin en kanlı terör saldırısı ve öncesinde Prof. Dr. Aziz Sancar’ın Nobel Kimya Ödülü’ne değer görülmesinin Türkleri bir araya getirmeye yetmediğinin vurgulandığı haberde, Türk uzmanların görüşlerine yer verildi.

“Hiçbir şey, ortak keder ve zafer anlarında dahi, Türkleri bir araya getirmeye yetmiyor gibi görünüyor” ifadesinin kullanıldığı haberde, Londra’da yaşayan akademisyen Ziya Meral’in şu görüşlerine yer verildi: 

“Bu, Türkiye’ye yönelik tarihindeki en ölümcül terör saldırısı. Ve şimdi ülke olarak bir araya gelemememiz ve vatandaşlarımızın kaybının yasını tutamamamız, son derece üzücü.”

Türkiye tarihinin en kanlı terör saldırısında 97 vatandaş hayatını kaybetti...

'Ayrımcı yönetimden kaynaklanıyor'

Haberde, “analistlerin böylesi bir trajedi karşısında dahi Türkiye’nin birleşememesini, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve onun ülkeyi 13 yıldır yöneten partisi AKP’nin giderek artan ayrımcı liderliğinin bir sonucu olarak açıkladığı” belirtildi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan’a yönelik saldırının da işlendiği haberde, ABD merkezli düşünce kuruluşu Washington Institute for Near East Policy’nin Türkiye analisti Soner Cagaptay da Türkiye’nin 13 yıllık AKP iktidarında son derece kutuplaştığını söylüyor.

Hürriyet

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0