Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir. Onedio ana sayfasından, kategori sayfalarından ve arama motorlarından bu içeriğe ulaşılamaz.

Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir. Onedio ana sayfasından, kategori sayfalarından ve arama motorlarından bu içeriğe ulaşılamaz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Nekrofillik Yamyamlık, Dışkı Yeme, Uyuşturucu... Ne Ararsan Bunlarda! 13 Maddeyle Aghori Kabilesi

-

1. Hindistan'da yaşıyorlar

Aghori kabilesi genellikle Hindistan'ın batısında yaşıyor ve garip inanışları olan Hindistan kabilelerinin başında geliyor.

2. Hint tanrılarından tanrı Şiva'ya tapıyorlar

Şiva'nın her şeyi yarattığını düşündükleri için de uyuşturucu alkol ya da cinsellik gibi şeyler inanışlarına göre bir yasak teşkil etmiyor.

3. İnanışlarının 3 temel esası var.

1- Tanrılar mükemmeldir
2- Her şeyi tanrılar yaratmıştır
3- O halde her şey mükemmeldir

dolayısıyla hiçbir tabuları da yoktur.

4. Onları ilginç kılan özelliklerinin başında yamyamlık geliyor

Yamyamlık dışında nekrofillik, dışkı yeme ya da sidik içme ve meditasyon amaçlı olarak penislerini bir kılıca ya da bambu ağacına sararak ağırlık taşıma da ilginç özellikleri arasında.

5. Aghorilere göre insanın en büyük korkusu kendi ölümleri

Bunu aydınlanmanın önünde bir engel olarak görüyorlar ve ölülerini yemelerinin de bununla yüzleşebilmenin bir yolu olduğunu düşünüyorlar.

6. Aslında ölülerini yakıyorlar

Ancak bazı durumlarda ölüler yakılmıyor. Hindu geleneklerine göre yakılmak arınmak anlamına geliyor ancak çocuklar zaten günahsız oldukları için ölü bedenleri Ganj nehrine bırakılıyor. Aynı zamanda hamile kadınların ya da Sadhu adı verilen din adamlarının da cesetleri yakılmıyor ve Ganj nehrine bırakılıyor. Çünkü onların kutsal olduklarını düşünüyorlar. Bunların dışında yılanı kutsal kabul eden kabile, yılan zehri onlara göre arındırıcı bir özellik taşıdığından yılan sokması sonucu ölen üyelerinin de cesetlerini yakmayıp direk Ganj nehrine bırakıyor.

7. İşte Aghori kabilesinin din adamları da tam noktada ortaya çıkıyor

Normalde yakılan kabile üyelerinin küllerini vücutlarına sürüyorlar fakat bir ölü yakılmadan nehre bırakıldıysa onu uzak bir yerde nehirden çıkartıp kendilerine özgü bir ayin düzenliyorlar.

8. Uzuvlar parçalara ayrılıyor

Ölü bedenin uzuvlarını parçalara ayıran Aghori Babaları bu uzuvları dişleriyle kopara kopara yiyorlar. Herhangi bir pişirme işlemi bulunmuyor. Bunun yanı sıra bu ayin sırasında ölü köpek yedikleri ve ölünün ya da kendilerinin dışkılarını veya sidiklerini içtikleri de oluyor.

9. Ölü bedenlerle birlikte olmak da ritüelin bir parçası

Nehirden çıkarttıkları cansız bedenlerle birlikte olan Aghori Babaları zaman zaman da ölüm seremonisi olmasa bile nehir kenarında ateş yakıp seks ayinleri düzenliyorlar.

10. Uyuşturucu ve alkol meditasyon sırasında olmazsa olmazları

2. ve 3. maddelerde belirttiğimiz nedenlerden ötürü hiçbir tabuları olmayan Aghoriler meditasyon sırasında vecd haline geçebilmek için yüksek dozda alkol ve uyuşturucu kullanıyorlar. Ve alkolü çoğu zaman insan kafatasından yaptıkları kadehlerle içiyorlar.

11. Takıları da insan kemiklerinden

Genellikle çıplak dolaşan bu kabile kendilerine insan kemiklerinden çeşitli takılar yapıyor. Ölülerin küllerini vücutlarına sürmenin, onları yemenin veya kemiklerinden takılar yapmanın ölünün ruhunun bir şekilde kontrol altına alınmasına yardımcı olduğunu düşünüyorlar.

12. Diğer Hindu halklar tarafından pek sevilmiyorlar

Bu nedenledir ki hep dışlanmışlar ve diğer topluluklardan uzak yaşıyorlar. Diğer topluluklar onların insanları lanetleyebileceğini düşünüyorlar ve Aghorilerden uzak duruyorlar.

13. Bugüne kadar birçok insan onların yaşamını araştırmaya çalışmış

Aralarında çok önemli profesörlerden İtalyan fotoğraf sanatçısı Cristiano Ostinelli'ye yazar Robert Svoboda'dan belgesel yapımcılarına birçok insan Aghorilerin yaşamlarını araştırmaya çalışmış ancak Aghorilerin gizemi hala tam olarak aydınlatılabilmiş değil. Bir seferinde ise Jackass adlı televizyon şovunun yönetmeni Aghorilerin törenlerinden görüntüler içeren bir program hazırlamak istemiş fakat çekimler sırasında din adamlarından birinin bacağını kesip üzerlerinde zıplamaya başlamasından sonra çekimler yarım bırakılıp programdan vazgeçilmiştir.

Buradan ise Aghorileri anlatan Madventures isimli belgeselden bir kesit bulabilirsiniz. Dikkat: Görüntüler +18'dir.

Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
qozmonot

yokluktan ve cigara kafasından ne yapacaklarını şaşırmışlar

mib

Saglam uyusturucu ve alkolun etkilerini gormus olduk.

ezgisen

az kaldı midem ağzıma geldi bu ne be böyle :O

gokyuzundekibalon

İnanışlarının 3 temel esası güzelmiş :)1- Tanrılar mükemmeldir 2- Her şeyi tanrılar yaratmıştır 3- O halde her şey mükemmeldir

sek

Bundan yola çıkarsak bok yiyorlar , bokta mükemmeldir O.o

meaculpa

sıyırmış insanlar topluluğu desek daha doğru... çoğu din de mevcut olan .

Görüş Bildir