Müdürü Olduğu Okulun Çatısını Hizmetlilerle Birlikte Onardı: 'Devlete Yük Olmak İstemedim'

 > -

Osmaniye'de görev yapan bir okul müdürü, okulun çatı tamiri için yüksek fiyat çıkınca kolları sıvayıp tadilat yaptı. Hizmetlilerle birlikte çatıyı tamir edip sınıfları boyayan müdür, "Devlete fazla yük olmasın" diye yaptık dedi.

AA'da yer alan habere göre Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde, yüksek fiyata mal olacağı hesaplanan okulun çatı tamiratı ve sınıflarının boyasını, "Devlete fazla yük olmasın" diye müdür ve hizmetliler üstlendi.

Masraflar çok fazla çıktı

Kadirli Mehmet Akif Ersoy İlkokulunun müdürlüğünü yapan Ejder Kısaoğlu, çatının su sızdırması üzerine tamiratı için arayışa girdi. Masrafların çok fazla çıkması sebebi ile kendi imkanlarıyla hizmetlilerle birlikte çatı tamir edip, sınıfların duvarlarını boyamaya karar verdi.

Kiremitleri tamir etti, sınıfları boyadı

30 yıllık öğretmenlik hayatının 15 yılını idareci olarak geçirdiğini belirterek, gittiği her okulda bu tür işleri kendisinin yaptığını söyledi. Gerekli emniyet tedbirlerini alarak tatil günlerinde okulun çatısına çıkan Kısaoğlu, kırılan kiremitleri tek tek değiştirdi, sızdıran yerleri kapattı. Sınıfların duvarlarının da yıprandığını gören Kısaoğlu, hizmetlilerle boya yaptı.

"Taşın altına elimizi koymak istedik"

Okulun çatı ve boya işleri için yüksek maliyet çıkarıldığını, devlete fazla yük olmamak amacıyla tamirat ve boyayı hizmetlilerle birlikte yaptığını dile getiren Kısaoğlu, "Taşın altına elimizi koymak istedik. Yaptığımız değerlendirme sonrası 15 bin liraya yakın masraf çıktı. Biz de kendi işimizi kendimiz yapmaya karar verdik. İki hizmetli arkadaşımızın desteğiyle yaklaşık bin 500 lira gibi bir masrafla işleri bitirdik." diye konuştu.

Bakan Selçuk'un sözlerini örnek aldı

Kısaoğlu, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un "Koltuğunda oturan müdür istemiyorum" sözlerini benimsediğini ve bu doğrultuda çalışmaktan mutlu olduğunu ifade etti.

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir