Nostalji İçin Görüşme Odasına: Biri Bizi Gözetliyor Evi Denince Akla Gelenler!

-

1. İlk önce hafızamızı tazeleyelim!: İşte tüm BBG yarışmacıları!

2. Türkiye hiç bu kadar kutuplaşmadı: Eraycılar vs Melihçiler

02 Melih ile 11 Eray arasında başlayan mücadele, bir hafta birinin diğer hafta birinin 1. olmasıyla iyice kızıştı.

Tabii haliyle ülke de Eraycılar ve Melihçiler olarak ikiye bölündü. 

Bir tarafta sarı güneş gözlükleri, jöleli saçları, rahat tavırlarıyla Melih; diğer tarafta da evdeki birçok olayda sıkıntı çıkartan, mantıksal yaklaşımlarıyla dikkat çeken Filozof Eray...

İkisi de İzmirliydi, ancak Melih Göztepeli, Eray Karşıyakalı! Yani Eray ve Melih'in tüm ülkeyi böleceği işin en başından belliymiş!

3. O dönemde Eraycı mıydınız, Melihçi miydiniz?

11 Eray
02 Melih

BBG'den bahsedip, bu oylamayı yapmamak olmaz!

4. BBG 1'in en çok konuşulan isimlerinden 'Akmerkez Hülya'

Melihle yakınlaşması ile gündeme gelmiş, BBG evinin yaş ortalamasının biraz üstünde '14 Hülya'.

5. Hülya ile Melih arasında yaşanan yakınlaşma, Reha Muhtar'ın programında uzmanlar tarafından tartışılmıştı

6. Melih şimdi ne yapıyor derseniz, birkaç sene önce evlendi...

Melih, ilk dönemlerde BBG Esra'yla bir yakınlaşma içindeydi, sonra Hülya'yla bir yakınlaşması olmuştu.

Hatta o günlerde Eray, bu duruma tepki göstermişti... 01 Murat da Eray'a katılarak, 'Abi burada halkın standartlarında yaşamıyoruz -bu kadar rahat takılmayalım' tarzında konuşmuştu. Ve Murat birinci olduğunda, Esra'yı gönderdi.

Melih, Eray'ın bu çıkışına karşılık olarak birinci seçildiğinde onu elemek istediyse de, Eray barajı geçtiği için bu mümkün olmadı. Ama onu elemek istemesi, Eray tarafından öğrenilince, aradaki soğukluk daha da arttı!

Melih Demirmenci, yarışmanın ardından fotomodellik yaptı, dizide oynadı, bir de albüm çıkardı.

Birkaç sene önce de evlendi.

7. Ana muhalefet lideri: 11 Eray

BBG evinin ilk sezon yarışmasında ikinci olarak yarışmaya veda etmiş olsa da, Eray hayranlarının aklından hala çıkmamış bir isim. Lakabı filozoftu, evde neyin nasıl olması gerektiğine dair görüşleri ile bazıları için antipatik, bazıları içinse bir idol oldu. 

Hayranlarının ona gönderdiği mektupların, güncel olarak hangi etkinliklerle uğraştığının (ağırlıklı olarak motosiklet gezileri) yer aldığı kişisel sitesi eraysezer.com'dan hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.    

Filozof Eray okuduğu kitapları güncel olarak yayınlıyor. Sevenleri için Eray'dan kitap tavsiyeleri; http://www.eraysezer.com/kitaplar.php

8. Ganyancı yeleği ile akıllarda kalan yarışmacı: 01 Murat

Murat yarışmanın başlarında babacan tavırları ve şakalarıyla iyi oy toplasa da, BBG'ye katıldıktan sonra Yılan Hikayesi'nde küçük bir rolde yer aldığının ortaya çıkması ve ardından "bu adam prodüksiyondan, yarışmayı buna kazandıracaklar" geyiklerinin çıkması ile oy oranı düşüşe geçmişti.
Murat'ın BBG'den elenmesini özel kılansa, Murat'ın elenmesi ile Türk televizyon tarihinde görülmedik miktarda göz yaşı dökülmesi; kendisini eleyen Filozof Eray'ın, sunucu Tan Sağtürk'ün, içerideki ve dışarıdaki tüm yarışmacıların ve seyircilerin göz yaşlarına boğulmasıydı. O gün garip olansa, millet göz yaşı dökerken, arka fonda BBG Tarık'ın "oo oo ooo o, aklım hayır dese de, of deli gönül" adlı şarkısının çalmasıydı. Fakat şarkı ilginç bir şekilde kahtalı mıçe etkisi yaratıyor, İnsanlar daha fazla ağlıyordu.
Derken Murat, herkesle 5 kere vedalaştıktan sonra evden çıktı, "Ben prodüksiyonun adamı değilim" diyip, tekrar ağlamaya başladı. Bu kadar ağlama ben de 3 küçük emrah etkisi yaratınca, artık bu kadarını yüreğim bu kadarını kaldıramadı. Başka kanalı açtım.

(uhc, ekşi sözlük)

9. Halk çocuğu 'Elektrik Sinan'

BBG yarışması 14 kişi olarak düzenlenecek reklamları dönerken, yarışmacılar evde yerlerini aldı. Ancak yarışmacılara bir sürpriz vardı, bu sürpriz Elektrik Sinan oldu.

Sinan'ı bu yarışmada özel kılan konuysa, bir acayip gözlük takmasına, ciks giyimine, gülerken sözlük yazarı gibi sandalyeden düşmesine ve sabah akşam dans etmesine rağmen, "halk çocuğu" etiketi yapıştırılmasıydı. Sinan ne soğana bir tane geçirip, cücüğünü yiyiyordu, ne de elinde bağlama ile dolanıyordu ama nasıl olmuşsa olmuş, böyle bir ünvana sahip olmuştu. (uhc, ekşi sözlük)

10. Of Deli Gönül Tarık

BBG'nin sempatik isimlerinden Tarık, herkesle iyi geçinen bir yarışmacıydı. Gitarıyla sürekli evdekilere şarkılar söylerdi... 

Yarışmadan sonra bir albüm çıkaran olan Tarık, bir milyonun üzerinde satacak 'Of Deli Gönül' albümü ile bir zamanlar 'Tarık Tarkan'ı devirir mi' tartışmalarına bile sebep olmuştu. 

Yarışmada, Tarık için 05 Dilek'e yazıyor iddiaları da çok gündeme geliyordu. Dilek'in Tarık için 'tipim değilsin' dediği öne sürüldü, ki o dönem bu lafı Türk gençliği belki de ilk kez duymuş oldu. 

O elenirken, yine akıllara kazınan şarkısı Of Deli Gönül söylendi, gözyaşları döküldü... Tarık'la ilgili akıllarda kalan bir olay da, klibinde BBG Sinan'ı oynatacağını söylemesiydi, sonuç olarak Sinan'ı klipte göremedik.

Of Deli Gönül albümü çok iyi satmasına rağmen, Tarık bu albümden para kazanamadığını söylemiştir. İkinci albümünde yer alan 'Gümbür Gümbür' şarkısı, ilk albümündekiler kadar ses getirmedi. Sonrasında da Tarık'tan haber alınamadı.

11. BBG Tarık'tan bahsedip, bu şarkıyla onu anmamak olmaz.

12. Yeşilçam canlandırması...

Yarışmacılar, o dönem bir Yeşilçam filmi canlandırması yapmıştı, 04 Melike prensesi oynuyordu.

Yeşilçam canlandırmasının sonlarında, BBG Zeki'nin filmlerin tipik zengin çocuğu figüründe 'Fakirsin sen, fakir, fakir!' repliği, Melih'in ağzında piposu ile peşin satanı oynaması akılda kalanlardan. 

Soldaki yarışmacı 04 Melike, sonrasında basın dünyasına adım attı ve Hürriyet gazetesinde yazarlık yapıyor.

13. 06 Tayfun'un diskalifiye olması

BBG yarışmacıları gün içinde taksiye çıkar ve evin giderlerini karşılamak için para kazanırlardı. Yine bir gün, Tayfun taksideyken yolda bir arkadaşını görmüştü ve arabadan indi... Ardından da kural ihlali yaptığı için diskalifiye edildi. 

Yerine Demircan katılmıştı. Haftanın birincisi o hafta Demircan'ı elemeye çalıştı ama kurallara göre ilk hafta elenmesi mümkün değildi (Doğa bey'e saygılarımızla).Demircan da sonraki hafta elendi.

14. BBG ile hayatımıza giren Öykü Serter

Yarışmayı Tan Sağtürk ile sunan Öykü Serter, BBG denince akla gelenlerden... Ünlü sunucu şimdi İşte Benim Stilim yarışmasında.

15. BBG'nin bürokratik yüzü: Doğa bey

Kurallardan bahseden, kurallarla anılan, kurallarla bütünleşmiş isim.

BBG'de görüşme odasına çağrılan yarışmacılara, kapının tam olarak kapanıp kapanmadığını defalarca soran kontrol ettiren BBG figürü. 

sı fır iki e ray, tadında ona özgü ağır konuşması ile Doğa bey, BBG denince akla gelenlerden... Yarışmadan sonra, Dokun Bana'da da yer aldı.

16. BBG'nin tripli ismi: 15 Uğur

15 Uğur, birçok BBG izleyicisinin bildiği bir isim. Seveni de çoktu, sevmeyeni de. Yarışmada Uğur'la birlikte akıllara kazınan bir diyalogu şu şekilde;

-Bak ama Uğur sen simdi ev isi yapmak istemiyosun ama ilerde askere gidince ne yapacaksin?

+Şimdi bi dakika arkadaşım, sen bana asker kaçağı diyemezsin...

Uğur, bir yarışmacıyla kavga ettiği için diskalifiye olmuştu. Sonradan 'Namın Yürüsün' adında bir albüm çıkardı.

17. Yarışmada sevgili olduğu kadın Memati ile evlenince Uğur'un yaptığı gider

18. BBG'nin sempatik yüzü: Ali

BBG Ali, yarışmada herkesle iyi geçinen, her muhabbeti 'tamam, haklısın' diye bitiren bir isimdi.

Yarışmadan sonra TV'de fitness programlarında yer aldı.

19. BBG ikinci sezonun kazananı: Edi

Fanatik Fenerbahçeliliği, diğer yarışmacılara arasında geçen tartışmalarla hatırlanan Edi, Hacer'le büyük bir rakebet halindeydi.

İkinci sezon ipi o göğüsledi... Evde taktığı Fenerbahçe şapkası, Edi denince akla gelenlerden.

20. Evdeki kediyi kim öldürdü?

BBG evindeki şirin kedinin ölümünün ardından, olay kameralara yansımasa da gizli tanıklara göre kediyi Azizcan öldürmüştü, ihale ona kaldı.

Azizcan, yarışmadan sonra bir albüm çıkardı.

21. Yarışmacılarla röportaj yapan isim çok tanıdık: Acun Ilıcalı

TV dünyasının ünlü ismi Acun Ilıcalı, sezon finalinde TV 8'i satın alarak zaferini ilan etmeden önce, BBG yarışmacılarıyla röportaj yapan isimdi.

22. Şimdilerde Gaziantep Üniversitesi Rektör Danışmanı olan BBG Hacer ve 'Erkekler Ah Erkekler' şarkısı...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tulin-eroglu

Filozof Eray 🤙🏻

tedero1907

tayfun un resmini gazete kağıdından kesmişler galiba. pardon 06 tayfun mu demeliydim...

dzvezda

hayalim bu yarışmaya katılmaktı lan :( iyi ki katılamamışım.

gulsah-light

Öykü Serter'i gülerken görünce bi garip oldum. İnternet yaygın olmayınca, sms 2 kontör olunca insanlar yabancı insanların hayatını böyle tanıyorlardı işte. Şimdi TVde olsa bu ne la dersin. Bi yatak birleştirme muhabbeti hatırlıyorum yalnız? Çok olay olmuştu hatta. Başka yarışma mıydı acaba...

sdivleli

Öykü Serter hayatımıza BBG evi ile girdi diyen ayıp eder. Capital Radio ve Öykü <3 yıllarca dinledik o güzel sesini. Keşke hep orada kalsaydı.

Başlıklar

Acun IlıcalıFenerbahçeGaziantepKitapTarkanolay
Görüş Bildir