Görüş Bildir
Haberler
Nüfustaki Kaydı Başına Bela Oldu! 'Sen Ölüsün' Deyip Askere Almadılar, Bekarken Boşanma Davası Açtılar

Nüfustaki Kaydı Başına Bela Oldu! 'Sen Ölüsün' Deyip Askere Almadılar, Bekarken Boşanma Davası Açtılar

Bolu'da Salih Yıldırım (40) isimli vatandaş, isim ve soyadının yaygın olması nedeniyle sürekli karışıklık olduğunu dile getirdi. Kendisiyle ilgisi olmamasına rağmen sürekli adli olaylarda 'tanık' yazıldığını belirten Yıldırım, '2000 yılında askere gitmek için şubeye başvurduğumda komutan bana 'Salih sen ölüsün, Şırnak'ta çığ altında kalmışsın' dedi. Sonrasında Genelkurmay'a dilekçe vermek zorunda kaldım' ifadelerini kullandı. 

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Bolu'da, mobilya ve beyaz eşya satan dükkanda çalışan, evli ve 2 çocuk babası Salih Yıldırım, isim ve soyadının Türkiye'de yaygın olması nedeniyle birçok sorun yaşadı.

Bolu'da, mobilya ve beyaz eşya satan dükkanda çalışan, evli ve 2 çocuk babası Salih Yıldırım, isim ve soyadının Türkiye'de yaygın olması nedeniyle birçok sorun yaşadı.

Yıldırım, kayıtlarda 'ölü' gözüktüğünden askerlik görevini yapamadı, bekarken bir boşanma davasında çocukların velayetinin kendisine verildiğini öğrendi ve hiç gitmediği İstanbul'da hırsızlık, Antalya'da da taciz olaylarında 'tanık' olarak ifadeye çağrıldı. Söz konusu durumlarla ilgisiz olduğunu sık sık dilekçeyle bildiren Yıldırım, Bolu Adliyesi'nde de Antalya'ya hiç gitmediğini, olaydan haberi olmadığını yazıp, telefonunun baz istasyonu kayıtlarının incelenmesi yönünde savcılığa dilekçe verdi.

Yaşadıklarını anlatan Salih Yıldırım, '2000'de askerlik vazifemi yapmam gerekirken, tüm devrelerim askerlik şubelerinden çağırılırken, ben çağırılmadım. Bu durum üzerine o dönem ikamet ettiğim Düzce'de askerlik şubesine gittim. Oradan beni Malatya askerlik şubesine, daha sonra da Malatya'nın bir ilçesinde bulunan askerlik şubesine yönlendirdiler. Oraya gittiğim zaman ise komutan bana, 'Salih sen ölüsün, Şırnak'ta çığ altında kalmışsın' dedi. Sonrasında ise Genelkurmay'a yaşadığıma dair dilekçe verdim ve 2004 yılında askerlik görevimi yerine getirdim' ifadelerini kullandı.

'Bu isim yüzünden çok çektim'

'Bu isim yüzünden çok çektim'

Salih Yıldırım, bir boşanma davası sonrası çocukların velayetinin kendisine kaldığı belirterek, 'Bu isim yüzünden çok çektim. 2012 yılında bir avukat aradı. Bekardım, hiç evlenmemiştim daha. Adıma açılmış boşanma davası çıktı. Avukat, 'Çocukların velayeti size kaldı' dedi. Dedim ki, 'Ben evlenmedim ki çocukların velayeti bana kalsın'. Gittim, adliyeye ifade verdim. İsim benzerliğinden dolayı olduğunu belirttim, yanlışlık düzeltildi' diye konuştu.

İstanbul'da, hırsızlık olayına tanık olarak savcılığa çağrıldığını belirten Salih Yıldırım, 'Daha önce hiç gitmediğim, yerini bilmediğim İstanbul'un bir semtinde arabaların stepnelerini çalmışlar. Bu olayda da benim ismimi 'tanık' olarak vermişler. Bu durumda da savcılığa gidip dilekçe vermek zorunda kalmıştım' dedi.

'Bu durumdan sıkıldım, ismimin başına ya da sonuna farklı bir isim daha ekleyeceğim'

'Bu durumdan sıkıldım, ismimin başına ya da sonuna farklı bir isim daha ekleyeceğim'
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Yıldırım, Antalya'da, taciz olayında şahit yazıldığını ifade ederek, 'Son olarak da 2022 yılında Antalya'da bir eğlence mekanında, bir beyefendinin yanındaki hanımefendiyi taciz etmişler. Duruma da beni şahit olarak yazmışlar. Antalya'ya hiç gitmedim. Ben eğlence merkezlerine gitmem. Çünkü alkol alan birisi değilim. O yüzden savcılığa o dönem telefon takibimin yapılmasını talep edeceğim. Orada hiç bulunmadığım bir olaya şahit yazıldığımı, daha önce de başıma geldiğini kanıtlamam gerekiyor' diye konuştu.

Salih Yıldırım, adına yeni bir isim daha ekletmek istediğini söyleyerek, 'Bu olaylardan rahatsızım. Özel bir şirkette çalışıyorum ve bu olaylar için izin almam gerekiyor. Bu durumdan sıkıldım, ismimin başına ya da sonuna farklı bir isim daha ekleyeceğim. Bu mağduriyet sanırım sadece bu şekilde çözülecek. Durduk yere adliyeye gelmekten sıkıldım' dedi.

Salih Yıldırım'ın açıklamaları 🎥

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
7
5
4
3
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Erol Kayar

Ben aslında yoğum

Faruk Naçar

antalyada hırsızlık olmuş beni şahit yazmışlar, gitmem gerek desen, patron buna inanmaz. bir de bu sıkıntı var.