Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Mükemmelliğin Temsili Haline Gelen Dünyaca Ünlü Monte Carlo Balesi İstanbul'da!

-

İstanbul Kültür Sanat Vakfı ve Zorlu PSM işbirliğiyle gerçekleşecek Monte Carlo Balesi'nden "GÖL - Kuğu Gölü'ne İthafen" için geri sayım başladı!

16 ve 17 Mayıs’ta mükemmelliğin temsili haline gelen ve 50 başarılı dansçıdan oluşan Monte Carlo Balesi ile buluşmaya hazır mısınız?

Kaynak: http://www.iksv.org/tr

Bir başyapıt!

www.iksv.org

Çaykovski’nin Kuğu Gölü balesi klasik repertuvarın başyapıtlarındandır.

Klasik bale ve modern balenin eşsiz harmonisi

www.iksv.org

Kuğu, Yunan, İskandinav ve Rus kökenli yaratılış efsanelerinin tümünde olağanüstü melez bir varlık olarak betimlenir. Kuğu Gölü de geçirdiği metamorfozun aşkın her türlüsünü imkansız hale getirdiği bir insan yaratığını anlatır.

“Koreografi birinci sınıf. Jilet gibi ve girift.”

www.iksv.org

LAC – Kuğu Gölü’ne ithafen ise bu hikayedeki azabı çocukluk korkularımız ve kabuslarımızla doğrudan bağlantılı bir şekilde canlandırıyor.

"LAC bize doğamızı sorgulatıyor"

www.iksv.org

LAC bize doğamızı sorgulatıyor. 

"Seçim yapabilme yeteneğimiz sayesinde hayvanlardan farklı olduğumuza inanıyoruz ama yapabildiğimiz tek şey bu mu?"

Her şeyi istiyoruz!

www.iksv.org

LAC’ta prens; beyaz ve siyah, iyi ve kötü, masumiyet ve erotizm arasında bocalıyor. Belki de nihayetinde insanlığımız, bizi ilk çığlığımızdan beri tanımlayan bu basit doyumsuzluğumuzda yatıyor – Her şeyi istiyoruz!

Kuğu Gölü'nden daha fazlası!

www.iksv.org

Goncourt ödüllü yazar Jean Rouaud, koreograf Jean-Christophe Maillot’dan LAC için ilk teklif geldiğinde boş bir sayfayla çalışmaya başladığını söylüyor: “Kuğu Gölü hakkında hiçbir şey bilmiyordum; kafamda güzel bir kuşun ölümünü taklit etmek için kollarını coşkuyla çırpan, tüyü giymiş, hafiften gülünç, yaşlı bir dansçının hayalini canlandırabiliyordum sadece.”

“Olağanüstü”

www.iksv.org

Goncourt ödüllü yazar Jean Rouaud, Kuğu Gölü hakkında şöyle diyor: “Biraz yakından bakınca görülüyordu ki, Belle Epoque dönemindeki bir kıyafet balosunun tüm o süsü püsü altında, tüyler ve ihtişamlı yeleklerin ardında korkularımızın en sarsıcısı uzanmış uyumaktaydı.”

İhtişamlı kostümlerden gözlerinizi alamayacaksınız

www.iksv.org

LAC’ın kostümleri klasik baleden uzaklaşırken Kuğu Gölü’nün bazı ayrılmaz ögelerini de koruyacak şekilde tasarlandı. Burada tüller, kürk veya tüy fikrine yaklaşmak için yeniden işlenmiş ve balerine uçucu, hafif ve ince bir görüntü sağlamak yerine onun hayvansı yönü öne çıkarılıyor.

Unutulmayacak bir deneyim sizleri bekliyor

www.iksv.org

İstanbul Kültür Sanat Vakfı ve Zorlu PSM işbirliğiyle 16-17 Mayıs'ta gerçekleşecek Monte Carlo Balesi sizi unutulmayacak bir deneyime davet ediyor!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gzm-ynklr

Güzel.

Görüş Bildir