Görüş Bildir
Haberler
Motorine 23 Kuruşluk Bir Zam Daha Geleceği İddia Edildi: Benzine Yapılacak Zam Daha Kesinleşmedi

Motorine 23 Kuruşluk Bir Zam Daha Geleceği İddia Edildi: Benzine Yapılacak Zam Daha Kesinleşmedi

Pazartesi gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorine 23 kuruş daha zam yapılacağı iddia edildi. Benzine ise yapılacak zam oranı hakkında net bir karar alınmadığı öne sürüldü.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Bugün litre fiyatı 41 kuruş daha zamlanan motorine, 18 Ekim Pazartesi’yi Salı’ya bağlayan gece 23 kuruş daha zam kararı alındı.

Sözcü'nün akaryakıt sektörü kaynaklarından edindiği bilgiye göre, zam pompa fiyatına yansıyacak.

Bugün 14 kuruşu pompa fiyatına yansıyacak şekilde toplamda 37 kuruş zamlanan benzine de zam olasılığı olduğu ancak net rakamın 18 Ekim Pazartesi günü belli olacağı öğrenildi.

Motorin, benzin ve LPG’de ÖTV sıfırlanmış durumda, bu nedenle zamların tamamı pompa fiyatına yansıyor.

Motorin, benzin ve LPG’de ÖTV sıfırlanmış durumda, bu nedenle zamların tamamı pompa fiyatına yansıyor.

Litre başına benzinde 2,53 TL, motorinde 2,05 TL, LPG’de 1 TL olan maktu ÖTV, eşel mobil sistemi kapsamında sıfırlanmış durumda.

Eylül başında 8,27 olan dolar/TL, enflasyon artarken ve dünyada para politikasında sıkılaşma adımları atılırken Merkez Bankası’nın faiz indirmeye başlamasıyla bugün 9,27’yi gördü.

11 günde motorin 87 kuruş zamlandı

11 günde motorin 87 kuruş zamlandı

Motorinin litresinde pompa fiyatına 8 Ekim’den itibaren geçerli olmak üzere 23 kuruş, 15 Ekim’den itibaren geçerli olmak üzere 41 kuruş zam gelmişti. 19 Ekim’den itibaren geçerli olacak 23 kuruş zamla birlikte 11 günde motorinde 87 kuruşluk zam olmuş olacak.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
14
5
5
2
2
1
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
yigitalp-tokur

Pek iddia gibi olmamış bu... Zammın geleceğini Türkiye'de yaşayan çoğu kişi biliyor.

Hazreti Deist

Sen porsiyonunu küçültmeye devam et Akp yalaması kardeşim,senin sahiplerin de arabalarını saraylarını servetlerini gemilerini büyütmeye devam etsin...

Kadir Akşahin

Allah'u Teala nefsi yarattı ve "ben kimim sen kimsin diye" diye sual etti.Nefs:"Sen sensin ben benim" dedi.Allah'u Teala yüz sene ateşte yakılmasını emretti.... Devamını Gör

Temuçin

Bu millet bu çomarlıkla akıllanmaz. Okuma desen yok öğreniyim desen yok. Tayyip de milletin bugunu buldu ne dese taşaklarını yalıyolar. Adam inat etti hala m... Devamını Gör