Nereye Gitti Bunlar? Bir Zamanlar Aşırı Popi Olup Şimdilerde Hiçbir Yerde Görünmeyen 14 İsim

593PAYLAŞIM

Andy Warhol'un o çok meşhur "Bir gün herkes 5 dakikalığına ünlü olacak" sözünü hatırlarsınız. Önce televizyon, sonra da internet sayesinde bu lafın ne kadar doğru olduğunu anlayabiliriz. Bu araçlar sayesinde hayatımıza tercihli olarak değil belki ama bir şekilde giren kişiler var. Bir zamanlar gündemden eksik olmayıp, şimdilerde gölgesi bile görünmeyen bu kişileri bir analım istedik. Buyrun bakalım...

1. BBG'nin disiplinli okul müdürlerine benzeyen ifadesiz Doğa Bey'i

Biri Bizi Gözetliyor programı zamanın en önemli fenomen yapımlarından biriydi bilen bilir. Bu yarışmadan çıkan ve adını çokça duyuran birçok yarışmacı var ama Doğa Bey, bu isimlerin kompetanı, sınıf başkanı, muhtarıydı adeta. Robot muydu yoksa gerçek miydi hep merak ettik. Kayboldun gittin mesafeli insanlığın tezenesi...

2. Kilo alıp verme konusunda bütün istikrar abidelerini yerle bir eden Ozan Orhon

Ozan Orhon'u ilk tanıdığımızda uzun deri ceketiyle Saman Alevi adlı şarkısını terennüm ediyordu. Daha sonra Ebru Şallı ile şok bir evlilik yapıp yine aynı şok dalgası ile boşandılar. Daha sonra manken Yeşim Erçetin ile evlenen Ozan, televizyon ekranlarında çok mutlu bir birliktelik yaşadığını her defasında dile getiriyordu ki şak diye bu evlilik de bitti. Sonra Ozan bildiğin kayıp...

3. Jamaika'nın bağrından kopmuş gibi gizemli görüntüleriyle arabesk rap yapan CanKan

Ülkemizin en ilginç gruplarından biri olan Can Kan, sürekli siyah giymeleri ve gözlük takmaları bakımından gizli görev yapıyormuş gibi görünebilir. Lakin ki öyle değil... Gurbetin verdiği yanık bağır ve özlem ile arabesk rap yaptılar uzun süre. Hareketleri hep ağır çekim gibi olan bu kardeşlerimizi özlemle anıyoruz.

4. Dizi seyreden herkesi kalp sektesine uğratmasıyla nam salmış sevimli birey Emir Berke Zincidi

Öyle Bir Geçer Zaman ki isimli dizi bir zamanlar hepimizin ömründen ömür götürmeyi çok iyi başardı. Özellikle çocuk oyuncu Osman'ı görür görmez göz yaşlarına boğulan, dram içinden dram beğenen izleyici kitlesi şu an yaşam mücadelesi veriyor. Daha sonra hiçbir şey olmamış gibi Küçük Ağa adlı diziyle komediye geçiş yapan Zincidi, çok büyük ihtimalle eğitim hayatına devam etmek için ekranlardan ayrıldı. Doğrusu da bu tabii.

5. Bütün kadınlara "Dizi bitse de reklam seyretsek" dedirten kıdemli çikolata ustası Carlos

s.instela.com

Bu ülkeden bir Carlos geldi geçti, ciğerimizi deldi geçti... Kim bilir kaç kişi onu görüp markete çikolata almaya gitti de paketten o çıkmadı. Ülkemizin adaleli aşçı eksikliğini kendi başına yüklenen Carlos, daha sonra gömlek reklamlarından tutun da çekyat reklamlarına kadar her bir şeyde oynadı. O kadar da değil çünkü onu görüp herşeyi satın alamayız herhalde. Neyse Carlos, İspanya'ya gelirsek bi çayını içeriz arslan parçası.

6. Kendi başına bir tabur asker kadar kudrete ve kuvvete sahip tavırlarıyla Pop Star Mehtap

Bir zamanlar meşhur Zeyna dizisi vardı bildiniz mi? Eğer o dizi Türkiye'de çekilecek olsaydı kesinlikle ve kesinlikle rolü Mehtap'a verirlerdi. Lafı gediğine koymasıyla, yapmacıklıktan uzak görüntüsüyle ve gümbür gümbür sesiyle Pop Star Mehtap en sevdiğimiz yarışmacı olmuştu şu zamana kadar. Artık sık sık ekrana çıkmasa da arada görüyoruz ama eskisi gibi değil. Telefonu olsa kavgaya çağrılacak ilk insan!

7. Yaptığı eserekleri hareketlerin dans olduğunu iddia eden bahtsız aşık Meriç

Ahu Tuğba'nın sevgilisi olarak tanıdığımız Meriç Bey, büyük bir ihtimalle yapımcıların prodüksiyon ürünüydü. Yani şimdi nasıl bir Bahar Candan var, o zamanlar da Meriç vardı. Ahu Tuğba ile yaşadıkları ilişki detaylarını niyeyse ekran başında hep seyrettik. En olmadık yerde Meriç'in birden kalkıp dans etmelerini ise hiç unutmadık; unutmamız da pek mümkün değil.

8. Dünyanın başına en çok iş gelen adamı, çoklu kişilik abidesi Sarı Bıyık

Gerçek Kesit severlerin bir numaralı adamı elbette ki Sarı Bıyık Bey'dir. Bazen deli olup banyo taburesine tüneyen, bazen de kumar borcu için en iyi dostunu şişleyen bir adam kendisi. Hala daha dizinin tekrarlarını seyrediyorsak işte hep Sarı Bıyık yüzünden. Yapımcılara sesleniyoruz: Lütfen Sarı Bıyık'a özel bir dizi yapın çok acil!

9. "Bizim okulda niye yok?" dedirten marjinal görüntülü ve yakışıklı Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni

Tanımıyorsanız tanıştıralım: Serhat Karanfil. Kendisi 2015 yılında staj için gittiği okulda öğrencilerin fotoğraflarını gizlice çekip internette yayınlanması ile meşhur oldu. E çocuklar da haklı. Biz hep yaşlı, soğuk ve otoriter öğretmenlere alıştık. 1 yıl boyunca zirvenin en tepesine çıkan hocamız, maalesef güncelliğini yitirip ortadan kayboldu. Şimdi okulda yazılı yapıyordur muhtemelen.

10. Durgun tavırları, dalgalı ses rengi ile bir zamanlar herkesin gönlünü titreten Bayhan

Bayhan'ı iki şekilde hatırlarsınız: 1- Seninle Olmak Var ya isimli şarkıyı nağmeli söyleyen kişi 2- Deniz Seki ile sabıka tartışmasının öznesi olan yarışmacı. Bunlar gerçekten müthiş ses getiren olaylardı. Çok sonraları Bayhan, bir izdivaç programına katıldı ama o kadar da gündem olmadı.

11. Ronaldo'ya olan benzerliği ile aslında o kadar da dikkat çekmeyen genco

Gökmen Akdoğan, isimli bu genç Ronaldo'ya olan benzerliği ile çok konuşuldu bir ara. Kendisi aynı zamanda benzeri gibi bir futbol oyuncusu. Belli bir açıyı tutturunca kesinlikle benzeyen Gökmen, o açı tutmayınca o kadar da benzemiyordu. Beyaz Show'dan Ana Haber Bültenlerine kadar her gün gördüğümüz bu genç artık o kadar göz önünde değil. Belki de Real Madrid'e gitmiştir...

12. Politik analizi sebebiyle güzel müzel demeden aforoz edilen Aysun Kayacı

"Dağdaki çobanla benim oyum bir mi?" açıklaması, gündeme damga vurmuş ve gerçekten çok büyük bir tepki toplamıştı. Bu olaydan sonra ekranlardan ayrılıp, gayet sıradan bir hayat sürmeyi tercih etti Kayacı. Şimdi evli, mutlu, çocuklu bir ev hanımı.

13. Honki Ponkilerin son temsilcisi olan, sempatik dansçı ve şarkıcı Faruk K.

Faruk K.'yı aslında "Birkaç İyi Adam" adlı gruptan bilebilirsiniz ama bunun için yaşınızın yetmesi lazım. O zamanlar da çok tatlıydı ama bu kadar ön planda değildi. Sonra "İşler Güçler"in birkaç bölümünde oynadı da bizi yine gülmekten öldürdü. Şimdi kim bilir neler yapıyor, hangi honki ponkilik peşinde?

14. "Didem Didem" diye sonsuz kere sayıklama kabiliyetine sahip olan Azeri Kızı Günel

Bir İbrahim Tatlıses keşfi olan Günel, ülkemizde tanınmaya başladığı zaman ufacık tefecik bir kızdı. Daha sonra o da büyüdü, yetişkin oldu. Hatta Reza Zarrab ile nişanlanmışlardı ama Ebru Gündeş - Reza Zarrab evliliği işin içine girince beddualar havalarda uçuştu. Şimdi sanat hayatına hala devam ediyor ama televizyon ekranlarında onu görmek pek mümkün değil.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kawashima

Cidden Can Kan nerde lan

kawashima

Emir berkw zincidi kadar şımarık bir velet görmedim. En son oynadigi küçük ağa dizisi bunun yüzünden bitmiş. Rahmetli zeki alasya bunum kaprislerine dayanamayip diziden ayrilmisti.

sonay-demir2

#4 o hep aynı büyümüyor zaten. eğitimi destekliyoruz tabisi ama bu çocuk büyümüyor yaa....

terkidiyareyle

Faruk K okullarda dans eğitimi veriyor. Bizim kızın kreşinde oradan biliyorum :)

carrie

Faruk K , K-sını sattığından beri ortalarda yok)))

kawashima

Belki de bir şehri boom boom bombalamaya gitmiştir :))

carrie

işte sesli güldüm))

Görüş Bildir