Görüş Bildir
Haberler
Norveç'e Gidip Mutlu Bir Şekilde Yaşamak İçin 14 Sebep

etiket Norveç'e Gidip Mutlu Bir Şekilde Yaşamak İçin 14 Sebep

deniz
31.03.2014 - 15:26 Son Güncelleme: 31.03.2014 - 15:40

Norveç'teki insanlar için uzun zaman 'Sert insanların ülkesi, onlar ile arkadaşlık yapılmaz...'gibi söylemler ortalıkta dolaşır oluyor. İklimi biraz sert olabilir, ama ülkenin size bunu avantaja çevirebileceğiniz pek çok yanı da mevcut. Yani diyeceğim o ki, kolayca ayak uydurabilirsiniz. Bir zamanların sert insanları için şimdilerde daha iyi söylemler kullanılır oldu. Belki bunun farkına çoğu kişi varmıştır, ama neden insanlar birden böyle bir dönüş yaptı da Norveç'i ve Norveç'lileri bu şekilde tanımladılar bilemem. Bu liste Norveç ve Norveçliler hakkındaki bu yanlış algıları kırmak için yapıldı.

İşte size Norveç'te yaşamak için 14 güzel sebep!

İçeriğin Devamı Aşağıda

Erişimi Kolay

Erişimi Kolay

Avrupa'nın 240 yerinden direkt olarak uçak ile ulaşılabilir. İstanbul'dan kalkış yapan uçaklar ile Norveç 3 saat sürüyor. Ülke çapındaki altyapı günlük hızlı uçuşlar ve modern trenler ile çok iyi durumda.

Oldukça Güvenli

Oldukça Güvenli

Norveç'teki suç oranı çok düşüktür. Büyük şehirlerde bile rahatça yürüyüş yapabilirsiniz. Norveç'teki kırsal alanlar bir huzurun keyfini çıkarmak için son derece güvenli.

Maddi Açıdan Hiç de Zorlayıcı Bir Ülke Değil

Maddi Açıdan Hiç de Zorlayıcı Bir Ülke Değil

Norveç'teki ekonomi stabil bir özelliğe sahip ve para için iyi bir değer var. Konaklama ve konferans programları konusunda diğer Avrupa ülkeleri ile rekabet edebilir. Konaklamalarda kahvaltı, internet ve vergiler dışında herhangi gizli bir maliyet yoktur.

Doğa

Doğa

Norveç şaşırtıcı güzellikte ve egzotik bir doğaya sahiptir. 4 mevsim de dengeli geçer; yazlar sıcak ve kışlar soğuktur. Şehirlerde bile kendinizi doğaya yakın bulabilirsiniz. İklim doğanın bir parçasıdır ve buradaki doğa sizi etkileyecek düzeydedir. Deneyimleriniz unutulmaz olabilir. Doğa Norveç kültürünün bir parçası olduğu için Norveçliler üzerinde her zaman aktif bir rol oynamıştır. Temiz su ve temiz hava keyfini başka bir yerde bulamazsınız.

United Nations Sustainable Development Solutions Network tarafından gerçekleştirilen World's Happiness Report'un 2013 raporuna göre 156 ülkede anket yapıldı. 156 ülke arasında Norveç'in en mutlu ülke olduğu sonucuna ulaşıldı. Bunda sağlık, özgürlük ve sosyal desteğin büyük payı olduğu da belirtiliyor. Norveç'te samimi ve deneyimli insanlar bulmak çok kolay. Büyük organizasyonlar, seyahat veya herhangi bir maceradan bahsederseniz bu oran daha da artabilir.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Sağlıklı Gıdalar

Sağlıklı Gıdalar

Norveç yerel ve kısa süreli gıdada lider ülke konumunda. Tamamen doğal, lezzetli ve sağlıklı gıda ürünleri dolayısıyla unutulmazlar arasında.

Otantik Kültür Yapısı

Otantik Kültür Yapısı

Norveç'te kaldığınız süre boyunca Norveçliler ile çok iyi ilişkiler kurabilir ve onların kültürlerini rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Geleneklerine oldukça bağlı yaşan Norveçliler kültürü, doğayı ve geleneklerini bir parçaları olarak görüyorlar. Norveç'tek tarihe her zaman bir saygı ve özlem vardır. Sizi yüzyıllar öncesine götürecek yerleşim yerleri, etkinlikler ve çeşitli yerel öğeler görmek mümkündür.

Norveç'te her zaman bir şeylere yakın olursunuz: Kastettiğim şeyi anladınız... Doğa, dağlar ve su. Bunun dışında sanata da büyük önem verilir. Başkent Oslo'daki sanat müzeleri ve enteresan otelleri ile farklılılarını ortaya koyarlar.

Huzurlu

Huzurlu

Norveç'te büyük şehirler olmasına rağmen atmosferi her zaman sizi rahatlatabilir. Sessizliğin ve huzurun tadını çıkarmak için gidilmesi gereken bir yer.

Muhteşem Fotoğraflar Çekebilirsin

Muhteşem Fotoğraflar Çekebilirsin

İnanılmaz güzellikteki mekanları sayesinde arkadaşlarına, ailene ve diğer insanlara gösterebileceğin muhteşem fotoğraflar çekebilirsin.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Gün Batımını İzleyebileceğin Nadide Bir Yer

Gün Batımını İzleyebileceğin Nadide Bir Yer

Doğal bir fenomen olan gün batımını Norveç'te rahatlıkla izleyebilirsin. Kuzey Norveç'te yaz aylarında muhteşem bir güzellikte izleyebilirsin.

Keşfetmek için Çok Fazla Yer Var

Keşfetmek için Çok Fazla Yer Var

Norveç'te keşfedebileceğin ve deneyimleyebileceğin - doğadan öğrenebileceğin - çok fazla yer var. Eğer kendine güveniyorsan denemekten vazgeçme.

Kuzey Işıkları

Kuzey Işıkları

Evet. Doğanın harikalarından ve bir başka fenomen Kuzey Işıkları Norveç'te tüm gece boyunca hiç sıkılmadan izlenebilir güzellikte. Olağanüstü bir manzara...

Ulusal İçki: Aquavit

Ulusal İçki: Aquavit

Çeşitli bitkiler ile harmanlanıp tatlandırılmış patates ağırlıklı bir içki. Çok etkili ve cila olarak bira kullanılabilirmiş. - Bu çok ağır olabiliyormuş. -

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
674
290
65
37
22
21
20